1. Tänasel päeval on läbi aegade olümpiamängudel välja jagatud viis medalikomplekti. Olümpiavõitjateks on 13. oktoobril kroonitud tõstjad Waldemar Baszanowski (Poola) ja Mohammad Nassiri (Iraan), ujujad Jed Graef (USA) ja Dawn Fraser (Austraalia) ning kergejõustiklane Naftali Temu (Keenia). Millistel kahtedel olümpiamängudel on olümpiavõitjate nimistut täiendatud 13. oktoobril? Samadel mängudel on tänasel kuupäeval olnud oma roll ka eestlaste jaoks. Täna on olümpiaveel käinud nii Aleksander Tšutšelov kui Tiit Helmja ja oodata on olnud põhjust ka korvpallitulemusi.

 

2. Küsitav on ujumises kõige eakama praegu kehtiva meeste maailmarekordi omanik olümpiadistantsidel 50 m basseinis. Sellele neljakordsele olümpiavõitjale on kuulunud ka ühe teise distantsi maailmarekord ja tollel alal kustutas ta rekorditabelist Matt Biondi nime. Alates 2004. aastast elab see 2 meetrit pikk mees Šveitsis. Kes?

 

3. Golfis tähistab mõiste par kindlat arvu lööke, millega tuleks antud rada läbida. Kui mängija jõuab rajal sihile ühe löögiga vähem kui par, siis sai ta hakkama birdie'ga. Kuidas kutsutakse raja läbimist, milleks kulus kaks lööki alla pari?

 

4. Eesti jalgpallikoondis pidas oma esimese ametliku maavõistluse 17. oktoobril 1920 Helsingis Soomega ja kaotas 0:6. Esimese väravani jõudsid eestlased alles kaks aastat hiljem kõigi aegade neljandas maavõistlusmängus, ehkki ka see kaotati suurelt. Kelle vastu Eesti oma esimese värava kirja sai?

 

5. Kes on pildil? Taustalt paistab ka tema treener. Foto on tehtud tänavu augustikuus ühe auhinna kätteandmisel, mille sponsoriks on Samsung.

 

6. Alfred Neuland võitis 1920. aasta Antverpeni olümpial kuldmedali tõstmises. Kaks aastat hiljem kuulus talle ka MM-võistluste kuldmedal ja nii sai temast esimene eestlane, kes tulnud nii olümpiavõitjaks kui maailmameistriks. Kes suutis meie meessportlastest järgmisena seda saavutust korrata? Ehk on abiks see, et enne tuli ta maailmameistriks ja kolm aastat hiljem ka olümpiavõitjaks.

 

7. Üle kümne aasta on oma vormel-1 karjääri kõrghetke pidanud ootama kaks maailmameistrit. Ameeriklane Mario Andretti jõudis MM-tiitlini 11. hooajal (alustas 1968 ja krooniti meistriks 1978), rekord kuulub aga piloodile, kes meistritiitli sai alles 13. hooajal MM-sarjas. Kokku 187 GP-l osalenud ja neist 31 võitnud mees sõitis pärast meistriks tulekut veel kolm hooaega, kuid suutis lisaks võita veel vaid ühe etapi. Kes oli see võidusõitja?

 

8. Küsitav spordiala hakkas laienema 1980ndatel Skandinaaviast. 2001. aastal toimusid Göteborgis esimesed MM-võistlused, aasta hiljem loodi rahvusvaheline alaliit. Kolmekordne maailmameister Magnus Eliasson pidas tänavu jaanuaris ka meil loengu . Eestiski on loodud juba vastav alaliit ning šveitsi süsteemis peetud esimestel Eesti meistrivõistlustel tulid mullu võitjateks Toomas Vallikivi ja Külli Iste. Tänavu selgitatakse meistrid novembri alguses Pärnus, mujal polegi selle ala ametlikke võistlusi meil peetud. Mis ala?

 

9. Sõudmise MM-võistlustel Münchenis jäi Jüri Jaansonil puudu vähem kui kaks sekundit, et saada paarisaerulisel kahepaadil MM-kuld. Õnnestumise korral oleks Jaansonist saanud kolmas mees, kes sõudmises suutnud maailmameistriks tulla nii ühepaadil kui paariskahesel. Kes on need kaks kanget, kes saavutanud MM-tiitli nii ühesel kui kahesel? Mõlemaga on koos võistelnud ka Jaanson.

