1. See Hispaania jalgpalliklubi moodustus 18. märtsil 1932. aastal, mil ühe linna kaks rivaalitsevat klubi tüdinesid üksteisega konkureerimast ja otsustasid kõrgeid sihte üheskoos püüdma hakata. See neil peaaegu õnnestuski, meistrivõistluste madalamatest liigadest tõusti jõuliselt ülespoole kuni Hispaania kodusõda astus vahele ja katkestas meistrivõistlused ja klubi lootusrikka arengu.

Klubi ajaloo suuremate saavutusteni jõuti 1964. aastal mil esmakordselt võideti Hispaania karikas ning Inter-Cities fair cap. Hispaania meistritiitlini klubi polegi jõudnud, ent karikavõiduni on jõutud kokku kuuel korral (viimati 2004) ja rahvusvahelist edu korrati 1995. aastal Euroopa karikavõitjate karikavõiduga. Klubi kodustaadioniks on 35.000 pealtvaatajat mahutav La Romareda ning eelmine hooaeg lõpetati La Ligas 11. kohaga. Mis klubi?

 

2. Hiinlased Ge Fei, Gu Jun, Jun Zhang ja Gao Ling ning korealane Kim Dong Moon on ühe olümpiaala ainsad kahekordsed olümpiavõitjad. Väljaspoole Aasiat on sel alal rännanud vaid üks olümpiakuld. Mis ala?

 

3. Davise karikas on maailma tennise üks prestiižsemaid ja ihaldusväärsemaid auhindu. Kõige enam, 31 korda on selle hinnalise “salatikausi” võitnud USA meeskond, 28-l korral on Davis Cupi võit kuulunud Austraaliale. Ülejäänud võidud on jäänud Euroopasse ühe erandiga. Nimetage see ainus mitte-Euroopa riik, mis USA ja Austraalia kõrval võitnud tennise Davise karika.

 

4. Autoralli MM on praegu üle elamas igavaid, et mitte öelda tagasihoidlikke aegu. Ometi on olnud ajad mil MM-il võistles pea kogu maailma autotootjate paremik. Küsime autotootjat kes samuti tänaseks MM karusellilt maha astunud, ent ajaloos võitnud kaks konstruktorite karikat (1982, 1984). Rallipilootidest on selle tootja automarkidega maailmameistriteks tulnud rootslane Stig Blomqvist ning soomlane Hannu Mikkola. Millisest autotootjast jutt?

 

5. Kes on pildil?

6. ENSV viimane korvpallimeister selgitati hooajal 1990/91 ning meistriks trooniti korvpalliklubi ASTO. Meistriliiga resultatiivseim mees keskmiselt mängus visatud punktide arvestuses esindas III koha meeskonda Maxime-HMR. Kahes kaasa tehtud kohtumises viskas mees kokku 64 punkti, saades statistikatabelis parimana kirja 32 punkti mängust. Kokku jõudis see 191cm pikkune mees oma karjääri jooksul Eesti korvpalli meistriliigas mängida 10 hooaega ja esindada  muuhulgas TPI-d, TSIK-i ja TPED-i meeskondasid. Viimase hooaja Eesti meistrivõistlustel mängis küsitav hooajal 2002/2003 meistrivõistluste II liigas Eesti Ehituse eest. Kes?

 

7. Selle ala käesoleva aasta meistrivõistlused peetakse kolmes osas. 28. aprillil võisteldi Jägala jõe joal ning juuni alguses võisteldakse kahel alal Harjumaal, Naages. EOK-sse kuuluv alaliit on katuseorganisatsiooniks kaheksale klubile ja seitsmele osaühingule. Oma tutvustuses märgib liit, et nende eesmärgiks on  aidata kaasa eluterve ühiskonna arengule Eestis. Alaliidu president on Levo Tohva ja asepresident Raivo Plumer. 20. sajandi 100 silmapaistvama alaga tegeleja hulgas on teiste hulgas akadeemik Anto Raukas. Alaliidu kontor asub Tallinna südalinnas. Mis alaliit?

 

8. Millise olümpiamängudegi kavva kuulunud ala inglisekeelne tõlge kõlab “Tug of War”? Olümpiamängudel on sel alal kõige edukamalt esinenud Suurbritannia sportlased.

 

9. Mis aastast käib jutt?

 

- Nõukogude sportlane Juri Dumtšev heidab Moskvas ketast maailmarekordiks 71.86.

