1.    Eesti sinimustvalge lipp õnnistati 4. juunil 1884 Otepää kirikumõisas. Tänavu tähistatakse seega lipu 120. aastapäeva. 1934 avati Otepää kiriku seinal  kaks bareljeefi  lipu 50. aastapäeva meenutuseks. 1950 bareljeefid hävitati, 1989 taastas nad skulptor Mati Varik. Kes oli see tuntud eesti skulptor-bareljeefide looja?

2.    Aastatel 404-476 oli linn Lääne-Rooma keisrite residents. 476 läks germaani hõimude valdusse ning hõimujuht Odoaker rajas siia oma keskuse. Gootide kuningas Theodorich tappis ta ja linnast sai nüüd idagootide kuningate residents. Linnas asubki Theodorichi mausoleum. 540 a. Läks linn  Bütsantsile, oli 548-751 tema Itaalia valduste pealinn. Kuulunud ajaloos ka Veneetsia ja Kirikuriigi valduste hulka. Linna üheks tuntuimaks ehitiseks on 525. aastal rajama hakatud San Vitale kirik. Linnas elas pagenduses Dante. Mis linn?

3.    Ta on Põhja-Euroopas arg metsalind,kes eelistab niiskemaid kuusikuid ja laialehiseid lehtmetsi. Briti saartel on ta tavaline pargi-ja aialind, toitudes peamiselt murul. Toiduks ussid, teod, putukad, ka puuviljad ja marjad. Eestis üldlevinud rohkearvuline haudelind ja läbirändaja. Kõlava vaheldusrikka laia hääleulatusega laululind. Talle meeldib laulda kõrgel  kuuseladvas, sageli hiliste õhtutundideni.1961. aastal Pulitzeri auhinna võitnud kirjandusteose pealkirjas sisaldub ka selle linnu nimi. Mis lind?

4.    1895. aastal alustasid selle tulevase autotehase loojad Laurin ja Klement jalgrataste tootmist. Juba mõne aasta möödudes, 1899, alustati ka mootorrataste tootmist. Esimene sõiduauto, Voiturette A valmistati 1905. aastal. 1925. aastal ühineti riigi tuntud õllefirmaga. Teise maailmasõja ajal tootis firma sõidukeid Saksa armee tarbeks. Firma uus tulemine jääb 1990ndatesse aastatesse ning 9. juunil 1999 teeniti ka esimesed punktid autoralli maailmameistrivõistlustelt. Mis autofirma?

5.    Ta on õppinud kokk ja tulnud ka oma kodumaa Jamaika veepallimeistriks. Teda peetakse uue muusikastiili – dancehall (mida laulja ise defineerib kui reggae ja hip-hopi segu) eredaimaks täheks maailmas. Raadio 2 Aasta Hiti 2003 valimisel hääletati tema lugu “Like glue” aasta parimaks lääne muusikalooks. Kes?

6.    Sellest rahvakalendri päevast alates öeldakse olevat raudnael heinas, s.o. hein pidi tehtud olema ja valmistuti lõikuseks. "Vikat varna ja sirp kätte“. Pärast seda päeva algasid tüdrukute ühistöö õhtud, kus nad üheskoos veimi valmistasid. Põlvas arvati, et sel päeval peab naisterahvas kapsaid käte vahel pöörama ja lehti kokku pigistama, siis hakkavad kapsad pähe pöörama ja kasvatavad iseäranis suured pead. Mis tähtpäev?

7.    Seda raamatut on peetud üheks vägivaldsemaks läbi aegade. Raamatu peategelaseks on Wall Streeti pankur Patrick Bateman, kes glamuurse elustiili varjus otsib meelelahutust inimeste piinamisest ning tapmisest. Selle 1964. aastal sündinud autori romaan tekitas tohutut vastukaja kogu maailmas ning šokeeris väga paljusid. Kirjanik sai pärast raamatu ilmumist isegi tapmisähvardusi. Palju spekuleeriti ajakirjanduses ka selle raamatu põhinemisel tõsielul, kui kirjaniku esindajad lükkasid need süüdistused tagasi. Raamatu põhjal on 2000. aastal vändatud samanimeline film. Kirjanik ja teos?