 

10. Videoküsimus. Kes kannab tõrvikut?

 

11. See jalgpallur lõi esimesena enam kui 100 väravat nii Inglismaa kui Šotimaa kõrgliigas. 4. märtsil 1951 sündinud ründaja mängis aastatel 1969-1977 Glasgow Celticus ning lõi 204 kohtumises 112 väravat. Alates 1977. aastast kuni oma mängijakarjääri lõpuni 1990 kaitses ta 355 mängus Liverpooli värve ning lõi 118 väravat. Oma maa koondises mängis ta 15 aasta jooksul 102 mängu ning lõi 30 väravat. Kes on see jalgpallur?

 

12. Jäähoki MM-võistlustel on viimase seitsme aasta jooksul vaid üks riik suutnud alati jõuda nelja parema hulka. Korra on ajavahemikul 2001-07 võidetud ka MM-kuld, tänavu kaotati poolfinaalis aga hilisemale maailmameistrile. Milline riik?

 

13. Jens Salumäe ja Tambet Pikkor tegid Salt Lake City olümpial kaasa nii suusahüpetes kui kahevõistluses. Suveolümpiamängudelt on tuua aga vaid üks näide, kus eestlane oleks samadel mängudel osalenud kahel erineval spordialal. Kes oli see mitmekügne spordimees, kes ühel spordialal sai pronksi ja teisel tuli 12. kohale?

 

14. Pärast Osakas peetud MM-võistlusi on maailmas neli kergeatleeti, kes tulnud maailmameistriks nii noorte, juunioride kui täiskasvanute seas. Esimesena sai kuldse kolmikuga hakkama Jana Pittman (nüüd Rawlinson) juba 2003. aastal, teisena jõudis kolmes vanuseklassis kullani Jelena Isinbajeva . Ülejäänud kaks said kolmest kullast viimase, täiskasvanute oma, tänavu augustis. Üks neist on jooksja, kes Ateena olümpial pälvis Osakas kulla toonud distantsil pronksi. Teine harrastab väljakuala ja oli viimatisel olümpial kaheksas. Kes on need kaks kergejõustiklast?

 

15. Mis on pildil? Õige spordiala eest teenib 1 punkti.

 

16. Eesti olümpiavõitjatest jõudis kõige vanemana olümpiakullani Johannes Kotkas, kes oli Helsingis poodiumi kõrgeimale astmele tõustes 37 aastat ja 174 päeva vana. Ka Andrus Veerpalu sai mõlemad kuldmedalid kaela vanemana kui 30-aastasena. Peale nimetatute on läbi aegade olümpiavõidu saavutamise hetkel oma 30. sünnipäeva selja taha jätnud veel kaks eestlast, kusjuures mõlemal neist polnud tegemist debüütolümpiaga. Kes olid need sangarid?

 

17. USA on läbi aegade võitnud suve- ja taliolümpiamängudelt kokku 2383 medalit. Kui jätta kõrvale erinevad Venemaa ja Saksamaa nimetuste variatsioonid, siis on absoluutse medaliarvestuse pingerea 14 parema hulgas vaid üks riik, kes pole ise kordagi korraldanud olümpiamänge. Küsitav riik on hetkel 9. positsioonil 453 medaliga, millest 155 on kuldsed. Seejuures viimati Torinos jäädi medalita. Millisest riigist on jutt?

 

18. See jalgrattur (1934-1987) kuulutas enne 1961. aasta Tour de France’i algust, et saab kollase liidrisärgi enda selga juba avaetapi järel ning kannab seda kolm nädalat vältava velotuuri lõpuni. Mees pidas sõna ja võitis Tour de France’i teist korda. See võit ei jäänud talle Prantsuse velotuuril aga sugugi viimaseks. Kes oli see sõnapidaja jalgrattakuulsus? Temast rohkem on Tour de France’i võite ette näidata vaid Lance Armstrongil.

 

19. Jaapani mootorrattatootjad sisenesid maailma motokrossisarjadesse 1970-ndate aastate alguses ning nüüdseks on kolm edukamat tsiklimarki just Made in Japan. Neist kõige edukamale on 16 erinevat sõitjat võitnud soolotsiklite klassides 29 MM-tiitlit. Viis korda on selle firma tsikliga maailmameistriks tulnud Roger de Coster, kolm korda Gaston Rahier, Harry Everts ja Joel Roberts. Seni viimase tiitli võitis tänavu belglane Steve Ramon. Millise masinamargiga on tegemist? Vihjeks veel nii palju, et tänavuses MM-sarjas punktikohale jõudnud kolmest Eesti krossimehest ükski selle firma toodangut ei kasutanud.