- F-1 maailmameistriks kroonitakse Nelson Piquet

- Philadelphia 76ers võidab NBA finaalseerias 4:0 LA Lakersi ning pälvib klubi esimese ja seni viimase NBA meistritiitli.

- Stanley karika võidab NY Islanders

- Sünnivad mitmevõistleja Carolina Clüft, tennisistid Kim Clijsters, Jelena Dokič ja Daniela Hantuchova, jalgpallurid Philipp Lahm ja Ingemar Teeveer ning vormelipiloodid Scott Speed ja Adrian Sutil.

 

10. Kes on piltidel olevad olümpiavõitja ja pronksimees?

 

 

 

 

 

 

 

11. Selle riigi jalgpallimeistriks krooniti tänavu Marsaxlokk, kes edestas teiseks ning kolmandaks jäänud Sliema ja Birkirkara klubisid vastavalt 6 ja 11 punktiga. Meistriliigasse püsimajäämise nimel võitlesid eraldi play-off turniiril Floriana, Pieta, St. Georges ja Marsa võistkonnad.

Riigi jalgpalliajalugu on aukartustäratavalt pikk, kohalik jalgpalliliit asutati juba 1900. aastal, FIFA liige ollakse aastast 1959. Läbi aegade säravamateks saavutusteks peetakse 1979. aastal saavutatud 0-0 viiki Lääne-Saksamaaga, 1994. aastal 1-0 võitu Belgia üle, 2000. aasta 0-0 viiki Tšehhiga ning 2005. aasta 1-1 viike Bulgaaria ning Horvaatiaga. Üheks hävitavamaks seigaks aga 1983. aastal 1-12 allajäämist Hispaaniale. Eesti rahvuskoondis on küsitava riigiga kohtunud kolm korda. Mis riik?

 

12. Traditsiooniline küsimus kergejõustiku võistlusmäärustest J. Rahvusvahelise kergejõustikuliidu IAAFi võistlusmäärus 182 (kõrgushüpe) määratleb esimeses punktis rangelt ja resoluutselt: “Võistleja peab sooritama äratõuke...” täitke lünk (koosneb kahest sõnast).

 

13. Soome ja Eesti male on tänasel päeval võrdlemisi võrdsel positsioonil. Mõlemas riigis mängivad aktiivselt 5 rahvusvahelist suurmeistrit ja ka 100-laua  matšid on lõppenud võrdlemisi tasavägiselt. Viimasel maleolümpial läks meil  tõsi pisut paremini, Eesti sai 46. ja Soome 62. koha. Kahe riigi male-ajalugu annab võidupunkti siiski Eestile.

Küsime Paul Kerese kaasaegset (1910-1990), Soome kuuekordset meistrit ning lipulaeva maleolümpiatel, kelle tähetunniks jäi 1947. aasta Põhjamaade meistrivõistluste esikoha jagamine. Suurmeistri tiitli pälvis küsitav emeriituses  oma pika maletajakarjääri lõpul, 1984. aastal. Kes?

 

14. 1963 – Tallinna Vineeri- ja Mööblivabrik, 1967 – Tallinna Norma, 1974 – Kirovi nim. Kalurikolhoos, 1980 – Tartu Riiklik Ülikool, 1991 – Tallinna Lihakombinaat... valikuline nimekiri oma aja teatud-tuntud asutustest. Mis nimistuga on tegemist?

 

15. Kuulete ilusat lastejuttu motorolleri seiklustest. Kes loeb?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16. Kui Eesti kaksikvennad on juba maailma spordis läbi löönud siis pole võimatu, et peagi võivad sama teha Eestist pärit kolmikud. Kaks venda ja õde, kes homme muide tähistavad oma 19. sünnipäeva. Vennad Eino ja Sander on lootustandvad jalgpallurid, kes praegu mängimas valitseva Eesti meistri FC Levadia ridades. Õde Kadri on tubli võrkpallur Viimsi Milstrandi naiskonnas.  Rannavolles saavutas mullu omaealiste MM-il ja EM-il hinnatava 5. koha. Kolmikute isa on omaaegne Eesti paremaid ratsutajaid Raul kes tahtis ka lapsi ratsutamise juurde tuua ent kui selgus, et tulekul on kolmikud mõtles ümber, sest: “Kolme palli on lastele lihtsam osta kui kolme hobust.” Nimetage kolmikute ja nende isa ühine perekonnanimi.

