1. Oma sportlaskarjääri tipus küündis ta saavutusteni, mida ei pea häbenema: NSV Liidu meistritiitel, võit Hea Tahte mängudel ja teine koht universiaadil. Eesti meistrivõistlustelt sai küsitav veel tänavu kaela pronksmedali, seejuures oli tegemist sprindidistantsiga. Tegelikult on see 41-aastane sporditegelane viimastel aastatel keskendunud treeneritööle, õpib ka Tartu Ülikoolis magistriõppes kehakultuuri ja spordi erialal. Tema pühendumust ja kordaminekuid on tähele pannud ka meie president, kes otsustas küsitavat tänavu autasustada Valgetähe IV klassi teenetemärgiga. Kellest on jutt?

 

2. Vaid üks riik on kuldmedalini jõudnud kõikidel senipeetud taliolümpiamängudel. Mis riik?

 

3. Küsime meesmaletajat, kel on ette näidata 10 võistkondlikku medalit maleolümpialt, rohkem kui kellelgi teisel. Tema nime võib leida nii maailmameistrite kui Paul Kerese mälestusturniiride võitjate nimekirjast. Teda oli väga raske võita – on ainsana maailmameistriks tõustes ühes ja samas tsüklis läbinud tsooniturniiri ja kandidaatide matšid ilma ühegi kaotuseta. Kui ta 49-aastasena Tallinna turniiri võitis, siis suutis samuti kaotust vältida. Kes?

 

4. Frank Kugler (mõnede allikate järgi ka Frank Kungler) on unikaalne mees, olles ainsana võitnud ühtedel olümpiamängudel medali kolmel erineval spordialal. 1904. aastal sai ta maadluses hõbeda ja lisaks veel ühelt teiselt alalt pronksi ning kolmandalt alalt koguni kaks pronksi. Milliselt kahelt spordialadelt see ameeriklane pronksmedalid koju viis? (1 õige – 1 punkt)

 

5. Me soovime teada ühe sportlase nime, kes olnud mitme olümpiadraama keskmes. Tema esimesel olümpial ilmestasid mitme võrdse konkurendi heitlust aplaus ja pisarad, üks küsitava pearivaalidest ületas ajanormi ja sai kohtunike poolt karistada. Emotsioonide virr-varri keskmesse sattus ka tabloo, mis on ajalukku läinud pildil kujutatud näiduga. Triumfile järgnesid mitmed personaalsed üleelamised, tagasilööke oli ka tulemustes. Oma teisel olümpial oli küsitaval samuti poodiumile asja, kuigi sooritus polnud enam nii särav kui neli aastat varem. Taas mängisid medalite jaotamisel märkimisväärset rolli kohtunikud. Tema tippspordist loobumise tseremooniale saabus isiklikult Juan Antonio Samaranch. Kes on see olümpiakangelane?

 

6. Videolõigul näete sündmusi ühtedelt olümpiamängudelt. Mis aasta?

Videofail: http://www.server.ee/~veiko/kilb/kysimus6.avi (58 MB)

 

7. Millisest sporditarvete firmast on jutt?

- loodi 1924 aastal, praegust nime hakkas kandma 1948. aastal;

- Usain Bolt jooksis just selle firma naelikutega Pekingi olümpial, kokku sponsoreeriti viimati riietusega 16 riigi olümpiaesindusi;

- tänavustel jalgpalli EM-võistlustel kandsid küsitava firma poolt toodetud vormi viis koondist, sealhulgas mõlemad korraldajamaad;

- FIFA määras 2004. aastal suure rahatrahvi Kameruni jalgpallimeeskonnale, kes kasutas Aafrika meistrivõistlustel firma poolt toodetud komplekti, milles särk ja püksid olid ühendatud tervikuks;

- firma nime kandev jaht osaleb purjetamisvõistlusel Volvo Ocean Race 2008/09;

- jooksutossude alal toodetakse praegu Complete seeriat – värskeim mudel on Complete Eutopia;

- Eestis on kaubamärgi maaletoojaks ühe endise olümpialase poolt juhitav firma.

 

8. Küsitava spordiala rahvusvahelise alaliidu andmetel on praegusel ajal selle ala rahvusvahelisi võistlusi maailmas võimalik korraldada ainult 15 paigas. Viimati avanes antud ala harrastamise võimalus moskvalastele, kui vajalik rajatis valmis tänavu märtsis Paramonovos. Läbi aegade on olümpiamängudel medalile jõudnud 14 riigi atleedid, nii heleda kui tumeda nahavärviga. 80 aastat tagasi kuulutasid ameeriklased selle ala vakantsetest olümpiakohtadest New York Herald Tribune’is – kolm huvilist ilmuski välja ja mõne nädala pärast said nad kaela juba OM-kullad. Millisest spordialast on jutt?