 

20. Selle jalgpalliklubi mängijad ja toetajad kogunesid kord 1986. aastal ning salvestasid linti loo, mis peagi muutus klubi fännide seas lausa hümniks. Selle 1874. aastal asutatud, 4 korda oma maa meistriks ja 7 korda karikavõitjaks tulnud klubi kuulsusrikkas ajaloos on märge ka Eesti kohta - 1998. aasta augustis kohtuti UFEA karikavõitjate karikasarja eelringis kahel korral ühe siinse klubiga. Tallinnas võideti 1:0 ja kodus 5:0. Side Baltikumiga on klubil säilinud siiani ning seda hoopis kindlamal moel kui tollased kaks euromängu. Mis klubi mängijad ja poolehoidjad selles laulus hõiskavad?

 

21. Mitu meetrit tohib seliliujuja Rahvusvahelise Ujumisliidu FINA reeglite kohaselt pärast starti ja iga pööret edasi liikuda vee all? (±2 m - 1 punkt)

 

22. Kes jalgpalluritest tunnistati France Footballi küsitlusel esimesena aasta parimaks teist korda? Küsitav on sündinud 25. aprillil 1947, ta on löönud palli nii oma kodumaal kui ka Hispaanias ja USA-s. Rahvuskoondises mängis ta 48 korda ja lõi 33 väravat. 1986-1996 tegutses ta ka treenerina ning oli selleski rollis edukas. Tema juhendatud meeskonnad tulid neli korda riigi meistriks, võitsid kolm eurokarikat ja kolm kodust karikat. Küsitava jalgpalluri kodumaal kannab superkarikas tema nime, 1999 valis jalgpalliajaloolaste ja -statistikute liit ta Euroopa sajandi mängijaks.

 

23. Esimese Eesti kooli õppekavva võeti kehaline kasvatus juba 1805. aastal. Praegu on küsitavas paigas gümnaasium. Kõige kuulsam seal sündinud kultuuritegelane on Hugo Treffner ja tituleerituim spordimees tõstmise maailmameister Saul Hallap. Sama perekonnanime kannab ka üks Ateena olümpial võistelnud eestlane. Mis on selle koha nimi?

 

24. Millistest olümpiamängudest on jutt?

- algselt määrati olümpialinnaks Rooma, kuid hiljem muutis ROK otsust (kandidaatide hulgas olid ka veel Milano ja Berliin)

- esmakordselt jõudsid samadel mängudel poodiumile õde ja vend

- esmakordselt oli üle 2000 osaleja

- esmakordselt oli üle 100 medaliala

- esmakordselt olid kavas vettehüpped ja maahoki

- Norra võitis oma esimese kuldmedali

 

25. Sel 2006. aasta septembri alguses tehtud fotol tähistavad kaks tennisisti ühte ühist võitu. Mõlemad on väga head mängijad, aga ühe teeb neist eriliseks see, et viie viimase aasta tulemuste põhjal kuulub ta ühte seltskonda Roger Federeri ja Justine Heniniga. Kes on see pildil olev tennisist, kes lisaks Federerile ja Heninile on kolmandana aastatel 2003-2007 igal hooajal alati võitnud vähemalt ühe Suure slämmi turniiri?

 

26. Laual on kaheksa endise või praeguse olümpiala palli. Palun nimetage nendest kaheksast spordialast kaks - milline neist on olnud olümpiamängude kavas kõige rohkem kordi ja milline kõige vähem kordi.

 

27. 13 linna (arvesse lähevad ka satelliitlinnad) klubid mängivad kõigis neljas suures Põhja-Ameerika profisarjas - NBA, NHL, MLB, NFL. Kui juurde lisada ka vutiliiga MLS, siis kahaneb nende linnade arv kuuele. Ja kui nimekiri üle käia naiste NBA võistkondadega, siis jääb järgi vaid kolm linna. Kõigi kuue nimetatud liiga tiimidega saavad kelkida New York ja Chicago, milline on aga kolmas sõelale jäänud linn? Tema kuus klubi võistlevad areenidel, mis kannavad nimesid Verizon Center, Nationals Park, FedEx Field ja RFK Stadium. Linnas toimub ka ATP tenniseturniir, kus tänavu alistas Andy Roddick finaalis John Isneri.

 

28. Tänavu jõudis Eesti täiskasvanute kergejõustikukoondisse ka üks tõmmunahaline sportlane. Küsitav tuli koos emaga Eestisse elama poolteiseaastaselt. Ema Maie on Saksamaal sündinud eestlane, isa pärit Kariibi mere saarelt Barbadoselt ja elab Kanadas. Audentese koolis õppiv sprinter on tänavu läbinud 100 meetrit 10,79-ga ja talle usaldati Euroopa karikavõistlustel II liiga jõuproovil ankrumehe roll 4x100 m teatejooksus. Kes on see vaid 15-aastane tulevikulootus?