8.    Sündinud 1925. aastal.Lõpetas 1943 Tartu tütarlaste gümnaasiumi. Mängis Tartu „Spartakis“ võrkpalli ja harrastas motosporti. Oma põhialale pühendus alles 23-aastaselt. Võitis NL-i meistrivõistlustel individuaalselt 22 medalit (neist 10 kulda), võistkondlikult 9 medalit (neist kolm kulda). Eesti meistrivõistlustelt kogus 38 medalit (31 kulda). Välismaale võistlema teda poliitilistel põhjustel ei lubatud. Hiljem töötas treeneri ja TRÜ õppejõuna. Suri 1996 Tartus. Kes?

9.    Ta oli Agamemnoni ja Klytaimnestra poeg. Tappis Apolloni käsul isa surmamise eest oma ema koos selle armukese Aigisthosega. Seejuures aitasid teda tema õde ja parim sõber. Pärast ema mõrva karistasid erinnüsed teda meeltesegadusega. Kes?

10.              Taime õied on kollased ja huuljad, ümbritsetud violetsetest kõrglehtedest. Taim on poolparasiitse eluviisiga, kinnitudes oma juurtega teistele taimedele ja kasutades nende toodetud toitaineid. Venelastel kannab taim nime Ivan ja Maria, rootslastel öö ja päev, soomerootslased kutsuvad teda ka Rootsi lipuks. Eestis tavaline, eristatakse 6 liiki, annab puisniitudele ja heinamaaservadele ilmet juunist augusti lõpuni. Mis taim?

11.              Ta sooritas Kirde-ja Loodeväila otsinguil 4 polaarreisi. Kolmandal reisil 1609 avastas ta nüüd tema nime kandva jõe suudme. Neljandal reisil 1610 läbis praegu temanimelise väina ja jõudis paregusel ajal tema nime kandva laheni. Pärast talvitumist puhkes meeskonnas järjekordne mäss, ta jäeti koos poja  ja väheste kaaslastega lahe lõunarannikule päästepaati. Hilisemad katsed neid leida ei õnnestunudki. Mässajad jõudsid küll kodumaale tagasi, kuid poodi üles. Kellest on jutt?

12.              „Virginian oli reisilaev. 20. sajandi alguses sõitis see Ameerika ja Euroopa vahet, pardal miljonärid, emigrandid ja kõiksugu kummaline rahvas. Räägitakse, et Virginianil mängis igal õhtul erakordne klaverimängija, kellel oli harukordne tehnika ja võime mängida imelist, ennekuulmatut muusikat. Kõneletakse, et kogu tema lugu oli justkui hullus, et ta olla sündinud sellel laeval ja et ta pole sealt kunagi maha astunud...“ Selline on lühidalt küsitava näidendi süzee, mis jõudis 13. veebruaril 2004 oma 100. juubelietenduseni Eestis. Tükki mängitakse Uus Vana Teatris, monoloogi ainuosatäitjaks ning lavastajaks on Vahur-Paul Põldma. Etenduse pealkiri tuleb otseselt peategelasest leidlapsele omistatud nimest. Näidendi alusel on vändatud ka film (valminud 1999. aastal, rezissöör Giuseppe Tornatore). Mis on näidendi pealkiri?

13.              2003. aastal tuli Eestile MM-idelt 4 kuldmedalit. Üks maailmameistriks tulnu oli Kristina Šmigun murdmaasuusatamises, teine Päären Brauer supermitmevõistluses. Millisel kahel alal sai eesti esindaja veel maailmameistriks 2003. aastal?

14.              Arthur Scherbius esitles I korda seda masinat 1918. a. Berliinis. Oma leiutise tõelist võidukäiku leidur aga ei näinud, sest hukkus õnnetult 1929. aastal. 1942. aasta lõpuks olid sakslased valmistanud juba 100000 masinat. Teda leidus maavägede staapides, õhujõudude baasides, allveelaevadel. Masina vastase võitluse keskuseks kujunes II maailmasõjas briti väikelinn Bletchley. Mis nime masin kandis? Seda nime kannab ka üks Robert Harrise romaan, Michael Aptedi film, muusikamaailmas on tuntud samanimeline ansambel.