 

9. Kes meeskorvpalluritest on ainsana tulnud Euroopa meistriks nii mängija kui peatreenerina? Nii mängijana kui peatreenerina on tal klubikorvpalli tasandil olnud kokkupuuteid ka Eesti korvpalliga. On eurooplastest kõige rohkem mänginud rahvuskoondise eest – 351 korda.

 

10. 1997. aastal välja antud eestikeelne olümpiaraamat väidab, et küsitav püstitas olümpiarekordi. Kui nii, siis oleks olnud ta esimene eestlasest kergejõustiklane, kes sellega hakkama saanud. Sama viga on hiljem ka teistesse väljaannetesse edasi kandunud. Tegelikult oli keegi neli aastat varem eelvõistlusel napilt paremat tulemust näidanud. Nn "rekordipurustaja" oli tolle olümpiavõistluse ajal 22-aastane ja sel võistlusalal tuli ta Eesti meistriks vaid ühe korra. Kes on see kergejõustiklane?

 

11. Allpool oleval pildil on kujutatud pesapalliväljaku skeem. Kuidas nimetatakse väljakul kohta, mis on skeemil tähistatud punase ringiga?

 

12. Fotol kujutatud karikale on graveeritud 29 erineva võitja nimed. Mis karikaga on tegemist?

 

13. Selle praegugi autoralli MM-võistluse kavva kuuluva asfaldiralli esimene võitja oli 1956. aastal naisterahvas - prantslanna Gilberte Thirion (Renault). Küsitav ralli on edu toonud ka Markko Märtinile – just sealt pärineb eestlase kõige ülekaalukam rallivõit MM-etappidel (2.02,0 edu Sebastien Loebi ees). Millisest rallist on jutt?

 

14. Prantsusmaa staadionidel peetavatel UEFA Meistrite liiga kohtumistel selle, liiga ühe peasponsori nimega logot ei kohta, sest kohalikud seadused keelavad sellelaadsete firmade produkti avalikult reklaamida. Firma nime asemel seisab Prantsusmaal reklaamplakatil kirje "Great Together". Millise ülemaailmselt tuntud firmaga on tegu? Sama firma on nimesponsoriks ka näiteks Euroopa Rugby Cupil.

 

15. Tänavu möödus 40 aastat Tallinna Kalevi võrkpallimeeskonna võidust N Liidu meistrivõistlustel. Kalevlased kogusid 12 meeskonna turniiril 76 punkti ning edestasid hõbeda saanud meeskonda kahe punktiga. Milline klubi oli Kalevi lähim konkurent 40 aastat tagasi? Vihjeks niipalju, seda nime kandnud meeskondi osales tolle aasta meistrivõistlustel koguni viis. Täisvastus (linn ja klubi nimi) annab 2 punkti, üks õige 1 punkti

 

16. Millise tänavu Eestis toimunud võistluse kohta kehtivad järgmised faktid? Soovime teada võistluse täpset nimetust, ühe punkti saate õige spordiala eest.

- individuaalvõistluse võitis valitsev maailmameister;

- Eesti selle ala parim sai individuaalvõistlusel kolmanda koha;

- toimus juba 14. korda;

- osales 560 sportlast 20 riigist;

- pilet mõlema võistluspäeva jälgimiseks täiskasvanule maksis 180 krooni;

- spordiala kuulub olümpiaprogrammi, esimesed MM-võistlused peeti 1963. aastal.

 

17. Tennise “open era” ajal (alates 1968) on meestest ainsana Grand Slami välja mänginud Rod Laver. Pärast Laverit on vaid üks meestennisist suutnud oma karjääri jooksul võita vähemalt korra kõik neli Suure slämmi turniiri. Kes?