 

29. Küsitav rallisõitja on MM-võistlustel võitnud 19 etappi, kuid MM-tiitel jäi tal pikast karjäärist hoolimata võitmata. Kahel hooajal lõpetas ta punktiarvestuses teisena ja koguni neljal kolmandana. Kes oli see rallimees?

 

30. Pildil on kujutatud üks kahekordne olümpiavõitja (1897-1967). Vaeses Denveri perekonnas sündinud sportlane tudeeris juristiks Yale’i, Harvardi ja Oxfordi ülikoolides ning kosis maailmakuulsa hambapastafirma asutaja järeltulija Margaret Colgate’i, kuid mitte sellepärast ei imetleta teda ka tänapäeval. Kes on see sportlane, kes olümpiamängudel võistles aastatel 1920, 1924 ja 1932 ning tema teise olümpiakulla saavutamisel oli oluline roll Billy Fiskel?

 

31. Küsime riiki, mis on jõuliselt kanda kinnitanud meeste triatlonis. Mainekal Hawaii Ironmani võistlusel on selle riigi atleetidele kuulunud kolmel viimasel aastal (2004-2006) esikoht, sealjuures on üks esindaja, Faris al-Sultani nime kandev sportlane jõudnud kõigil kolmel aastal esikolmikusse. Sama riigi triatleet on meestest ka valitsev maailmameister olümpiadistantsil. Mis riik?

 

32. Küsimus kahe miinuse süsteemi rakendamisest. Rannavõrkpalli MK-etappidel (kui tegemist pole just Grand Slam turniiriga) mängivad 32 põhitabelisse jõudnud paari kahe miinuse süsteemis kuni poolfinaalideni. Milline on maksimaalne võimalik arv mänge, et saada põhiturniiril esikoht (just sel moel võitlesid end Zagrebis etapivõidule Kristjan Kais - Rivo Vesik)? Ootame täpset vastust, ühe punkti teenimise võimalust ei ole.

 

33. Olümpiaajalugu tunneb vaid kolme maadlejat, kes saanud kulla nii kreeka-rooma kui vabamaadluses. Meie Kristjan Palusalu sai sellega hakkama 1936. aastal, rootslane Ivar Johansson 1932. ja 1936. aastal. Kes oli aga esimene mõlema maadlusviisi kullasaaja olümpiamängudel? Vabamaadluses võitis ta 1920. ja kreeka-rooma maadluses 1924. aastal. Suurmehe eluaastad olid 1887-1975.

 

34. Millises USA linnas jooksid James R. Hines ja Ronnie Ray Smith 20. juunil 1968 esimest korda 100 m jooksus käsitsivõtuga aja alla 10 sekundi ehk 9,9? Juhtus see USA tolle aasta meistrivõistluste esimeses poolfinaalis. Kokku korrati või alistati neil võistlustel, mis peeti ühe osariigi pealinnas, sel päeval senist maailmarekordit (10,0) kümme korda. Samas linnas on praegu ka NBA korvpallimeeskond, mis toona asus küll Cincinnatis. Niisiis, kus see kõik toimus?

 

35. Kes on need eestlased?

 

36. Tänavuse naiste laskesuusatamise MK-sarja võitis sportlane, kelle seniseks parimaks kohaks üldarvestuses oli viies. Üldkarika kindlustas ta alles viimasel osavõistlusel ühisstardiga sõidus, kusjuures selle otsustava võistluse esimeses lasketiirus jättis üles kõik viis märki. Veebruarikuisel MM-il jõudis ta individuaaldistantsidel esikolmikusse vaid korra, kui võitis 12,5 km ühisstardiga sõidu. Kes on see kahe kuu pärast oma 30. sünnipäeva tähistav laskesuusataja?

 

37. Sel olümpiamängude kavva kuuluval kergejõustikualal ei suutnud eurooplane kulda saada 80 aastat. Siis see lõpuks juhtus ja just see mees selle sai, kuubalase ja ameeriklase ees. Neli aastat varem hõbeda võitnud sportlane on sündinud 1950. aastal, kaks aastat enne olümpiatriumfi krooniti ta ka Euroopa meistriks, aasta enne olümpiat püstitas ta Euroopa rekordi. Pärast tippspordist loobumist hakkas ta tegelema poliitikaga ning on oma kodumaal töötanud ka ministrina. Kes?