 

17. Olgugi, et selle 20. aastase kahevõistleja jaoks oli lõppev hooaeg edukas, ta lõpetas MK sarja Hannu Mannineni järel üldjärjestuses teisena ning võitis sprindiarvestuses, ei saanud ta Sapporo MM-ilt ühtegi medalit. Parimaks jäi meeskonnavõistluse 6. koht. Individuaalses sprindis tuli rahulduda 7. kohaga ning tavavõistluse distantsilt tuli 15. koht. Ehk on suuremad saavutused veel ees, hooaja lõpetas ta igatahes ilusa võiduga Oslo Holmenkolleni mängude MK sprindietapil. Kes?

 

18. Jalgpall on Eesti meistrivõistluste kõrgemal tasemel olnud läbinisti  urbaniseerunud spordiala. Läbi aegade on Eesti MV medalid ja karikavõidud rännanud ainult linnadesse ja lõviosas mõistagi Tallinnasse. Ainult üks kord on juhtunud nii, et Eesti meistrivõistluste medal - pronks, on läinud mitte-linna võistkonnale (aastal 1963) ja ka karikavõistlustel on juhtunud korra, et võitjaks pole tulnud linnavõistkond (1976). Mõlemal korral on hinnalised autasud pälvinud üks ja seesama Eesti asula. Milline?

 

19. Millise spordiala valitsev Euroopa meister on viljandlane Gert Müil? Vihjeteks nii palju, et üllataval kombel ei kuulu selle spordiala alaliit EOK koosseisu, liikmesklubide hulka kuuluvad teiste seas “Kehra”, “Koeru”, “Peningi”, “Purekkari” ja “Saku Tirts” ning Euroopa meistri tiitlit sõidab Gert Müil tänavu kaitsma Lätisse, Valmierasse.

 

20. Millist sündmust näete pildil?

 

 

 

21. Selle 27. aastase jalgpallitähe karjääri seniseks tipphetkeks oli kahtlemata 2004. aasta Euroopa meistrivõistlused mil 3 löödud väravat tegid temast üle-maailmselt tuntud näo ja jalgpalluri. Rääkimata valimisest Euroo 2004 all-stars meeskonda jms... Klubitasandil mängides on küsitav olnud tagasihoidlikum ent seda peamiselt tänu tema meeskondade mängutaktikale. Werderi Bremenis mängides oli ta peatreeneri 4. ründajavalik, Amsterdami Ajaxis koguni 5. valik. See ei ole takistanud mehel aga saavutamast kõlavaid tiitleid -  2004. aasta Saksamaa meister ja karikavõitja ning 2006. aasta Hollandi karikavõitja. Käesoleval hooajal pallib mees Rotterdami Feyenoordi klubis. Kes?

 

22. Kergejõustiku sprindidistantsid on olümpiamängudel reeglina olnud ameeriklaste valitseda ning suure spordiriigi NSVL-u kiiremad mehed olümpiamedalite jagamisel palju kaasa ei rääkinud, seda mõne erandiga. Esimene erand oli mõistagi kahekordne olümpiavõitja ja viiekordne medalimees Valeri Borzov, kes krooniti Müncheni OM-i sprindikuningaks. Valeri Borzovi kõrval on aga veel üks NSVL-u meessprinter tulnud kahekordseks olümpiavõitjaks, kes?

 

23. Millise mõistet kasutatakse kabemängus löömise (vastase nupu äravõtmise) puhul, kus lööki alustav kabend jõuab samale väljakule tagasi kust ta lööki alustas? Mõiste on tuntud ka teistel spordialadel, eriti kergejõustikus.

