Pirita Kloostriturniiril oli juubel

 

13. veebruaril toimus Pirita Vaba Aja Keskuses XX Kloostriturniir, millest võttis osa saalitäis mälumängureid – 28 kolmeliikmelist võistkonda. Mängujuht ja küsimuste koostaja oli ka seekord Peeter Erik Kubo, punktiarvestust pidasid Tenno Sivandi ja Mikk-Jaan Mikk. Mäng oli pingeline ja lõpuks selgus, et kolm meeskonda olid saanud võrdse punktide arvu – 69 punkti 100st võimalikust. Pärast kolme lisaküsimust selgus üldvõitja. Firma Gravex Balti rändkarika ning „kuldmedalid“ said tallinlased Jaan Loide, Vello Tõnso ja Harras Madar (võistkond „Tondi“), kes on tulnud eelnevatel Kloostriturniiridel kuus korda võitjaks. Üldse on meie turniiride ajaloo vältel „kuldmedal“ kaela riputatud 32le erinevale mälumängurile. Teisele kohale tulid Virumaa mehed Tõnis Sakk, Andres Pulver ja Madis Replik, „pronksmedalid“ said varasemate turniiride mitmekordsed võitjad Ott Sandrak, Indrik Birkam ja Andres Allpere (Kolga võistkonnast). Järgnesid Issanda Vits (Indrek Salis, Andres Kasesalu, Jevgeni Nurmla), Noti ( Mati Niin, Hugo Tang, Jaan Õunpuu) ja Duubel (Ove Põder, Tauno Vahter, Rein Põder). Üldse said auhindu 10 paremat võistkonda. Parimaks naisvõistlejaks oli seekord Anne Ehala võistkonnast „Veteranid“. Elevust tekitas see huvitav seik, et juubeliturniirist võttis osa üheperevõistkond, kelle kõigi perekonnanimeks oli Klooster (Elli Klooster, Vello Klooster ja Tiina Klooster). Seekordse Kloostri vooru võitis juba teistkorda võistkond „Protos“ (Hants Soorsk, Viktor Treumuth, Jüri Saard). Nende võiskonda vahel, kes ei tulnud põhiturniiril esikümnesse loositi välja üks Sony Balti poolt välja pandud peaauhindadest – hinnaline cd-pleier. Selle väärtauhinna võitis Indrek Kristenprun meeskonnast „Mõigu Vaim“. Juubelimängu võitjatele oli Tallinna Vene restorani ja trahteri „Troika“ omanike poolt pandud välja luksuslik auhind – pidulik õhtusöök restoranis „Troika“.

Pirita juubelimängu koostööpartneriteks olid: Pirita Linnaosa Valitsus, Pirita Klooster, Pirita Vaba Aja Keskus, Pirita Selver, Pirita Arvutiäri Spin TEK, Pirita TOP SPA, AS Liviko, Spa Viimsi Tervis, Loksa Tervisekeskus, Hotell Susi, Sony Balti, Jalatsivabrik Polaria, Vene restoran ja trahter „Troika“, Eesti Kirikute Nõukogu, Eesti Tervishoiu Muuseum, Jalgrattakeskus OÜ Dreisi, Kaardifirma Regio, Videofilmide tootja Sonatiin OÜ, CD-vabrik Theka, Fotoäri Fotoluks. Väärtkirjandust andsid: Viinistu Kunstimuuseum, Kindral Juhan Laidoneri Selts, MTÜ Loodusajakiri, Johannes Esto Ühing ja kirjastused Ersen, Olion, Eesti Keele Sihtasutus, Eesti Raamat, Tänapäev, SE&JS, Külim, Tiritamm ja Ambassador. Tuntud ajaloolane Mati Õun andis oma autori-autogrammidega raamatuid. Tuntud fotokunstnik Ann Tenno poolt olid ka seekord imeilusad fotoalbumid. Katariina Gildi Nahakojast andsid huvitavas köites raamatuid kunstnikud Jane Rannamets ning Pille Kivihall. Koppel & Keerdo Klaasikoda Galeriist andsid oma töid klaasikunstnikud Kai Koppel ja Viivi Ann Keerdo. Huvitavate töödega oli esindatud ka keraamika maalikunstnik Helina Tilk. Ka seekord said mälumängurid pileteid Tallinna teatritesse – Rahvusooper Estonia (Don Giovanni, Padaemand, Coppelia), Linnateater (Vincent), Von Krahli Teater (Ema), Salong Teater (Dekameron, Aisopos, Salongilõvid), Theatrum (Miks mitte abielluda?). Jazzkaarelt oli pileteid paljudele jazzkontsertitele.

XX Kloostriturniirist osavõtjad ja korraldajad tänavad kõiki neid, kes leidsid võimaluse toetada traditsioonilist Pirita mälumängu.

 

Peeter Erik Kubo ja Tenno Sivandi