Pirita Kloostriturniiril oli juubel

Veebruari algul toimus Pirita Sotsiaalkeskuse saalis XXV Kloostriturniir, millest võttis osa saalitäis mälumängureid Harjust, Virust ja Tartumaalt.

Suurvõistluse avas Pirita linnaosa vanem Enno Tamm, kes võistles ka ise kaasa. Esitati 50 küsimust, nende hulgas oli ka kaks küsimust, kus näidati esemeid. Eesti Tervishoiumuuseum andis näitamiseks tarkusehamba juuretangid ja Loodusmuuseum kipsi kristallid. Mäng oli pingeline. Pärast kolmetunnist heitlust selgus üldvõitja, kelleks oli võistkond Kolga koosseisus Ott Sandrak, Indrek Birkan ja Jüri Liiv. Nemad võitsid ka Kloostrivooru rändauhinna, mille oli välja pannud Eesti Kirikute Nõukogu. Üldvõitjate eriauhinnaks oli seekord Tallinna vene restorani ja trahteri Troika poolt välja pandud pidulik õhtusöök.

Teisele kohale tulid tuntud mälumängurid Hugo Tang, Mati Niin ja Jaan Õunpuu (võistkond Noti). Pronksmedali said Ove Põder, Tauno Vahter ja Rein Põder võistkonnast Duubel.

Esikuuiku hulgas olid veel Kopli Rusikas (Andres Allpere, Tõnu Kalvet, Raul Raudsepp, võistkond Soomänd (Endel Soo, Madis Replik, Kalmer Männik ja võistkond Anija (Rein Laumets, Eik Sagen ja Igor Habal).

Juubeliturniiri koostööpartneriteks olid Pirita linnaosa valitsus, Pirita klooster, Pirita Selver, Eesti Piibli Selts, Gravex Balti, MTÜ Loodusajakiri, kaardifirma Regio, maakonnaleht Harjumaa, Vikerraadio, videofilmide tootja Sonatiin OÜ, muuseumide ühendus, kirjastused Tarian, Akta, Tänapäev, Olion, Ersen, Tuul & Nool. Seekord andsid auhindadeks oma töid tuntud graafikud Silvi Liiva, Silvi Väljal, Marje Üksine, Tiina Reinsalu ja Tõnis Laanemaa ning keraamikamaalija Helina Tilk. Teatripileteid pakkusid Eesti Draamateater, von Krahli Teater, Linnateater, Theatrum, teater NO99 ja Nukuteater.

XXV Kloostriturniiri osavõtjad ja korraldajad tänavad kõiki toetajaid.

PEETER KUBO

Pirita kloostriturniiride mängujuht

 

Kolga mehed Ott Sandrak, Jüri Liiv ja Indrek Birkan läksid Troikasse.