 

24. Näete kuulsat fotot spordiajaloo hämarusest. Kes jookseb?

 

 

25. Muinasjutu aeg. Lugu lumivalgekesest, kes loeb?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

26. See mitmekülgne prantslane tegi oma OM debüüdi 18-aastasena 1908. aastal  Londonis. Olgugi, et mehe kõrgushüppe tippmark oli enne olümpiamänge 1.79, ületas ta Londonis 1.88 ning võitis üllatuslikult hõbemedali. Neli aastat hiljem Stockholmis võttis ta osa viie- ja kümnevõistlustest, kõrgushüppest, paigalt kõrgus- ja kaugushüppest ning 110 m tõkkejooksust. Paraku ilma erilise eduta. I maailmasõjas teenis ta sõdurina, sai raskelt viga ning võeti vangistusse. Kuuendal katsel õnnestus mehel põgeneda ning taas, sedakorda lennuväes, sõjategevusse naasta. 1920. aastal Antwerpenis oli mees taas platsis ning esines veerandmailerina. 400 meetri tõkkejooksus jäi ta napilt medalita, 4x400 m teatejooksus aitas aga prantslastel saavutada pronksmedali. 1924. aasta olümpiamängudel oma ei saanud oma maa koondis küsitavat välja jätta. Ta andis sportlaste nimel olümpiavande ning võistles taas 400 m jooksus mille lõpetas neljandana. Mõistagi kibeles mees kodumaad kaitsma ka II maailmasõjas, olles lenduriks küll liiga vana, liitus ta jalaväega ning hukkus lahingus 1943. aastal Tunises, olles 53-aastane. Kes oli see vapper sõjamees ja sportlane?

 

27. 2006. aasta jalgpalli maailma-meistrivõistlused selgus paljude muude huvitavate sündmuste kõrval ka fakt, et vaid üks koondis lahkus MM-ilt väravat löömata. Et küsimus oleks ikka kahte punkti väärt küsime selle ainsa väravateta riigi kõrval ka koondist kes kogu turniiri peale lõi kõige enam väravaid. Mis riigid?

 

28. Copper Peak, Letalnica ja Tauplitz on kolm kuuest. Ülejäänud paiknevad Saksamaal, Norras ja Tšehhis. Millest jutt?

 

29. Vormel-1 sarja esimene maailmameister selgitati 1950. aastal ja esimeseks maailmameistriks krooniti teadupoolest itaallane Giuseppe Farina. Millisel ringrajal aga sõideti esimene F-1 sarja MM etapp? See ringrada on kasutusel tänaseni ja ka sel hooajal selgitatakse seal F-1 paremaid.

Ringrada 2 p, õige riik 1 p.

 

30. Kes on pildil?

 

 

 

31. Kui eelmisel hooajal küsisime profiliigade NBA ja NHL tunamulluste draftide esimesi valikuid, siis tänavu küsime ainult läinud aasta NBA drafti  esinumbrit. Korvpalliliigas NBA sai esimese valiku teha Toronto Raptors, kelle valikuks osutus 210-aastane, 209 cm pikk ääremängija Itaaliast. Noormees paistis Toronto treeneritele silma edukate esitustega korvpalli Euroliigas, kus ta Treviso Benettoni eest mängides viskas keskmiselt 10,9 punkti mängus ja võttis maha keskmiselt 4 lauapalli. Toronto meeskonna aitas küsitav Idakonverentsi 3.ndana play-offi olles põhihooajal meeskonnale kasulik muuseas peaaegu samade näitajatega kui viimasel hooajal Euroopas – keskmiselt 11,6 punkti ning 3,9 lauapalli mängust. Kes?

 

32. Legendaarne Paavo Nurmi võitis olümpiamängudel kokku teadupoolest 9 kuldmedalit. Ometi tuli temalgi OM konkurentsis vahel kellegile alla vanduda. Kuid mitte ülemäära tihti. Paavo Nurmi kaotas karjääri jooksul kolm olümpiafinaali jooksu. Kes suutsid teda võita? (Kolm õiget 2 p, 2 õiget 1 p).

 

33. Selle ala praegused valitsevad Euroopa meistrid selgitati eelmise aasta septembris Moskva oblastis, Vidnoje linnas. Osavõtvaid riike oli 7, teiste seas ka Leedu. Euroopa meistriks tuli Venemaa, kes finaalis alistas ülekaalukalt Prantsusmaa, pronksikohtumises sai Valgevene jagu Saksamaast. Ala ongi populaarsem just endistes NL-i maades ja Saksamaal, peetakse ka oma Euroliiga võistlust. Mängu subjekt kaalub kohati üle kilo. Mis ala?

 

34. Willie, Juanito, Tip&Tap, Gauchito, Naranjito, Pique, Ciao, Striker, Kaz, Ato, Nik... kelle loeteluga on tegemist? Nimekiri pole lõplik.

