Selgusid hooaja esimesed mälumeistrid

 

 

Pirita Vaba Aja Keskuse Peeglisaalis toimusid Eesti pildikilva IX meistrivõistlused, mis kandsid erinimetust Pirita Pilt . Kohale oli tulnud ligi 100 võistlejat, kes võistlesid 3-liikmeliste võistkondadena. Võitlus oli äge kuna meistritiitlit taotles ka seekord kogu Eesti mälumängu eliit. Ka võitja polnud enne viimast vooru kaugeltki selgunud, sest lõpusirgel käis tihe punk-punkti heitlus veel kaheksa võistkonna vahel. „Finišilindini“ jõudis aga esimesena Noti esindus – Mati Niin, Hugo Tang ja Jaan Õunpuu (62 punkti 100 võimalikust). Vaid punktiga jäid maha tunamullused võitjad võistkonnast Tondi (Harras Madar, Jaan Loide, Vello Tõnso). Tiitlikaitsjad võistkonnast Marmaris (Indrek Salis, Andres Pulver, Jevgeni Nurmla) pidid leppima seekord „pronksmedalitega“. Järgnesid võistkonnad Turvas (Leino Pahtma, Alar Särgava, Jaan Allik), Duubel (Ove ja Rein Põder, Tauno Vahter) ning Juuru (Peep Vahtrik, Elli Saar, Igor Habal). Oli ka üllatusi, kui mõni selline esindus, kes harilikult on olnud tabeli „punaseks laternaks“, suutis seekord edestada mõnda tunnustatud favoriiti.

Võistlust kaunistas kindlasti esmakordselt tiitlivõistlustel osalenud naiskond Kolm Graatsiat (Anne-Malle Hallik, Sirje Saulep ja Annaliisa Asveit), kes jõudis tabeli ülemisele poolele.

Tubli mänguga paistsid silma ka mõlemad õpilasvõistkonnad – Audentes EK 8-klass (Triin Klaas, Kaisa Kukk, Ivari Kull) ja Õismäe HG 11-klass (Tõnis Eilat, Rene Kullör, Triin Rebane).

Elevust tekitasid „esemeküsimused“ – vulkaaniline pomm Tallinna Loodusmuuseumist, trepaan Eesti Tervishoiumuuseumist ja eeterlik lavendliõli Pirita Apteegilt. Pirita Apteek pühendas selle küsimuse kilvaritele, et nende ajud ei läheks mitte „koitama“.

Esmakordselt näidati mälumängus ka Eesti kunsti kullavaramust pärit originaalteoseid, kus vastakuti olid portreteerinud üksteist Eesti kunsti suurkujud Aino Bach ja Kaarel Liimand (teosed pärinesid pallaslase Ardo Sivadi erakogust).

Suure vaeva nägemist kroonis auhinnalaud, mille mitmekesisuse ja rikkuse poolest on Pirita mängud eriti tuntud ja tunnustatud. Seekordsete Eesti meistrivõistluste headeks koostöö-partneriteks olid Pirita Vaba Aja Keskus, Pirita Selver, Pirita arvutiäri SpinTek, fotoäri Fotolux, firma Sony, Gravex Balti OÜ, ehitusfirma Koger ja Partnerid, Kindral Johan Laidoneri Selts, Eesti Riiklik Kunstimuuseum, CD-vabrik Theka, CD-tootja Topten, videofilmide tootja Sonatiin OÜ. Auhindadeks olid andnud oma töid kunstnik Heiki Trolla (Navitrolla), keraamik Rita Randmaa (Mihkli Gild) ja ajaloolane Mati Õun. Magusad auhinnad saatsid kohale Saverna mesinik Maidu Kukk Põlvamaalt, Tartu asuv firma OÜ Meveda (Mesilinnu ja Meeaida talud) ja Põlvamaa Männimetsa talust Merike Lepik.

Väärtkirjandusega kaunistasid auhinnalauda Eesti Entsüklopeediakirjastus, MTÜ Loodusajakiri, Eesti Keele Sihtasutus, Accendi Ltd. Ja kirjastused Olion, Ersen, Ilo, Allecto, Huma, Ambassador, Steamark, Tormikiri, Eesti Raamat, Estada, Külim, Karrup ning raamatukauplus Rahva Raamat. Teatripileteid andsid Theatrum (Hamlet); Linnateater (Godot`d oodates), Nukuteater (Heracles) ja Rahvusooper Estonia (Teatriromanss).

Meistrivõistluste võitjatele lõppes raske võistluspäev piduliku õhtusöögiga koos „kuld-medalite“ kaelariputamise tseremooniaga Kalevi Jahtklubi restoranis Pirital. Lahke pererahva poolt auhinnana välja pandud peolaud oli igati võitjate vääriline.

Meistrivõitluste korraldajad ja osavõtjad tänavad kõiki, kes leidsid võimaluse toetada Eesti Mälumängu.  

 

Peeter-Erik Kubo

Tenno Sivadi