Kloostriturniiril avati kunstinäitus

 

XVIII Kloostriturniir avati Pirita Vaba Aja Keskuse peeglisaalis kunstinäitusega. Tuntud foto- ja maalikunstnik Keilast Elgi Treimuth pani vaatamiseks välja huvitava kombinatsiooni lillefotodest ja lillemaalidest. Ühe lillemaali kinkis kunstnik ka Kloostriturniiri mängujuhile.

Pärast kunstinäituse pidulikku avamist asusid kilvarid pead murdma, sest 50 küsimust ootas lahendamist. Ligi kolm tundi kestnud mälulahingu võitsid 64 punktiga Kolga mehed – Indrek Birkan, Andres Allpere ja Jüri Liiv. Neile kuulusid koos „kuldmedalitega“ ka Gravex Balti rändkarikas. „Hõbemedaleid“ jagati seekord kaks komplekti, sest nii Viru Vägevad (Tõnis Sakk, Andres Pulver, Madis Replik) kui ka Issanda Vits (Indrek Salis, Jevgeni Nurmla, Andres Kasesalu) kogusid võrdselt 60 punkti. Neile järgnesid Noti (Mati Niin, Hugo Tang, Jaan Õunpuu), Tondi (Jaan Loide, Vello Tõnso, Anne-Malle Hallik), Esimesed (Hannes Leidla, Paul Madalik, Alar Heinaste) ja Duubel (Ove ja Rein Põder, Tauno Vahter). Teistel kogunes punkte vähem. Traditsioonilise Kloostrivooru võitsid Viru Vägevad, kes lisaks auhindadele said kaasa ka Eesti Kirikute Nõukogu poolt välja pandud rändauhinna – videofilmide komplekti Ajalik ja ajatu.

Koolinoortest olid edukamad Õismäe Humanitaargümnaasiumi 11. klassi poisid Mihkel Rünkla ja Rene Kullör, kellele järgnesid Hans Üürike, Siim Õismaa ja Mait Mägi Pärnu-Jaagupi Gümnaasiumi 12. klassist ning Teele Palumaa, Ants-Kristjan Laansalu ja Ain Neuhaus Inglise Kolledži 8. klassist.

XVIII Kloostriturniiri edukaks läbiviimiseks panid õla alla Pirita Klooster, Pirita Selver, Pirita Vaba Aja Keskus, Eesti Piibli Selts, Eesti Kirikute Nõukogu, Kindral Johan Laidoneri Selts, firma Koger ja Partnerid, jalatsivabrik Polaria, muusikariistadefirma Stanford Music, kaardifirma Regio, CD-de tootjad TOP Ten ja Theka, videofilmide tootjad Sonatiin OÜ ning VK-Holding,  fotoäri Fotoluks, Vikerraadio, tuntud fotokunstnik Ann Tenno, tuntud graafik Kelli Valk-Kagovere (andsid oma töid auhindadeks), Eesti Kunstimuuseum ja Gravex Balti. Väärtkirjandusega toetasid üritust Eesti Entsüklopeediakirjastus, kirjastused Karrup, Olion, Koolibri, MTÜ Loodusajakiri (Horisondi ja Eesti Looduse aastatellimused), Sporditäht (ajakirja tellimused), Inreko, Tänapäev, Eesti Raamat, Avita, Ersen, Huma, Steamark ning raamatukauplused Areng ja Rahva Raamat. Aktiivse vaba aja sisustamise eest hoolitsesid Tallinna teatrid, kes panid auhindadeks välja pileteid oma parimatele etendustele: Linnateater (Äri), Draamateater (Rehepapp, Polkovnik lendab õhku, Finis nihili), Salongteater (Aisopos, Dekameron), Von Krahli Teater (Sex Pistols). Jazzkaar andis pileteid paljudele Jõulujazzi üritustele. Seekordse võitjate eriauhinna pani välja nii Tallinna kui kogu Eesti vanim tegutsev kohvik (asut.1864) Maiasmokk – pidulik koosviibimine meeldiva teeninduse ja maitsvate toodetega lõpetas raske võistluspäeva. Kloostriturniiri korraldajate ja osalejate tänu kuulub kõigile selle ürituse toetajatele.

Peeti ka XXXV Tallinn-Tartu linnavõistlus, mille seegi kord võitsid pealinlased 324:303. Meeskondadest oli edukaim AS Rigual/Maailmaviljad (Jevgeni Nurmla, Mati Niin, Hugo Tang, Jaan Õunpuu), õpilastest aga Õismäe Humanitaargümnaasiumi 9. klass (Laur Joost, Madis Karu, Marti Merisalu, Artur Staškevitš). Kokkuvõttes juhib Tallinn nüüd 19,5:15,5 üldskooriga 993:910

Stardipaugu sai ka Eesti suurim mälumäng, omavalitsustevaheline EestiMaaKilb. Harju regiooni esimene voor toimus Keila Gümnaasiumis ja selle kolm edukamat osutusid ka üleriigilises arvestuses parimateks. 64 punktiga võidutses Tallinn-Maarjamäe (Ove ja Rein Põder, Tauno Vahter, Peeter-Erik Kubo) meeskond Anija valla (Rein Laumets, Eik Sagen, Elma Matsalu, Valle ja Enno Vilimäe) ja Kolga klubi (Ott Sandrak, Indrek Birkan, Andres Allpere, Jüri Liiv, Raul Raudsepp) esinduste ees.

Järgmise üritusena toimubki 11. detsembril algusega kell 12 Rae kultuurikeskuses Jüril EestiMaaKilva sarja II voor. Neile, kes pole veel üritusega liitunud, on võimalik nüüd seda teha, sest sari on alles selles staadiumis, et võiduvõimalused on ka uutel liitujatel.

Tulemas on ka arvatavasti väga põnevaks kujunev XIX Kloostriturniir, mis seekord toimub Jõuluturniiri nime all ja kus rakendatakse rida uuendusi. Ikka selleks, et võistlus rohkem üllatusi võiks pakkuda. Infot nii nende kui paljude teiste ürituste kohta saab leida Eesti Mälumänguliidu koduleheküljelt www.kilb.ee

 

Peeter-Erik Kubo

6118792

kets@kilb.ee

 

 

Kunstnik Elgi Treimuthile ulatatakse lilled tema näituse avamise puhul.

Foto Anne-Malle Hallik