 

35. Milliste olümpiamängude maskott?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

36. Seliliujumine on kaasaegsete olümpiamängude kavas olnud alates 1904. aasta Saint Louisi Omist. Omad olümpiakangelased on ka sel, küllalt spetsiifilisel ja nõudlikul alal. Olümpiamängudel on vaid kaks sportlast suutnud võita seliliujumises neli olümpiakulda (kombineeritud teateujumist mitte arvestades). Muudes ujumisviisides ei läinud neil kaugeltki nii hästi. Nimetage need sportlased.

 

37. Esimene üritus korraldati spordiselts Kalevi initsiatiivil kokku 1919. aasta novembris. Teine alles detsembris 1989. Tänaseks on neid üritusi korraldatud kokku kuus. Viimati eelmisel aastal Pärnus. Enne seda 2002. aastal Tartus ning 1998. aastal Viljandis. Mis üritusest jutt?

 

38. Eesti kergejõustiku vanim kehtiv rekord on teatavasti 1966. aastast Mart Vildi nimel olev 1500 meetri 3.39,0. Ka vanim Eesti juunioride kergejõustikurekord on piisavalt “habemega”, et seda ja selle omanikku meelde tuletada. Õigupoolest kandideerivad sellele aule kaks pildil nähtavat meest. Vasakpoolse mehe tunnete mõistagi ära, Enn Sellik kes 28. juulil 1973 püstitas tänaseni kehtiva Eesti juunioride rekordi 5000 meetri jooksus 14.01,4. Parempoolne mees sai oma rekordiga 3000 meetri takistusjooksus (8.45,6) maha siiski 22 päeva varem. Kes on see parempoolne Eesti vanima kehtiva juunioride rekordiomanik?

 

 

 

39. Talvised suusatamise maailmameistrivõistlused Sapporos meile mõnevõrra haruldasena mõne riigi kolmikvõite ei pakkunud, küll aga kaks korda kaksikvõite. Millistel aladel võtsid kaks esimest kohta ühe riigi sportlased?

 

 

40. Muinasjutt kahest vennast, kes loeb?

 

 

 

 

41. See Montrealis 1972. aastal sündinud NHL-i üks nimekamaid hokimängijaid on muuhulgas haruldane ka selle poolest, et mänginud kogu oma 13-aastase liigakarjääri jooksul ühes klubis. Ja ustavus on tasunud ära, mees on 3-kordne Stanley karika võitja, kaks korda pälvinud Vezina Trophy, neli korda Jennings Trophy ning 9 korda valitud ka NHLi All-Stars meeskonda. Ka rahvusvahelistel tiitlivõistlustel on ta piisavalt pärjatud, olümpiavõitja (2002), maailmameister (2004) ning kahekordne hõbedavõitja (1996 ja 2005). Mehe isiklik elu, nagu tähele kombeks, on siiruviiruline. Olles küll 4 lapse isa, lahutas ta 2003. aastal suure skandaali järel oma abielu Melanie Duboisiga kuna tabati tiiba ripsutamast oma naiseõega. Juhtum leidis laia kõlapinna ka sama aasta Stanley karika playoff seerias Tampa Bay Lightningu vastu kui vastaspoole fännid kandsid parafraseerides tuntud krediitkaardi reklaami plakateid kirjadega: “Pääs Stanley Cup-i finaali – 95 $, alimendid naisele – 9 miljonit $, seks naiseõega – hindamatu.” Kellest jutt?

 

42. Tadžikistan on üks nendest riikidest, kes olümpiamängudel võistelnud kahvatumalt kui Eesti (ehk pole võitnud ühtegi medalit), ent kergejõustiku maailmameistrivõistlustel olnud meist vähemalt kuldade arvult edukam. Andrus Värniku maailmameistritiitlile on tadžikkidel vastu panna 2 kulda. Kes on need võitnud?

 

43. Millistest olümpiamängudest jutt?

 

-Võistluste peasekretär oli kindralleitnant T.P.M. Bevan.

-OM-i peaareen mahutas 93.000 pealtvaatajat.

-Debüteeris 15 riiki, teiste seas ka Venetsueela ning Singapur.

-Enim olümpiamedaleid võitnud sportlaseks oli soomlane Veikko Huhtanen.

-Jalgpallis kuldmedali võitnud Rootsi meeskonnas mängisid kolm venda.