 

18. Kes on pildil? Olümpiavõitja ja maailmameister. Kandnud kahel korral olümpiamängude avatseremoonial oma riigi lippu.

 

19. Meeste 100 m liblikujumine pakkus Pekingis palju närvipinget. Michael Phelpsil õnnestus vaid 0,01-sekundilise eduga Milorad Čavići ees kuld saada ja (tol hetkel) korrata Mark Spitzi saavutust seitsme kullaga ühtedelt mängudelt. Tegelikult oli analoogiline draama juba ka varem ühes Aasia olümpiabasseinis aset leidnud. Sama distants, üheks osaliseks üks teine jänkist olümpiasangar. Toona pidi nondele mängudele 7 kulla järele sõitnud favoriit kibeda 0,01-sekundilise allajäämise ja hõbemedaliga leppima. Kellele tookord 100 m liblikujumises kuld kuulus? Olümpiavõidu järel jäädvustati ta rahakupüüril, lisaks sai Ere-Orde van de Gele Ster ohvitseriks.

20. See jalgpalliklubi kuulub Inglise liiga asutajate hulka. Korra on küündinud ka meistritiitlini ja viiel korral viidud koju FA Cupi võit. Viimasel 40 aastal pole trofeesid õnnestunud juurde hankida, kuid Premier League’i kuulutakse ka käimasoleval hooajal. Meeskonna koduväljakuks on üle 100 aasta vana The Hawthorns, mis Inglismaa profiklubide staadionidest asub kõige kõrgemal üle merepinna. Allpool näete klubi vappi, millelt tiimi nimi on kustutatud. Mis klubist on jutt?

 

21. Selle 15 jalga ja 5 tolli pika ning 120 kilo kaaluva fiiberkiust purjepaadi konstrueeris 1963. aastal prantslane Andre Cornu. Alates 1976. aastast on see paadiklass järjepidevalt kuulunud olümpiamängude kavva. Võitjaks on tulnud sakslased, brasiillased, hispaanlased, prantslased, ukrainlased, ameeriklased, kreeklased ja austraallased (nemad võitsid ka viimati). Ka eestlased on selle paadiga olümpiaveel seilanud. Mis klassiga on tegemist?

 

22. Ta on ainus USA meeskorvpallur, kes osalenud kolmedel järjestikustel olümpiamängudel. Ka NBA-s pälvis ta suurt lugupidamist. Oma profikarjääri jooksul küündis ta kahel korral meistritiitlini ja valiti korra hooaja MVP-ks. Ta on üks neljast NBA mängijast, kel ette näidata "quadruple-double" ehk neli kahekohalist statistilist näitajat ühes mängus. Korra oli tal võimalus võita ka NBA põhiturniiri resultatiivseima mängija auhind - visates viimases kohtumises 71 punkti, õnnestuski tal parima korviküti tiitel endale napsata. Kes?

 

23. Kolm riiki võitsid Pekingist oma kõigi aegade esimese olümpiakulla. Seni olümpiavõiduta Mongoolia sportlased tõusid poodiumi kõrgeimale astmele poksis ja judos. Millised kaks riiki avasid viimati veel oma kullaarve? (1 õige – 1 punkt)

 

24. 3. juunil 1992 pidas Eesti jalgpallikoondis taasiseseisvuse aja esimese maavõistluse, mängides Tallinnas 1:1 viiki Sloveeniaga. Tollastest mängijatest (11 alustajat + 4 vahetusest sekkunut) on seisuga oktoober 2008 tõsisemalt kui harrastaja tasemel oma jalgpalluri karjääri jätkamas kolm pallurit. Nimekirja kuuluvad Mart Poom ja Martin Reim. Kes on kolmas toona kaasa teinud vutimees, kes sel hooajal mängib ühes Eesti meistriliiga paremustabeli ülemisse poolde kuuluvas klubis?

 

25. Pildil olevad spordistaarid abiellusid tänavu 28. juunil. Mees on maailma edetabelit juhtinud 331 nädalat ja võitnud kaks suurturniiri. Naine on oma ala edetabeli tipus püsinud kokku 260 nädalat ja ainuüksi tänu enda meisterlikkusele noppinud 18 esikohta Grand Slami turniiridelt. Mõlemad on üle 50 aasta vanad ja ei abiellunud esimest korda. Kes on pildil? (1 õige – 1 punkt)

 

26. Millise kergejõustiku võistlusala kohta kehtivad järgmised faktid?

- Valter Külvet võitis sel alal neli järjestikust Eesti meistritiitlit;

- eestlane on EM-võistlustel saanud parima kohana kirja kaheksanda;

- viimase 10 aasta jooksul on dopingu tõttu sellel alal muudatusi olnud tiitlivõistluste medalistide seas nii meeste (MM-võistlused) kui naiste (OM) hulgas;

- Pekingis kuulusid nii meeste kui naiste esikoht sama riigi sportlastele;

- nii meestel kui naistel on kehtiv maailmarekord vanem kui 15 aastat.