15.              Sündinud 16. XII 1902 Tallinnas mudelitisleri pojana. Arhitektiks õppis ta 1923–29 Tallinna Tehnikumis, mis jäi osalt tervislikel põhjustel lõpetamata. Arhitekti kutseõigused pälvis ta alles 29. mail 1940. Seega on tema aktiivseimal loominguperioodil projektid signeeritud teiste, allkirjaõiguslike arhitektide poolt, mis oluliselt raskendab tema koguloomingu kindlakstegemist. Arhitektina oli ta eelkõige väikemajade kavandaja, projekteerides talusid, eramuid, meiereisid jms. Üldkasutatavatest hoonetest on tema projekteeritud näiteks Nõmme Gümnaasiumi hoone. Sõja järel töötas ta 1944–47 Arhitektuurivalitsuse Arhitektuur-Projekteerimise ja Planeerimise Keskuses, kus ta koostas hiljem valminud suure kolmeosalise teadlaste elamu projekti Lenini (Rävala) pst-le. 1950–68 juhatas ta ERKI arhitektuuri ja sisearhitektuuri erialade kateedreid pühendudes üha enam mööblidisainile. Arhitekt suri 1977. aastal. Kes?

16.              Johann Sebastian Bachi sünnilinnas Eisenachis asub endine Tüüringi maakrahvide linnus, kus praegu on muuseum tutvustamaks keskaja tarbekunsti ja saksa maalikunsti. Selles linnuses tõlkis Martin Luther Uue Testamendi saksa keelde. Eisenachi linnas toodetakse ka autosid ja siin asub automuusem. Küsime aga just kuulsat linnust, mis on saanud nime mäe järgi, millel ta asub?

17.              Need on primitiivsed loomad, keda kunagi peeti taimedeks. Nad on liikumatud, nende elu möödub kindlal pinnasel ja nad toituvad veest välja filtreeritud toiduosakestest. Enamik liikidest elab meres, üksikud ka magedas vees. Eristatakse umbes 10000 liiki ja Vahemeres elab isegi lihasööja liik. Mis loomade (Spongia) hõimkonnaga on tegu?

18.              See eesti noorema põlvkonna kirjanik viljeleb peamiselt novelli- ning lühijutužanri. Ta on õppinud TÜ-s bioloogiat ja usuteadust, kuid see ammendas ennast peagi. Peale teaduse jätmist moodustas ta koos Kivisildnikuga rühmituse Abi-Piirissaare Dalinistlik Kõõl. Esimeste raamatutena ilmusid 1996. aastal – novell “Ikka veel Bagdadis” ja jutukogumik “Krutsiaania”. Viimati mainitud kogumiku niminovell tõi talle ka Tuglase novelliauhinna. On kirjutanud ka näidendeid. Viimaseks raamatuks on 2003. aastal ilmunud kogumik “Hobune eikusagilt”. On kasutanud ka pseudonüümi Ürgar Helves. Kes on see kirjanik?

19.              See aadlisuguvõsa pärineb Lüneburgist. 1540 siirduti  Eestisse ja hiljem ka Rootsi. Frederik Axel von ...st sai Rootsi riigimees ja feldmarssal, oli 1755-1772 Kübaratepartei juht. Tema poeg Hans Axel von ... oli Rootsi sõjaväelane, kindral. Võttis osa  Iseseisvussõjast  Põhja-Ameerikas. 1791 korraldas Prantsusmaal Louis XVI ebaõnnestunud põgenemist riigist. 1799 sai Uppsala ülikooli kantsleriks, tapeti 1810 Stockholmi rahutustes. Nikolai von... oli kindralmajor ja vene tsaari õukondlane, Olustvere mõisa viimane omanik. Küsime kuulsa suguvõsa nime?

20.              Selle leiutajaks oli Pariisi Neckeri haigla patoloog Rene Laennec 1816. aastal. Algselt koosnes leiutis vaid 24st rullikeeratud paberilehest. Kuid õige pea täiustas Laennec oma leiutist. Tänapäevast varianti esemest tutvustati 1855. aastal, tõsi küll, mitte enam Laenneci poolt. Mis leiutis?

21.              Kes on pildil?

 

22.              Kes on pildil?

 

23.              Kes on pildil olev teadlane?

 

24.              Kes on pildil?

 

25.              Kes laulab?

26.              Sündis 1711 Pärnus. Õppis Halle ja Jena ülikoolides. Algatas Venemaal soojus- ja elektrinähtuste uurimise. Tuletas 1744 kalorimeetria põhivalemi. Ehitas 1745 esimese elektromeetri. Tema nime kannab kehade jahtumise seadus. Uuris ka atmosfäärielektrit, kasutades uurimiseks piksevardaid. 1753 augustis tõusis Peterburi kohale äikesepilv, teadlane ruttas oma laborisse, kuhu peagi sisenes keravälk. Seadmed olid aga maandamata ja tugev elektrilöök tappis teadlase. Kes?