-Debüteerisid mitmed silmapaistvad sportlased, kes oma pika sportlaskarjääri jooksul on kogunud rikkaliku medalisaagi. Teiste seas vehkleja Rudolf Karpati ja ratsutaja Raimondo D'Inzeo

 

44. Lev Jašini nimelist auhinda hakati jalgpalli maailmameistrivõistlustel välja andma alles 1994. aastast. Kes oli selle auhinna esimene laureaat?

 

45. Kes on pildil?

 

 

46. Meeste 100 meetri jooksus pole tulemus alla 10 sekundi maailmas ammugi enam mingi imesaavutus. Ometi on kaks maailmajagu, millede atleedid pole alla 10 sekundi suutnud 100 meetrit joosta. Mõlema maailmajao rekord on täpselt 10,00 sekundit. Nimetage need maailmajaod.

 

47. Mis ringrada?

 

 

48. Millega on kaasaegsete olümpiamängude ajalukku läinud natsi-Saksamaa kergejõustiklane, kesk- ja pikamaajooksja Fritz Schilgen? Viimati kõneldi mehest seoses tema ajaloolise saavutusega 2005. aastal kui endine sportlane suri.

 

49. Nikolai Zaitsev, Vladimir Nikiforov, Dmitri Popov, Artur Akavov, Marko Virkunen, Dmitri Šolopahhov, Kote Hostaria, Maksim Telpt, Vjatšeslav Kamkov. Mis nimistuga on tegemist? Vihjeks nii palju, et lõplikust nimekirjast on puudu kaks nime.

 

50. Lõpetame mängu taas muinaslooga, sedakorda loomade talvekorterist. Kes loeb?

 

1. Zaragosa Real

2. Sulgpall

3. Lõuna-Aafrika vabariik, 1974. aastal

4. Audi

5. Parry O´Brien, lahkus meie seast mõned nädalad tagasi

6. Tiit Sokk

7. Eesti matkaspordiliit

8. Köievedu

9. 1983

10. Tommie Smith ja John Carlos, skandaalsed medalimehed 1968. aasta 200m jooksust.

11. Malta

12. Ühel jalal

13. Eero Böök

14. Eesti käsipalli/väravapalli meistrid

15. Gerd Kanter

16. Puri

17. Jason Lamy Chappuis

18. Aseri

19. Koroona

20. Roger Bannister jooksmas esimesena maailmas 1 miili alla 4 minuti, juhtus see 6. mail (!) 1954

21. Angelos Charisteas, Kreeka koondise ründaja

22. Vladimir Muravjov, kullad 4x100m jooksus Moskvas 1980 ja Soulist 1988

23. Auring, õigeks loetud ka ringlöök

24. Forrest Smithson

25. Vehkleja Irina Embrich

26. Georges Andre

27. Trinidad ja Tobago 0 ning Saksamaa 14 väravaga

28. Suusahüppe lennumäed. Letalnica tuntud paremini kui Planica ning Tauplitz tuntud paremini kui Kulm J

29. Silverstone, Suurbritannias

30. Greg Louganis, mitmekordne OV vettehüpetes

31. Andrea Bargnani

32. Joseph Guillemot 1920. aastal 5000 m jooksus, Ville Ritola 1928. aastal 5000 meetri jooksus ning Toivo Loukola 1928. aastal 3000 m takistusjooksus.

33. Motopall

34. Jalgpalli MM-ide maskotid

35. Grenoble 1968

36. Roland Matthes, Krisztina Egerszegi

37. Eesti spordi kongress

38. Ülo Kriisa

39. Meeste 15+15 suusavahetusega sõit, Saksamaa 1.Axel Teichmann 2. Tobias Angerer ning 50 km klassikat ühisstardist, Norra 1. Odd-Björn Hjelmeset 2. Frode Estil.

40. Tarmo Rüütli

41. Martin Brodeaur

42. Andrei Abduvalijev

43. 1948 London

44. Michelle Preud`Homme, Belgia väravavaht

45. Johan-Olav Koss

46. Aasia, rekord 10,00 jaapanlase Koji Ito nimel, Lõuna-Ameerika rekord 10,00 Robson da Silva nimel.

47. Kataloonia ringrada Hispaanias

48. Esimene sportlane, kes süütas OM-i olümpiatule

49. Eesti poksi meistrid 2007, puudujateks oli tuntumad nimed – Aleksander Rubjuk ja Ainar Karlson.

50 Aleksander Tammert