 

27. Selle spordiala esimesed Eesti meistrid selgitati nii meestest kui naistest juba 1925. aastal. Rahvusvaheline alaliit loodi alles 1947. aastal ja tal on selle aja jooksul olnud vaid kolm presidenti (hetkel on juhtiv roll hiinlase käes). Alaliit peab ka riikide pingerida – Eesti mehed on viimase seisuga 52. kohal, naiste poolel aga Eestit edetabelis pole. Spordiala reeglites on punkt, et MM-võistluste areenil peab võistluste ajal olema tagatud temperatuur vahemikus 16-25 kraadi. Mis spordiala?

 

28. Viis profipoksijat suutsid alistada Muhammad Ali (ei ole kronoloogilises järjekorras) – Trevor Berbick, Joe Frazier, Ken Norton, Leon Spinks ja .... Kelle nimi on puudu? Muuseas, see oli ainus kord, kui Ali tiim oli sunnitud kaotuse märgiks rätiku ringi viskama.

 

29. Kaks meest on laskesuusatamises võitnud 11 MM-kulda. Üks neist on sakslane Frank Luck. Kes on teine? MM-võistlustel on ta poodiumi kõrgeimale astmele tõusnud viis korda individuaalvõitjana ja kuus korda teatevõistkonna liikmena. Lisaks on tal kodus neli OM-kulda.

 

30. Pildil olevad kaks Pekingi olümpiavõitjat pole juhuslikult ühisele fotole sattunud. Mõlemal on kodus ka kolm MM-kulda. Mis on parempoolse spordimehe nimi, kes pälvis Pekingis tähelepanu sellega, et laulis kõvasti (aga ilusti!) kaasa riigi hümni? Tema vanaisa on tulnud kergejõustikus Euroopa meistriks.

 

31. Jalgpalli MM-võistluste finaalturniiridel on kaks väravavahti suutnud oma seljataguse puhtana hoida 10 mängus. Kes on need eurooplased? Vanem mees debüteeris MM-võistluste finaalturniiril alles 32-aastaselt, kuid jõudis mängida 17 mängu. Noorem mees on tulnud ka maailmameistriks ja talle omistati tol korral ka parimale väravavahile mõeldud Jašini auhind.(1 õige – 1 punkt)

 

32. Eesti  rammumehed (maadlejad, tõstjad, poksijad, judokad) on Eesti või NSV Liidu või Venemaa eest võisteldes olümpiamängudelt kokku toonud 25 medalit. Kes neist on olnud kõige kergem, õigemini - võistlenud kõige kergemas kaalukategoorias? Eesti meistrivõistlustel sai ta oma meistritiitlid alati raskemas kehakaalus ja pidi rahvusvahelisteks võistlusteks kaalu langetama. Küsitav on töötanud ka Läti koondise treenerina.

 

33. Kes on spordi- ja eelkõige olümpiamängude ajalukku  läinud Michael Morris? Sündinud 1914 Londonis, surnud 1999 Dublinis, tuntakse teda hoopis ühe teise, siniverelise taustaga nime all.

 

34. Alberto Contadorist sai septembris viies jalgrattur, kes võitnud oma karjääri jooksul kõik kolm maailma mainekamat velotuuri - Tour de France'i, Giro d'Italia ja Vuelta a Espana. Kes tema neljast eelkäijast on ainsana võitnud kõiki kolme suurtuuri vähemalt kaks korda? Tema ainus MM-tiitel tuli 1980. aastal 26-aastasena.

 

35. Kes on pildil? Kergejõustiku olümpiavõitja ja Euroopa meister, sündinud 1955, püstitas kahel alal maailmarekordi.

 

36. Mis aasta? (±1 aasta – 2 punkti; ±2 aastat – 1 punkt)

- Georg Lurich ja Aleksander Aberg osalesid oma viimasel turniiril Tallinnas;

- Wimbledonis tennist ei mängitud ja jalgpallis FA Cupi ei toimunud;

- USA tennisemeistrivõistlustel võidutsesid Robert Murray ja Molla Burjstedt;

- pesapalli World Seriesis võitis neljandat korda Boston Red Sox;

- Stanley Cupi finaal: Toronto Arenas - Vancouver (PCHA) 3:2;

- rahvusvaheline jäähokiliit ja ujumisföderatsioon tähistasid oma asutamise 10., vehklemisföderatsioon 5. aastapäeva;

- Holmenkolleni 50 km kiireim oli esimest korda Thorleif Haug, kes võitis järgmise kuue aasta jooksul veel viis korda;

- sündisid tennisetähed Bobby Riggs, Margaret Osborne DuPont ja Bill Talbert, kergejõustiklased Fanny Blankers-Koen, Helen Stephens, ujuja Willy den Ouden, autovõidusõitja Alberto Ascari, suusataja Juku Pent, sporditegelane Johannes Nittim.

