1.Küsimuse koostamise ajal oli piltidel olev neiu võitnud juba vähemalt ühe Torino OM medali.Enne OM oli ta parimaks tulemuseks 2005 aasta MMilt võidetud pronks.MK sarja etappidelt aga Davosis saavutatud 2. koht. Kes?


2.Selle iluuisutaja isa on ukrainlane, ema aga venelane.Peale Katariina Witti võttis ta üle aga hoopis Saksamaa esinumbri koha.1998 Nagano OMil oli ta üks favoriite kuid haigestus ja pidi hoopis koju sõitma.Suurvõistlustelt saigi ta ainult ühe EM pronksi  ja ühe MM pronksi.Praegu töötab näitleja, saatejuhi ja modellina.Kes?


 

 

 

 

 

3.Ateena OMil võidetud 2 pronksmedaliga  tõusis piltidel olev naissportlane  Harri Kirvesniemi, Heikki Savolaineni ja Aleksei Nemovi kõrvale ning sai 6 OM pronksi omanikuks.Kuna ta on aga võitnud OMidelt veel ka 4 hõbedat.Siis tõusis ta enim medaleid võitnud olümpiasportlaseks, kes pole iial võitnud kulda.Lükates teiseks senise rekordiomaniku selles arvestuses Marylin Ottey. Kes?


4.Piltidel on üks kiiremaid valgeid naisi tänapäeva kergejõustikus.2002 EMil Münchenis sai ta hõbeda nii 100 kui 200 m jooksus.2004 sise MMil sai ta 60m jooksus hõbeda.Helsingis2005 jäi parimaks 200m  7. koht.2005 EM sisemeistrivõistlustel Madridis sai 60m kulla.Isiklikud margid 60m 7,12, 100m 11,12, 200m 22,48.Kes?


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.Pildil on kunagine maailma 7. number (1999)naiste tennises.Möödunud aastal tõmbus ta suurest spordist tagasi.Ta oli pikka aega oma riigi esinumbriks.Praegu hoiab riigi esireketi tiitlit enda käes 15.02 WTA edetabelis 63. kohal olnud Sybille Bammer, teised selle riigi naistennisistid on Meie tennistüdrukutest kõvasti tagapool.Maret Ani kohtus küsitavaga 2004 aastal Estorili turniiril ja kaotas 3 setis.Küsitav on tuntud rohkem hea paarismängijana, ta on paaris mänginud pea kõigi tänapäeva tuntuimate  valgete naistennisistidega. Turniirivõite on saavutanud paaris kõige enam Patty Shnyderiga,ja Silvia Farina Eliega ning ka koos Alicia Molikuga, Petra Mandulaga, Anna Kurnikovaga ja Martina Hingisega.Kes?


 

6.Kes on see Calvin Kleini aluspesumodell?


7.Millises riigis valmistatakse ELAN suuski, millistega Ingemar Stenmark võitis oma olümpiakullad?

 

8.Alates 1957 aastast on peetud 25 korda African Cup on Nations it jalgpallis e Aafrika mv.

Egiptus tuli sel aastal 5 korda Aafrika meistriks.Kaks riiki on 4 kordsed Aafrika meistrid .Nimetage need riigid!

 

9.Kõik mäletavad Juha Mietot, Soome igavest teist( või neljandat.)Olümpiaajalukku läks ta 0,01 sekundilise kaotusega saadud hõbemedaliga.Nimetage OM ja mees kellele Mieto kulla kaotas!

 

10.Pildil on tuntuim USA maadleja.Mees võitis olümpiamängudelt vabamaadluses 2 kulda, hõbeda ja pronksi.Kes?


 

 

11.Torino OM naiste Sprinditeates suutsid Eesti naised P.Pormeister ja K.Sirge viimast kohta vältida, alistades ühe riigi esinduse 0,6 sekundiga.Mis riik jäi viimaseks?

 

12.Näete pildil näitlejanna Bridget Wilson-....., kelle abikaasa teenis oma spordikarjääri jooksul auhinnaraha 43,280,489  USD.Kes on Bridgeti abikaasa? (Muuseas viimane keelas abikaasal filmides  palja ihu näitamise ära, kahjuks näitlejanna kuulsus ja populaarsus kohe kahanes.)


13.Evald Kree tütrepoeg Jaak Põldma jõudis Austraalia lahtistel tennisemeistrivõistlustel noorteturniiril 8 parema hulka.Kuid üks Kree tütrepoeg on osalenud ka OMil ja eestlase kohta ikka vägagi edukalt(jõudis esikümnesse).Kes?

 

 

  1. NHLis jagunevad klubid 6 divisjoni need on Atlandi divisjon, Kirdedivisjon, Kagudivisjon, Loodedivisjon, Vaikse ookeani divisjon ja.... Milline divisjon jäi nimetamata?

 

15.1994 aasta jalgpalli MM finaalmäng peeti Rose Bowli staadionil, mis asub ühes LA eeslinnas.Samal staadionil peeti ka Naiste MMi finaal 1999 aastal. Linnas on elanikke ametlikult 134 000, mis teeb linnast ühe kõige väiksema, kus iial on maailmameitsreid jalgpallis selgitatud.

Eestis on muuseas olemas selle linna nimeline ansambel.Nimetage linn!

 

16.Läti noorim miljonär on Andris Biedrins(19).Biedrinsi aastasissetulekuks arvatakse olevat enam kui 2 miljonit USD. Biedrins on loomulikult sportlane.Kui nimetate spordiala, millega ta miljoneid kokku ajab, saate 1 punkti kui nimetate tema klubi milles ta mängib -saate 2 punkti.

 

17.Eesti Kergejõustikuliidu peasekretärideks on olnud ka 2 olümpiamängude medaliomanikku, kes?

 

18.Tarmo Jallai on meie parim tõkkesprinter, Erkki Jallai on üks paremaid suusasprintereid kuid millisel spordialal on omavanuste Eesti koondise kindel liider Kerttu Jallai?

 

19.Selle mehe saagiks suurvõistlustelt jäi vaid 3 pronksi Roomas 87, Soulis 88 ja Tokios 91.Kuid tema nimel on rekord, millist niipea ilmselt ei lööda.aastatel 1976-94 hüppas ta kaugust 269 korda üle 8 meetri.Kes?


 

20.Kes on see tuntud hokistaar, kes aastal 1989 valiti Minnesota North Starsi poolt kõigi aegade vanima mehena NHLi draftis 37 aasta vanusena.? NHLis mängiski ta vaid ühe hooaja.Teda peeti üheks kõigi aegade tehnilisemaks mängijaks.Praegu on küsitav tegev poliitikas.


 

 

Vastused

 

1.Sara Renner

2.Tanya Szewchenko

3.Franciska van Almsick

4.Kim Gevaert

5.Barbara Schett

6.Freddy Ljungberg

7.Sloveenia/Jugoslaavia(Stenmarki aegadel)

8.Gaana ja Kamerun

9.Lake Placid 80, Thomas Wassberg

10.Bruce Baumgartner

11.Ukraina

12.Pete Sampras

13.Raido Kodanipork

14.Keskdivisjon

15.Pasadena

16.NBA, Golden State Warriors

17.Rein Aun, Jaak Uudmäe

18.Korvpall tütarlapsed U-16 koondis

19.Larry Myricxs

20.Helmuths Balderis