Indrek Salis ja Ove Põder -XXXVIII Kloostriturniiri üldvõitjad

 

10. jaanuaril toimus Pirita Vaba Aja Keskuse peeglisaalis traditsiooniline Kloostriturniir, mis seekord oli juba 38-s.

See mäng on tuntud Jõuluturniirina ja selle läbiviimise süsteem on sellepoolest eriline, et võistlejad saavad esineda nii individuaalselt kui ka paarismängus. Algul selgitatigi individuaalturniiriga kohaletulnute pingerida.

Ülekaalukalt tuli pingerea etteotsa Indrek Salis 31 punktiga 60-st võimalikust. Talle kuulus Gravex Balti poolt välja pandud kuldmedal. Hõbemedali võitis Veiko Tonts 26 punktiga, pronksi  jagasid Alar Särgava ja Hugo Tang 25 punktiga. Esikuuikus olid veel Ove Põder (24 punkti) ja Mati Niin (23 punkti).

Edasi järgnes paarismäng, kus paarid moodustusid nii, et inidividuaaltabeli esimene mängis koos viimaseks jäänuga, teine eelviimasega jne.

Paarismängus võitsid kuldmedalid suure eduga Ove Põder ja Toivo Lodjak 44 punktiga.

Hõbemedal läks jagamisele Hugo Tang-Jaanus Ruusmann ja Margus Maiste-Erkki Bahovski vahel (39 punkti). Esikuuiku lõpetasid paarid Indrek Salis-Tõnu-Mati Ojari (37 punkti), Martti Suurorg-Janek Salme (36 punkti) ja Mati Niin-Mart Vellama (35 punkti).

Üldvõitja selgitamiseks liideti individuaalselt ja paarismängus saavutatud punktid.

Selgus, et sellel aastal läks jõulumängu üldvõitja tiitel jagamisele. Indrek Salis ja Ove Põder said kumbki 68 punkti ja üldvõitja kuldmedali. Pronksmedali võitis Hugo Tang 64 punktiga. Järgnesid Alar Särgava (59 punkti), Margus Maiste ja Mati Niin (58 punkti). Iga osavõtja sai Eesti Piibliseltsi poolt 2008. aasta jõulumargi, mille on kujundanud kunstnik Aide Leit Lepmets.

Seekordseid mänge juhtis eriti uhke þürii, sest lisaks tavapärasele koosseisule Jaan Loide, Eduard Rihm ja Peeter Kubo oli kohtunikelaua taga ka kuulus külaline – kahekordne kirimale maailmameister Tõnu Õim. Pärast mängu pöördusime Tõnu Õimu kui ülemaailmselt tunnustatud targa inimese poole küsimusega, kuidas meeldis talle see mäng. Vastus oli lakooniline: “Huvitavad küsimused, võimsad auhinnad.”

Selle turniiri eriauhinnaks oli vastuvõtt kohvikus Maiasmokk, kus võitjaid ootas pidulikult kaetud laud. Peaauhinnad panid seekord välja Loksa Ravikeskus, raamatukauplused Apollo ja Rahva Raamat, Eesti Lastekaitse Liit  ning kirjastus Digipraktik.

Koostööpartneriteks olid Tallinna Kultuuriväärtuste Amet, Pirita Vaba Aja Keskus, Pirita Linnaosa Valitsus, Pirita Klooster, Pirita Selver, Pirita arvutikauplus SpinTek, Pirita kauplus Extreme Sport, Eesti Piibliselts, Loksa Ravikeskus, kohvik Maiasmokk, Chocolate Factory Kalev, Eesti Lastekaitse Liit, Lipuvabrik, OÜ Arvutiait, Tatari Loomakliinik, kirjastused Omen, TEA, Grenader, Maalehe Raamat, Eesti Entsüklopeedia kirjastus, Kirilill, Eesti Ekspressi Raamat, Ühinenud Ajakirjad AS, Ristik, Olion, Digipraktik, Ersen, Tänapäev, raamatukauplused Apollo ja Rahva Raamat, teater Theatrum.

Täname kõiki, kes leidsid võimaluse toetada Pirital toimuvaid traditsioonilisi mälumänguüritusi.

Järgmine mäluvõistlus toimub 28. märtsil 2009, algusega kell 12.00 Pirita Vaba Aja Keskuse peeglisaalis.