1. Kes räägib?

 

2. Ansambel?

 

3. Kuulete laulmas ühte jalgpallimeeskonda. Klubi asutati 1895. aastal Thames Iron Works FC nime all. Praegust nime kannab 1900. aastast. Kõrgeimas liigas mängis 1993-2003 ja taas alanud hooajal. Võitnud FA karika 1964, 1975, 1980. Klubi?

 

4. Kes räägib?

Ta on pärit Ukrainast välja rännanud juudi õpetlase perest. Tegemist on keeleteadlasega, kes asus aktiivselt võitlema Vietnami sõja vastu ja on pärast seda leidnud laialdast tunnustust nii lingvistika- kui ka poliitikamaailmas. Poliitilistelt vaadetelt on ta anarho-sündikalist, teda on peetud maailma enim tsiteeritud elavaks teadlaseks.

 

5. Millisest filmist pärineb see laul?

 

6. Teile esinev muusik kannab sama perekonnanime maailmakuulsa teadlasega (1789-1854), kelle järgi on nimetatud seadus ja mõõtühik. Kes?

 

 

7. Mis keeles räägitakse?

 

8. Millisest filmist pärineb katke?

 

9. Kes räägib?

 

10. Kuulete katket ühest muusikapalast. Kuidas on pala pealkiri?

 

11. Kuulete ühte kirjanikku esitamas katkendit oma loomingust. Kes? Ülemaailmse tuntuse saavutas ta romaanisarjaga RABBIT, RUN (1960), RABBIT REDUX (1971), RABBIT IS RICH (1981), and RABBIT AT REST (1990), mis räägib rootslasest tippsportlase Harry "Rabbit" Angstromi elust läbi aastate. Kirjanik debüteeris 1958 luulekoguga THE CARPENTERED HEN AND OTHER TAME CREATURES, tema esikromaan ilmus aasta hiljem. Tema 1963. a. ilmunud teine romaan on ilmunud ka eesti keeles sarjas XX sajandi raamat. Rabbiti-sarja kolmas ja neljas romaan tõid autorile Pullitzeri auhinna. Ka kirjanduskriitikuna tunnustust kogunud mees on kirjutanud üle 50 juturaamat, lisaks mitmed luulekogud. Rabbit, run ja Eastwicki nõiad on tuntuks saanud ka filmidena.

 

 

12. Kuulete musitseerimas ühe indiaanisuguharu liikmeid. Osade allikate andmeil võttis just see suguharu, keda on ka tasandikusõdalasteks kutsutud, esimesena kasutusele kotkasulgedest peaehte. Suguharu kuulub jõesiuude hulka ja koosneb kahest hõimust - Sotaae'o ja Tsitsista. See suguharu purustas koos lakota-siuudega kindral Custeri väe Little Bighorni lahingus. Mis suguharu? Suguharuga sama nime kannab linn Wyomingi osariigis, kus korraldatakse väidetavalt maailma suurimat rodeo-show`d ja üks automudel.

 

13. Mis tantsuga on tegemist?

 

14. Kuuldav muusikapala, Kiili kooli ajaleht ja spordiklubi Eestis kannavad sama nime. Millist?

 

15. Kes räägib (1907-1979)? Esimest korda elu jooksul jäi ta tõsisemalt haigeks 1964. aastal. Röntgenülesvõte näitas vasakus kopsus golfipalli suurust kasvajat. Samal aastal eemaldasid Los Angelese Hea Samariitlase haigla kirurgid poole kahjustatud kopsust ning koos sellega ka ühe ribi ning asetasid mehe mao endisest allapoole. Varem kuni viis pakki sigarette päevas tõmmanud mees jättis pärast operatsiooni suitsetamise maha. 1976. aastal avastas ta, et tema hääl muutub järjest kähedamaks. Arstid leidsid tema südames kahinaid ning talle tehti 3. aprillil 1978 südameoperatsioon, mille käigus siirati talle sea südameklapp. 1979. aasta jaanuaris läks ta haiglasse sapipõie operatsioonile, kuid pärast seda, kui avastati pahaloomuline kasvaja, eemaldati hoopis mehe magu. Jne…

 

16. See saksa rokkbänd kannab sama nime hollandi kirjanikuga, kes hullutab lapsi Wicked Witch-sarja raamatutega. Eestis kannavad sellist perekonnanime näiteks Äripäeva fotograaf ja ajakirjanike liidu endine juhatuse liige, ajakirja Eesti Jahimees peatoimetaja. Hollandis on aga selle perekonnanimega inimesi palju, sest tegemist on hollandikeelse sõnaga. Eesti keeles tähendab see asja, mille põhiosad on liikumatu korpus ja pöördkehakujuline liikuv kork. Hollandi keeles tähendab see vist sama asja. Mida?

 

17. Ansambel, mida kuulete, kannab sama nime tüüpidega, kelle pärast 20. oktoobril 1952 kuulutati Keenias välja eriolukord. Tegemist oli kikujudest rahvuslaste salaorganisatsiooniga. Pärast Lari veresauna Rift Valleys mõisteti Jomo Kenyatta ja veel viis selle ühingu liidrit süüdi terrorismi organiseerimises. Mis nime kandis see ühing?

