1. Piltidel on maailma suurim maismaakiskja.Mis on selle eluka nimi st kuidas nimetatakse liiki kuhu ta kuulub??

 

 

2.Maailma kõige kõrgeimat tippu omavad riigid on Nepaal ja Hiina, kes jagavad  Mount Everesti. Milline riik on riikide arvestuses kolmandal kohal oma kõrgeima tipu osas?

 

 

3.Millise NBA klubi suurimad tähed läbi aegade on olnud - Wilt Chamberlain, Julius Erving, Moses Malone, Bob McAdoo, Charles Barkley.Klubi rivistuses mängib ka praegu üks NBA superstaar 1996/97 hooaja parim uustulnuk ja 2000/01 MVP. Nimetage klubi ja staar!

 

 

4.Aastal 1979 juhtus selline kurioossne lugu, et kahes erinevas maailmajaos, kahes erinevas riigis kukutati samal aastal, kaks sama perekonnanime kandvat riigijuhti. Nimetage perekonnanimi ja riigid! (Õigete riikide nimetamise eest saab 1punkti  riigist kui lisate õigetele riikidele ka õige perekonnanime saate 3 punkti.)

 

 

5.Kes oli Vanas -Kreekas pederastia kaitsja? Spartalased ohverdasid talle alati enne lahingusse minekut ja austasid küsitavat väga. Tema ema suhtes pole vähimatki kahtlust- see on üks Zeusi tütardest, jumal. Küsitava isa osas on aga tõsiseid kahtlusi-ühed arvavad, et isaks on Ares ,teised jälle, et Hermes. Ka Eesti kultuuriringkondades võib kohata üht meest, kes kannab eesnimena pederastia kaitsja nime.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6.Kes reklaamib Sanexi dushigeeli?

 


 

7.Paikuse vald piirneb ka ühe Viljandimaa vallaga. Mis vallaga?

 

 

8.Venemaal sai sakslastele II Maailmasõjas saatuslikuks Stalingradi lahing. Oma „grad“ oli sakslastel aga ka Aafrikas. 1943 aasta alguses käivitasid liitlasväed operatsiooni „Torch“(tõrvik), milline lõpetas teljeriikide kohaloleku Aafrika mandril. Operatsiooni käigus purustati sakslaste kaitse ja võeti vangi ligi 250 000 meest. Linna nimele, mille lähedal sakslasi häving tabas, liidetigi „Grad“ ja nii saadi Aafrika Stalingrad e.  .......grad. Millise linna nimi sobib lünka?

 

 

9.Küsin Suurbritannia jõukuselt 7. inimest( Kuna GB TOP-10 s on muuseas 7 välismaalast, on seega tegu ilmselt rikkaima britiga).Tema ärikarjäär algas 60 te lõpul plaadikompaniiga Virgin Records, mis tõi areenile sellised artistid nagu Mike Oldfield ja Sex Pistols. Hiljem on küsitav Virgini kaubamärgi alla koondanud lennuliinid, mobiilsidefirmad ja palju muudki.Viimaseks suunaks on kosmoseturismikompanii Virgin Galactic rajamine.1991 aastal lendas küsitav õhupallil üle Vaikse ookeani ning ta on olnud Steve Fosseti ümbermaailmareiside peasponsoriks. Kes?

 

10. Kes on see tuntud poliitik, kes signeerib hetkel oma järjekordset raamatut?


 


11.Pildil on ema ja tütar, kes mängivad ema ja tütart ka menuseriaalis NIP-TUCK. Nimetage nad!

 


  1. Nimetage auto mark ja mudel!

 

13.Küsime üht maitsetaime, mis peaks ka Eestis üsna tuntud ja populaarne olema, sest üks kodumaine reality „staar“, on isegi oma tütrele, selle taime ingliskeelse nime eesnimeks valinud.

Meie köögis tuntakse peamiselt leht-, vars- ja juur.... .Kuid ka taime seemned on igivanaks vürtsiks.taim on Euroopa päritolu ja soola ning lubjarikastel märgaladel võib teda veel praegugi ka looduslikult kohata. Taime seemned aitavad muuseas ka põievalu korral ning noored võrsed soodustavad seedimist. Mis taim?

 

14.See protestantlik usulahk tekkis USAs Kansases 1901 aastal.Nad usuvad Jeesus Kristuse peatset taastulemist, maailmalõppu ja tuhandeaastast rahuriiki.Õpetus lähtub Uuest testamendist.Eestisse jõudis St.Peterburgi kaudu 20.sajandi algul. Peapiiskopiks Eestis on endine Kaitsevägede kaplan -Leitnant Ago Lilleorg.Eestis peaks kokku olema üle 30 koguduse ja selle usu tunnistajaid on u 3500. Koguduse asukoht Pärnus on telefoniraamatu andmeil Jalaka tn 8. Mis usulahk?