27.              Millises Pariisi kirikus asub keiser Napoleon I Bonaparte põrm? Kiriku lasi ehitada päikesekuningas Louis XIV ja sellest sai 17. sajandi ehituskunsti üks uhkemaid näiteid. Siin asuvad ka sõjaväeinsener Vaubani memoriaal ja marssal Fochi haud.

28.              Õppinud Tallinna Muusikakeskkoolis 1981-1989 ja 1989-1992 G. Otsa nimelises muusikakoolis viiuli erialal. 1994-1999 Eesti Humanitaarinstituudis, lõpetades selle teatri ja näitlejameisterlikkuse alal. Esikkogu “Telg” (Kassett 90 raames), valdavaks teemaks eneseleidmise hämarad ahistused ja lootused. Luulekogusid veel - “Laeka lähedus”, “Võlavalgel”. Kirjutanud ka novellikogu “Ingelheim”. Kasutanud pseudonüüme – näiteks Rosalinda Triipla. Kes?

29.              Ekvatoriaalne riik, mille majandus põhineb naftal. Vaid väike osa riigi pindalast on üles haritud, kaht kolmandikku katab ürgne vihmamets. Riigi suurima rahvusrühma moodustavad fangid. Lipp on roheline-kollane-sinine trikoloor, riigi vapil on mustad pantrid. Albert Schweitzer rajas siia oma misjonäriaastatel haigla. Riigi nimega seostub üks maailma suuremaid rästikuliike. Mis riik?

30.              Ta sündis 22. jaanuaril 1965 New Yorgis. Isa oli näitetreener, ema ööklubi lauljanna. Nii tegigi ta lavadebüüdi juba 6-aastaselt, käies näitetrupiga ka Euroopa turneel. Edu kinolinal saabus 14-aastaselt filmis “A Little Romance”, kus mängis kaasa ka kuulus Lawrence Olivier. Järgnesid osad Francis Ford Coppola filmides “Autsaiderid” ja “Cotton Club”. 80-ndate teine pool  ja 90-ndate algus tõid madalseisu. Järgmine menu alles 1999 filmis “A Walk on the Moon“. Järgnesid “Klaasmaja”, “Karm mäng”, “Täiuslik torm”. Senise karjääri tunnustatuima rolli tegi ta filmis “Truudusetu”(2002), pälvides oma esimese “Oscari” nominatsiooni. Kes?

31.              See Pakistani sportlane nimega Jahangir Khan sündis 1963. aastal. Tema eesnimi Jahangir tähendab „maailma vallutajat“ ja see sobib täpselt tema saavutuste kohta maailmas. Ta tuli juba 15-aastaselt amatööride maailmameistriks. Oma profikarjääri jooksul saavutas ta 6 maailmameistritiitlit. Mis spordialal?

32.              Esimene asustus tekkis praeguse linna kohal asuva allika ümber juba I aastatuhande teisel poolel. Esimene kirjalik mainimine pärineb 1241 Taani hindamisraamatust. Kihelkonna kirjalik esmamainimine pärineb 1354. aastast ja kirikut mainitakse 1367. aastal, mil viimane vene ja saksa vägede vahel peetud lahingus hävis. 1825. toimus asulas esimene laat ning 1852 avati kirikukool pastor F. F. Meyeri juhatusel. 1917. aastal sai asulast ametlikult alev. 1. märtsil 1918 saabusid saksa okupatsiooniväed, kes viibisid seal sama aasta 29. novembrini. Sel ajal nummerdati majad, rajati kõnniteed ja istutati turuplatsi äärde ilupuud. 1938 anti alevile linnaõigused, esimeseks linnapeaks sai A. Danilevsky. 1991. aastal linnaõigused taastati ning 1992. aasta andmete järgi elas linnas ca 16000 elanikku. Mis linn?

 

33.              Sündis Inglismaal 1920. a. Astus II maailmasõja ajal 19-aastaselt Kuninglike Õhujõudude teenistusse ja osales lahingutes piloodina. 1947 valis elukohaks Kanada. 1956 pälvis tähelepanu telenäidendiga “Ohtlik lend” ja valis edust innustatuna kirjanikutee. Tema teoseid iseloomustab sündmuspaikade miljöö tõepärane kujutamine, mis saavutatud mahuka eeltööga. Teoseid: “Rahavahetajad”, “Rattad”,“ Ülekoormus”, “ Lõplik diagnoos”, “Kõrged ametikohad”. Kes?