 

37. Kes on olümpiamängude murdmaasuusatamise võistlustel läbinud kokku kõige pikema distantsi – 450 km? Kusjuures küsitav mitte lihtsalt ei osalenud, vaid võitis oma kuutelt mängudelt kokku kuus medalit, paraku jäi kuld saamata. Võidumaitse sai ta kätte MM-võistlustel, kust noppis kokku kaheksa medalit. Tegemist oli ka talendika jooksumehega (10 000 m isiklik rekord 29.35). On võistelnud ka Eestis, nii suvel kui talvel.

 

38. See mootorrattatootja pole ringrajasõidu MM-võistlustel olnud mitte just nii edukas kui Itaalia või Jaapani firmad, kuid 1970. aastate keskpaiku võitis itaallane Walter Villa selle firma tsikliga siiski neli MM-tiitlit (250 ja 350 cc klassis). Ringrajasõitu põikas firma suuresti vaid seetõttu, et 1970. aastate alguses osteti ära pankroti äärele sattunud Itaalia firma Aermacchi. Pärast Villa neljandat MM kulda 1976. aastal otsustas firma ringrajasõidule siiski selja keerata. Mis firmaga on tegu?

 

39. Edukaim meessportlane oli Pekingis 8 kullaga Michael Phelps. Pildil on  Pekingis kõige rohkem medaleid kogunud naissportlane. Kes?

 

40. Kuulete katket tänavu oktoobrikuus salvestatud intervjuust. Tegemist on ühe spordiperekonna liikmega, kes viimastel hooaegadel olnud oma lemmikalal tähelepanu keskpunktis. Sama spordialaga tegelevad ka isa ja õde. Kes räägib?

Audiofail: http://www.server.ee/~veiko/kilb/kysimus40.mp3 (1 MB)

 

41. Boston Bruins omandas selle kanadalase mängijaõigused juba siis, kui ta oli vaid 12-aastane. Ta on ainus mängija, kes võitnud ühel aastal NHL-is neli erinevat auhinda - Norris Trophy, Art Ross Trophy, Hart Trophy ja Conn Smythe Trophy. Lisaks võitis ta samal aastal Bruinsiga ühe oma kahest Stanley Cupist, tunnistati Kanada parimaks sportlaseks ja ajakirja “Sports Illustrated” poolt aasta sportlaseks. Kes

 

42. Olümpiamängudel on võistelnud neli Eesti meeskettaheitjat (väliseestlased jätame arvestusest välja). Gerd Kanteri, Aleksander Tammerti ja Märt Israeli olümpiaheitlusi mäletavad kõik. Kes on neljanda eestlasena osalenud olümpiamängudel kettaheites?

 

43. Vaid üks suusahüppaja on MK-sarja üldvõiduni küündinud kolmel järjestikusel aastal. Kokku on ta võitnud 38 MK-etappi (vaid Matti Nykanenil on rohkem, 46). Edu on tulnud ka MM-võistlustel – viimase 30 aasta jooksul on ta ainus suusahüppaja, kes suutnud ühel ja samal MM-il võita mõlemad individuaalkullad. Nii eduka karjääri valguses on veidi üllatav, et Nelja hüppemäe turnee üldvõite on õnnestunud saavutada vaid üks ja olümpiakullad puuduvad auhinnakapist sootuks. Kellest on jutt?

 

44. NHL-i, MLB-i, NFL-i ja NBA ehk Põhja-Ameerika nelja suurima profiliiga peale on vaid üks peatreener, kes suutnud meistriks viia kolm erinevat klubi. Ta sündis 1933. aastal ja viis esimest korda oma hoolealused liigavõiduni 1973. aastal. Kes?