 

15.Muusika

 

 

 

 

 

16. Kes on nende skulptuuride autor?


17.Selle aine nimi tähendab ladina keelest tõlgituna -vähe seotud-.Tegu on tahkete küllastunud süsivesinike seguga, mida saadakse peamiselt kas raskeid naftafraktsioone teatud viisil töödeldes või sünteetiliselt(süsinikoksiidi vesinikuga redutseerides) Puhastatuna on aine valget värvi, kristalse struktuuriga, ilma lõhna ja maitseta.Aine ei lahustu vees ega etanoolis.Kasutamist leiab aine isoleermaterjalina ja immutusvahendina, lakkide ja värvide tootmisel ja meditsiinis. Selle ainega seotud meditsiinilist teenust pakuvad ka Pärnu sanatooriumid. Aine hind tõusis maailmaturul hiljuti ligemale 40%, mis sundis ühte Eesti tehast otsima alternatiivset toorainet näiteks rapsi või palmiõli näol. Mis aine?

 

18.Enne Torino OMi polnud rootslased saanud taliolümpialt 12 aastat ühtegi kulda. Kes tõid Rootsile vimase kulla enne mõõna ja kes lõpetasid esimestena Torinos kullapõua?


19.Kes on pildil?(seekord ilma make-up ita)

 

20.Muusika.


21.Kes on see oma ala Grand Old Man?

 

22.Millise  Eesti kihelkonna rahvariideid kandis meie „austat“ presidendipaar viimasel „Pingviinide paraadil?

 

23.1768 aastal lähetati Kapten James Cook oma esimesele Vaikse ookeani uurimisretkele.Reisi ametlikuks peaeesmärgiks oli teostada Tahiiti saarel astronoomilisi vaatlusi jälgimaks midagi, mida poleks olnud oodata enne kui enam kui 100 aasta pärast.Kusjuures eelmine kord oli see juhtunud napilt 20 aastat tagasi.. Lisaks Tahiitile lähetati vaatlejad ka Põhja -Ameerikasse ja Nordkappi.

Mida siis jälgiti?

 

24.Kes on see Eesti artist?

 

25.Näete ühe tuntud poliitiku noorepõlvefotot. Kas tunnete ta ära?


 

 

 

 

 

 

26.Nobeli kirjanduspreemia on läbi ajaloo saanud ka kolm väidetavalt lesbilist naiskirjanikku.

Nimetage need kolm, kes said Nobeli kirjanduspreemia vastavalt 1909, 1991 ja 2004!

 

27.Mille logo?


28.Küsime näitlejannat, kes lõpetas 1992 Kõrgeima Lavakunstikooli 15.lennu. Ta on mänginud mitmetes muusikalides ja olnud Eesti lavade esimene „Heliseva Muusika“ Maria. Teatritöö kõrvalt on ta töötanud ka Viljandi kultuurikolledzhi kõnetehnika õppejõuna ja Laine Mägi tantsukooli tantsuõpetajana. Hetkel teeb külalisena kaasa ka Pärnu teatri lavastuses „Vee mälu“. Alates oktoobrist 2005 töötab küsitav Kuressaare Linnateatri juhina. Kes?

 

29.Kuulete ühe kirjandusliku nimega ansambli suurimat hitti, mis oli Inglismaal nr 1 lugu 1992 aastal tervelt 8 nädalat. Ansambel, mille moodustasid 1988 aastal, Bananaramast tuntud Siobhan Fahey koos Marcella Detroit iga, võttis endale nime Virginia Woolfi feministlikust esseest „A Room of Oneś Own“ Nimetage ansambel!

 

30.Kes?


 

Vastused Paikuse märtsimäng.

 

1.Liger Isa lõvi, ema tiiger

2.Pakistan

3.Philadelphia 76 ers, Allan Iverson

4.Amin- Hafizullah kukutati Afganistanis ja Idi  Ugandas

5.Eros

6.Martina Hingis

7.Kõpu vald

8.Tunis- Tunisgrad

9.sir Richard Branson

10.Jimmy Carter USA ekspresident

11.Joely Richardson, Vanessa Redgrave

12.Mazda 2

13.seller

14.Eesti kristlik Nelipühi kirik

15.Georg Händel

16.Emanuel Vigeland, Vigelandi muuseum-park asub Oslos

17.Parafiin

18.1994 Võitsid kulla Rootsi hokimehed, Torino esimese tõid naised sprinditeates-Andersson/ Dahlberg

19.Jennifer Lopez

20.Sting/Police

21.Pornostaar Ron Jeremy

22.Pöide kihelkond

23.Veenuse üleminekut päikesest

24.Kelli Uustani

  1. Fidel Castro

26. Selma Lagerlöf, Nadine Gordimer ja Elfriede Jelinek

  1. .Eesti Kultuurkapital/Kulka
  2. Piret Rauk
  3. Shakespear`s sister
  4. Vallot Vainula