34.              Selle sugukonna (Lycosidae) isendid on enamasti 0,4-4 cm pikad ja neil on suurepärane nägemine, mis aitab neil öösel jahti pidada. Värvus varieerub tumepruunist tumehallini. Emased isendid kannavad tihti munapauna võrgunäsade küljes, uruliikidel on see võrgendist voodriga urus. Nad kannavad oma järglasi seljas. Mis sugukond?

35.              Küsime ühist perekonnanime. Õde oli rahvusvaheliselt tunnustatud laulja ning lauluõpetaja. Sai 1939. aastal Tallinna konservatooriumi lauluprofessoriks ning hukkus 1944 Würzburgi pommitamisel. Üks vendadest oli helilooja, pianist, pedagoog ning üsnagi taunitud muusikakriitik. Suri 1963 Tallinnas. Teine vend oli esimene Eesti kontsertpianist ning kirjutas samuti muusikaarvustusi. Aastast 1949 elas USAs ning suri 1962 New Yorgis. Perekonnanimi, mis ühendab neid kolme inimest?

36.              Rootsi väejuht, sõjaväeinsener ja riigitegelane. Oli 1696-1702 Liivimaa kindralkuberner. Organiseeris Põhjasõja ajal 1700. a. Riia kaitsmist Saksi vägede vastu. Tema jooniste järgi ehitati Tallinnas, Narvas, Pärnus bastione. Laskis valmistada Tallinna vanalinna maketi, projekteeris Narva Kuningavärava. Kes? Sama perekonnanime kannab üks praeguse Rootsi suusakoondise tipptegijaid.

37.              Tema loomingu kõrgaja teosed kujutavad ebatavalisi esemeid (mannekeenitaolised olendid, kipskujud, kummikindad, absurdsed mehhanismid) mõistatuslikes seostes kõledalt tühjas linnapildis või ruumis. Ta sõnastas metafüüsilise maali põhimõtted. Tõsi, hiljem hakkas maalima ka akadeemilisemas laadis. Teoseid - “Sügisõhtu mõistatus”, “Ühe tänava saladus ja melanhoolia”, “Rahutud muusad”. Kes?

38.              Selle tehnika aluseks on põhimõte, et iga inimene funktsioneerib tervikuna ja selleks, et saavutada paranemisele viivat muutust, peab inimene õppima pidevalt vältima tahtmatuid, ebavajalikke ja kahjulikke harjumusi (nagu liiga kiire stiimulitele/ärritustele reageerimine, lihaste ja liigeste liigne pinguldamine ja tegutsemine liigse pinge ja pingutusega). Need harjumused korduvad meie elus iga päev ja muutuvad seetõttu ebateadlikeks. Kogu maailmas õpetatakse seda muusika- ja draamakoolides. Tehnika on nimetatud selle looja järgi (1869-1955). Millest jutt?

39.              Küsime pealkirja, mis ühendab Thomas Manni novelli, Benjamin Britteni ooperit ning L. Visconti filmi. Peategelane on vananev homokirjanik von Aschenbach, kelle prototüübiks Thomas Manni novellis olevat olnud helilooja Gustav Mahler. Pealkiri?

40.              Isa õppis 1917-1926 Tartu Ülikoolis ja 1927-1928 Viini Ülikoolis botaanikat. Osales kooliõpetajate roodus Vabadussõjas. Ta valmistas Eestis kasvavatest taimeliikidest põhjaliku herbaariumi. Avaldas I eestikeelse taimemääraja. Tema üks poegadest Henn on tuntud ornitoloog ja jõhvikaaretaja. Teine poeg Juhan on tuntuks saanud entomoloogina (eriti tirtide uurimise spetsialist). Nimetage selle teadlaste perekonna nimi.