 

45. Oma sünnimaa meistriks on see jalgpallur tulnud rekordilised kaheksa korda, jagades saavutust oma endise meeskonnakaaslasega (väravavaht). Klubijalgpalli mängis ta karjääri esimesed kolm aastat oma sünnilinna klubis ja ülejäänud aja kuni 2007. aastani ühes teises klubis, mille koosseisus võitis ka kõik meistrikullad. Koondises pidas see 1970. aastal sündinud jalgpallur 36 mängu ja lõi 8 väravat. Koondist sai ta valida isa ja ema rahvuse järgi, valik langes ema kodumaa kasuks. Sagedaste vigastuste tõttu ei õnnestunud tal kordagi mängida MM-võistluste finaalturniiril. Kes?

 

46. See on pikima distantsiga distsipliin, mis tänavu olümpiamängude jalgrattatrekil ette võeti. Trekiovaalil olev sinine joon on oluline ainult sellel võistlusalal osalejatele. Selle riigi sportlased, kust antud võistlusala pärineb, pole kordagi jõudnud medalile ei MM- ega OM-võistlustel. MM-tiitel on hetkel kodus Suurbritannia ja OM-kuld Argentina ratturitel. Mis distsipliinist on jutt?

 

47. Selle 18-aastase korvpalluri esimene esinemine Eesti esindusvõistkonnas oli rahvusvahelisel turniiril, kus Eesti korvpalliringkonnad tähistasid oma 50-aastast tegevust. Mõni nädal hiljem tuli ta NSVL Liidu juunioride koondise kaptenina Euroopa meistriks ja juba aasta pärast teenis kuldmedali täiskasvanute EM-võistlustel. See ei jäänud aga küsitava viimaseks medaliks tiitlivõistlustelt. Viimast korda tuli Eesti meistriks 38-aastasena. Pärast mängijakarjääri lõppu jäi korvpallieluga seotuks. Kes?

 

48. Öeldakse, et vormeliga kihutamine ja autoralli on kaks erinevat spordiala. Üks mees on oma saavutustega näidanud, et pole selle väitega nõus. Ta on suutnud tulla esikolmikusse nii vormel-1 kui autoralli MM-võistluste etappidel. Küsitava F1 karjääri ilmestasid 12 etapivõitu ja ühel hooajal üldkokkuvõttes saavutatud II koht (kaotas maailmameistrile vaid ühe silmaga). Ralliteedel küündis hetkel 68-aastane piloot kahel korral kolmanda kohani ühel siiani MM-võistluste karusselli kuuluval jõuproovil. Kellest on jutt?

 

49. Kes iluuisutajatest on ainsana saanud olümpiamängudelt neli medalit? Kahjuks suri see kolmekordne maailmameister 44-aastasena veremürgitusse.

 

50. Foto selle 21-aastase noormehega on tehtud 16. mail 2008, küsitava jaoks väga rõõmsal päeval. Neli aastat tagasi Ateenas sai ta kaela kuldmedali, hoolimata äpardusest eelvõistlustel. Kuigi tänavune Pekingi-reis lõppes koguni kolme esikohaga, ei õnnestunud tal end loodetud moel olümpiaajalukku kirjutada. Kes on pildil?

 

VASTUSED:

1. Tatjana Jaanson

2. USA

3. Tigran Petrosjan

4. Köievedu (1 pronks), tõstmine (2 pronksi)

5. Nadia Comăneci

6. 1984 – Los Angeles

7. Puma

8. bobisõit

9. Panagiotis Giannakis

10. Bruno Junk (1952 Helsingi 10 km käimine)

11. Teine pesa

12. Vormel-1 sõitjate MM-võistluste võitja

13. Korsika (Prantsusmaa) ralli

14. Heineken

15. Alma-Ata Burevestnik

16. Miss Valentine, iluvõimlemine

17. Andre Agassi

18. Aleksei Prokurorov

19. Anthony Nesty

20. West Bromwich Albion

21. 470

22. David Robinson

23. Bahrein, Panama

24. Indro Olumets

25. Greg Norman, Chris Evert

26. 4x400 m

27. võrkpall

28. Larry Holmes

29. Aleksandr Tihhonov

30. Adam Kreek

31. Peter Shilton, Fabien Barthez

32. Eduard Pütsep (1924) kreeka-rooma maadlus kärbeskaal (–58 kg) 1. koht

33. Lord Killanin

34. Bernard Hinault

35. Steve Ovett

36. 1918

37. Harri Kirvesniemi

38. Harley Davidson

39. Natalie Coughlin

40. Mait Patrail

41. Bobby Orr

42. Gustav Kalkun

43. Adam Malysz

44. Scotty Bowman

45. Mehmet Scholl

46. madison

47. Anatoli Krikun

48. Carlos Reutemann

49. Gillis Grafström

50. Oscar Pistorius