Kokkuvõte maakonnalehes Harjumaa (29.08.) ja linnaosalehes Pirita (06.09.) ilmunud artiklitest.

 

                                  Hea üritus leiab palju toetajaid

 

Pirital juba traditsiooniks kujunenud Kloostriturniiri mälumäng toimus Pirita Kloostripäeva raames ajaloolises keskkonnas – kloostrikiriku varemeis. Juba kolmeteistkümnendat korda kogunesid kilvarid üle Eesti, et võistelda firma Gravex Balti poolt valmistatud rändkarikale ja medalitele. Võistlejaid ja pealtvaatajaid kogunes lausa mõnesaja ringis. Pingelise võistluse võitis meeskond NT Tollimaakler koosseisus Jaan Allik Pärnust, Leino Pahtma Tartust ja Alar Särgava Türilt, kes kogusid 68 punkti. Neile järgnesid tallinlased Jaan Loide, Harras Madar ja Vello Tõnso võistkonnast Tondi. Nemad võitsid ka viie-küsimuselise kloostrivooru, mille auhinnaks olid EELK Misjonikeskuse poolt välja pandud CD-d misjonikoori valitud esinemistega. Tänu lisaküsimustele said kolmanda koha Viru Vägevad – Tõnis Sakk, Madis Replik ja Andres Pulver. Nendega kogus võrdselt punkte ka TÜMK-i kolmik: Arko Olesk, Tiit Naarits ja Indrek Paavle. Viienda koha saanud võistkonnas Noti mängisid koos harkulase Hugo Tangiga ka Mati Niin ja Jaan Õunpuu. Mälumänguguru Tiit Kuninga võistkond, kus lõid kaasa veel Tõnu Talve ja Jaan Lomp pidid leppima seekord 6. kohaga ja Kirjastajate (Rein ja Ove Põder ning Tauno Vahter) järel jäid 8.kohale paljukordsed Eesti meistrid Indrek Salis, Jevgeni Nurmla ning Andres Kasesalu võiskonnast Issanda Vits. Esikümne lõpetas kolme põlvkonda esindanud Viimsi meeskond, kus mängisid vanaisa Karl Pettai, isa Toivo Piik ja poeg Paul Piik. Harjulastest esinesid edukalt veel ka Tabasalu KEK (Heino Viik, Jürgen Pelt, Teet Liiske) ja SP Viimsi (Martti Suurorg, Tõnu Sild, Mehis Priks). Parimaks naisvõistlejaks oli firma Allecto esindaja Krista Matvei ja parimaks noorkilvariks 14-aastane Mihkel Kõrbe Meriväljalt.

 

Seekordne Kloostriturniir meenutas lausa rahvusvahelisi võistlusi, kuna lehvisid meie suursponsorite lipud ja välja olid pandud firma-logodega reklaamplakatid – tuntud rahvusvaheline firma Ober-Haus Kinnisvara AS, firma SONY, Pirita Selver, jalanõusid tootev firma Polaria, Loksa Ravikeskus, Värska Sanatoorium, Pirita TOP SPA hotell, hotell Susi, kunstigalerii Sota-pota (kunstnik Mari-Liis Laanemaa), Kindral Johan Laidoneri Selts, Põltsamaa Felix, hotell Bernhard Otepäält (kanuuretked), reisifirma Bona Reisid ja Pirita Perearstikeskus (tasuta hambaravi!). Mängu jäädvustamisele aitas kaasa tuntud fotofima Fotolux. CD-sid panid auhindadeks välja firma Theka AS ja kauplus Lasering. Raamatuid pakkusid Suur Eesti Raamatuklubi, Pirita Selver, kirjastus Ersen ja MTÜ Loodusajakiri. Viimane lisas raamatutele hulgaliselt ajakirjade Loodus ja Horisont aastatellimusi. Kloostriturniiri edukale läbiviimisele panid õla alla ka Pirita Linnaosa Valitsus, Pirita Vaba Aja Keskus ja Pirita Klooster.

 

Erilist sära kogu mäluüritusele lisasid restoran Beer House kaunid õlletüdrukud, kes jagasid kohapeal restorani külastamise sooduskaarte. Kümme edukamat võistkonda said neilt mängu lõppedes ka Beer House suured reklaam-õllepudelid. Võitjaid oodati pidulikule õhtusöögile, mille oli välja pannud samuti restoran Beer House. Kõik osavõtjad said pärast mängu nautida kohvik Narva kõrgelt hinnatud suurt kringlit ja küpsiseid, mille juurde pakuti Pirita Selveri poolt karastusjooke.

 

Kilvaritest teatrigurmaanidele osutus meeldivaks auhinnaks Vanalinnastuudio poolt väljapakutud võimalus külastada menumuusikali Kabaree etendust. Mängijate tänu kuulus nii korraldajatele kui kõigile koostööpartneritele.

 

Järgmise üritusena toimuvad pühapäeval, 28.septembril kell 12 Pirita Vaba Aja Keskuse Peeglisaalis Eesti Pildikilva Meistrivõistlused 3-liikmelistele võistkondadele.

 

Peeter-Erik Kubo                                                                                                                                                                  Tenno Sivadi