41.              Sõjaväeteenistusse astus ta 1900 a. I maailmasõjas sõdis põhiliselt idarindel. Pärast I maailmasõja lõppu teenis Lätis Rauddiviisis, osaledes Võnnu lahingus. 1939 tungis tema korpus Poolasse, 1940 juhatas tankigruppi Prantsusmaal, 1941 sõdis Balkanil, 1942 Kaukaasias. 1943 ülendati feldmarssaliks, juhtides väegruppi Südukraine. Märtsis 1944 vabastati Hitleri poolt ametist. 1945 langes vangi. 1946 anti üle jugoslaavlastele. 1948 saadeti NL-i. 1954 märtsist oli Vladimiri vanglas (samas, kus suri Laidoner). Suri 1954 oktoobris ja maeti sealsele linnakalmistule. Sama perekonnanime kandis ka üks elu enesetapuga lõpetanud saksa kirjanik. Kes?

42.              1924. aastal Chamonix's toimunud I taliolümpiamängudel marssisid Eesti sildi all mängude korraldajad prantslased. Eesti esindaja saabumist oodati viimase hetkeni. Eesti Spordi Keskliit oli võistlusteks registreerinud ühe sportlase, kuid teda sinna ei lähetatud. Kes oli see ainus sportlane, kes pidi olümpial võistlema?

43.              Venelased, ameeriklased ja hiinlased on omal jõul inimese kosmosesse saata suutnud. Teised riigid on seda teinud venelaste või ameeriklaste abiga. Esimene neist oli Vladimir Remek Tšehhoslovakkiast 1978 märtsis. Kõikide riikide esimestele kosmosevallutajatele on lend õnnelik olnud. Seda ühe erandiga. Selle riigi esimene kosmosevallutaja Ilan Ramon hukkus süstiku “Columbia” katastroofis 2003 aastal. Mis riigi kodanik ta oli?

44.              Selles linnas rajati Püha Brigitta Ordu ja sealne klooster oli ka Pirita kloostri emaklooster. Linna nime mainitakse munkade vahelises kõneluses ka filmis “Viimne reliikvia”. Kloostri sulgemiseni oli linn tähtis vaimulik kaubandus- ja kultuurikeskus. Linnas asub üks riigi vanimaid säilinud raekodasid. Linnas trükiti peale II maailmasõda välis-eesti kirjastuse “ORTO” poolt eestikeelseid raamatuid. Mis linn?

45.              Kinopubliku südametesse jõudis see heledapäine silmapaistva büstiga daam komöödiatega “Padjavestlus”ja  “Armsam, tule tagasi”(mõlemas koos Rock Hudsoniga). Tuntust lisas Alfred Hitchcocki film “Mees,kes teadis liiga palju”. Kuulsust kogunud ka lauljana. Üks ta tuntumaid lugusid “Que Sera´Sera’” on eesti keeleski tuntuks saanud (“Ei me ette tea”...). Hiljem on ta tähelepanu pälvinud loomakaitsjana. 3. aprillil 2004 tähistab daam oma 80.sünnipäeva. Kes?

46.              Kes on nende kahe maali autor?

47.              Kes on pildil?

48.              Kes on pildil?

49.              Mis riigi lipp?

50.              Nimetage autor ja teos.

 

Vastused:

 

1. Voldemar Mellik

2. Ravenna

3. Laulurästas

4. Škoda

5. Sean Paul

6. Jaagupipäev (25. juuli)

7. Ameerika psühhopaat, Bret Easton Ellis

8. Evelin Lestal

9. Orestes

10. härghein

11. Henry Hudson

12. Novecento (1900)

13. kickpoxing (Dmitri Vorobjov), rendžu (Tunnet Taimla)

14. Enigma

15. Edgar Velbri

16. Wartburg

17. käsnad

18. Jüri Ehlvest

19. von Fersen

20. stetoskoop

21. Halle Berry

22. Viire Valdma

23. Mart Ustav

24. Aivar Rehemaa

25. Sade

26. Georg Wilhelm Richmann

27. Invaliidide kirik

28. Elo Viiding

29. Gabon

30. Diane Lane

31. squash

32. Jõhvi

33. Artur Hailey

34. huntämblikud

35. Lemba (Artur, Theodor, Ludmilla)

36. Erik Dahlberg (suusataja Anna Dahlberg)

37. Giorgio de Chirico

38. Alexanderi tehnika

39. Surm Veneetsias

40. Vilbaste

41. Paul Ludwig Ewald von Kleist

42. Christfried Burmeister (Puurmeister)

43. Iisrael

44. Vadstena

45. Doris Day

46. Jacques Louis David

47. Märtha Louise (Norra printsess)

48. Charlize Theron

49. Belau (Palau)

50. Beethoven, VI sümfoonia (Pastoraalne sümfoonia)