 

18. Mis pillil mängitakse? Tõlkes tähendab selle pilli nimi “ilus laul”.

 

19. Mis nime kandis telesaade, mille signatuuri kuulete?

 

20. Millise linnu häält kuulete? Tegemist on hea ujuja ja sukelduja, kuid viletsa lendajaga, kes käib Eestis talvitumas.

 

21. Kes laulab?

 

22. Kuidas on selle laulu pealkiri ja mis aastast see pärineb (pluss-miinus 3 aastat)?

 

23. Helilooja ja ooper?

 

24. Kuulete laulmas ühte tuntud sportlast, kes kasutab muusikuna artistinime Jewelz. Tema esimene album pidi ilmuma 2001. a. veebruaris nimega “Non-Fiction”. Kui tekkis poleemika eeskätt naisi ja homoseksuaale solvavate laulutekstide üle, nimetas sportlane plaadi ümber nimega “Misunderstood” ja lükkas selle ilmumise sügisesse. Plaat jäigi ilmumata ja päevavalgust nägi vaid singel. Sportlane oli sunnitud avalikult vabandama oma laulutekstide pärast. Kes?

 

25. Kuulete muusikat, mis on pärit riigist, kus elab üle 27 miljoni inimese, kes on jagunenud paljudeks erinevateks rahvusteks. Suurim etniline grupp moodustab 17% elanikkonnast, vähemalt 0,5 miljoni esindajaga rahvaid elab riigis koguni 18. 2004. aasta majanduskasv oli 5%. Peamised kaubanduspartnerid on üks naaberriik (13,6%), Šveits (11,2%) ja Holland (9,8%). Riik?

 

26. Kes räägib?

 

27. Millise riigi hümni kuulete? Hümni pealkiri on tõlkes “Kus on minu kodu” ja see on pärit aastast 1834.

 

28. Kes laulab? Ta oli Inglismaa rindesõdurite suur salaarmastus II maailmasõja päevil, kogu Suurbritannia populaarseim artist. Ta oli ka esimene inglane, kes tõusis USA muusikaedetabelites esikohale lauluga Auf Wiedersehn Sweetheart. 1975 sai ta kuningannalt aadlitiitli. Talle on pühendanud ühe laulu ka Pink Floyd.

 

 

29. Mis aastast pärineb see raadiosaade?

 

30. Kes räägib?

 

31. Kuuldav laul pärineb teleseebist Sõbrad (Friends). Seda esitav ansambel on võtnud endale nime ühe maailmakuulsa kunstniku järgi, kes tegi oma eluea jooksul umbes 600 maali, 300 gravüüri ja 1400-2000 joonistust. Kunstnik elas laia joonega elu ja ostis kokku kunstiteoseid, mis viis ta lõpuks pankrotti. Oma osa oli ka tema poja hoidjal, kellega tal oli armulugu ja kes ta lõpuks kohtusse kaevas, sest mees ei soostunud temaga abielluma. Asi lõppes kopsaka valurahaga naisele. Kes oli kunstnik või kuidas on ansambli nimi?

 

32. Kes on sõnade autor?

 

33. Järgmise pala esitaja nimi langeb kokku mehega, kellel kadus 73-aastasel ootamatult kaheks tunniks mälu ning selle järel püsis veini- ja naistemaias mees ootamatult mitu päeva karskena, kuid õnneks midagi hullemat ajutine mälukaotus endaga kaasa ei toonud. 2 aastat hiljem ähvardati teda poliitiliste avalduste pärast raamatus “Ühe kuriteo ajalugu” mõrvata, kuid mõrtsukad tõmbusid siiski tagasi. Ta sai kerge rabanduse, kuid käis pärast seda 77-aastaselt õhupalliga lendamas. Umbes samal ajal avastati ootamatult, et vanahärra tegeleb ikka veel aktiivselt kolme armukesega. Oma testamendiga, jättis ta suure summa vaestele ning kordas oma soovi, et ta viidaks viimsesse puhkepaika vaeste surnuvankriga. Kes?

 

34. Kes laulab?

 

35. Kes on helilooja?

 

36. Kuulete muusikat näidendile Troojalannad. Kes on selle autor? Kirjanik oli ajalooallikate väitel suhteliselt rikas mees, samuti kogus ta raamatuid, huvitus väidetavasti ka ühiskondlikest probleemidest ning aktuaalsetest üritustest, kuid meelsamini elas eraklikult oma raamatute ning kirjatöö keskel. Levinud arvamus on, et ta sattus sarnaselt Aischylosele metsikute koerte rünnaku ohvriks ja hukkus. Legendi ja paljude biograafiate kohaselt olevat ta sündinud legendaarse Salamise lahingu päeval.

 

37. Al di Meola kutsub meid bordelli, sest loo pealkiri on Bordel …. Punktiirile sobib aastaarv. Milline? Sel aastal toimus Hiinas bokserite ülestõus, Max Planck pani aluse kvantteooriale, krahv Ferdinand von Zeppelin sooritas esimese katselennu tsepeliiniga, Arthur Evans leidis Kreetal Minose kultuuri jäänused, Puccini kirjutas “Tosca”, Eestis hakkas kehtima kroonu viinamonopol, asutati esimene eesti sümfooniaorkester.

 

38. Millisest mütoloogilisest olendist on jutt? Ta sündis gorgo Medusa verest, ta oli Zeusi kõuenoolte kandja. Seda olendit on kujutatud Mesopotaamia kunstis juba 13. sajandil ema ja Kartaago müntidel 3. sajandil ema. Ta esineb ka vene mütoloogias ja on muuhulgas ka Readers Digesti logol.

 

39. Mis taim? Selle perekonna tuntuim liik on umbrohuna kasvav häbelik …..  (pildil, õis on lilla). Kui selle lehti puudutada, tõmbuvad lehekesed kokku ja leheroots vajub alla. Taimeperekonda kuulub nii rohttaimi, poolpõõsaid, lehtpõõsaid, lehtpuid kui ka puitliaane. Õied on tavaliselt kollased, lillad, punakad või valged, vili on lülikaun, paljudel liikidel on astlad.

 

40. Kes laulab?