 

38. Praegu toimuvad Prantsusmaal kuuendad ragbi MM-võistlused. Milline riik on seni ainsana suutnud võita World Cupi kahel korra? Eelmisel MM-il neli aastat tagasi jäädi kodupubliku ees hõbedale, käimasoleval MM-il on praeguseks konkurentsist juba välja langetud.

 

39. Mis aasta? (±1 aasta - 1 punkt).

- avati spordiuudiste portaal www.sportnet.ee

- Eesti Spordi Keskliidu juhatus võttis ESK liikmeks Eesti Mälumänguliidu

- Eesti parimaks võistkonnaks valiti rallipaar Markko Märtin – Michael Park

- Martin Müürsepp võitis Ateena AEK-ga korvpalli Saporta karikasarja

- Aleksander Tammert viis Eesti kettaheiterekordi 67 meetri joone taha

- Eesti jalgpallimeistrivõistluste suurimaks väravakütiks oli Toomas Krõm 24 väravaga

- suusahüppajate Kesk-Euroopa nelja hüppemäe turnee võitis Andreas Widhölzl

- tennise French Openi naisüksikmängus võitis Mary Pierce

- jalgratturite meeste grupisõidus tuli maailmameistriks Romans Vainšteins Lätist

- surid Joann Lõssov, Anatoli Firsov ja Emil Zatopek

 

40. Kes räägib? Ta omab Eesti Olümpiakomitee III taseme treenerikutset ja töötab klubis, mis asutati 1989.

 

41. Eesti paraadalaks tõusnud meeste kettaheide on MM-võistlustel olnud tõeliselt Euroopa vägimeeste valitseda. Väljastpoolt Euroopat on MM-idel medalimehi olnud vaid kolm. Kaks korda on poodiumil käinud ühendriiklased (Anthony Washingtoni üllatuskuld Sevillas 1999 ja John Powelli hõbe 1987 Roomas) ning kaks medalit (hõbe ja pronks) on veel ühel läänepoolkera heitjal. Sama mees on korra pjedestaalil seisnud ka olümpial. Tema karjääri lõpetas 1990. aastal dopingupruukimise eest saadud kaheaastane võistluskeeld. Mehe isiklikuks rekordiks jäi 1983. aastal oma kodumaa pealinnas heidetud 71.06. Kes on see kettaheitja?

 

42. Millise viimasel jalgpalli MM-finaalturniiril mänginud riigi meistriliiga kannab nimetust Orange Ekstraklasa? 16 klubiga liigas on kolme viimase hooaja jooksul olnud kolm erinevat meistrit ja kevadel kuulus kuldmedal meeskonnale, mis asub linnas, kus on vähem elanikke kui Tartus.

 

43. See maletaja tuli 1992. aastal Manilas olümpiavõitjaks üks päev enne oma 17. sünnipäeva. Ta võistles oma võistkonna 1. varuna, saavutades 8,5 punkti 9-st. Malemehe reiting on ületanud ka 2800 piiri. Küsitav osales ka hiljutisel MM-turniiril ja viigistas mõlemad partiid maailmameistriks kerkinud Viswanathan Anandiga. Kes?

 

44. Millega on olümpiaajalukku läinud Lõuna-Korea poksijad Choh Dong-kih 1964. ja Byun Jong-il 1988. aastal? Mehed võistlesid erinevates kaaludes, kuid ometi suutis üks teise rekordi ületada.

 

45. Omal ajal tuli küsitav korduvalt NSV Liidu meistriks, kuid kuna NSVL MM-idel sel spordialal ei osalenud, siis tiitlivõistlustele pääses ta alles veteranieas. Praegu on tegemist ühe Tartu linna suuremate tööandjate hulka kuuluva ettevõtte juhiga. Tema kabineti seinal on Andrus Veerpalu foto, kes on firma poolt valmistatavaid tooteid käinud kiitmas ka raja taga, näiteks tänavusel Jukola teatejooksul. Fotol tutvustab ta oma edu saladusi Läti Olümpiakomitee presidendile, selle küsimuse kangelane on parempoolne mees.Kellest on jutt? Kui te ei tea nime, siis 1 punkti annab spordiala, kus küsitav on tulnud sotsialismimaade karikavõitjaks.

 

46. Murdmaasuusatamise MK-sarja on korraldatud 26 hooaega. Meestest on kolm aastat järjest üldvõidu saanud nii Bjørn Dæhlie kui Gunde Svan. Naistest on see jõukohane olnud aga vaid ühele suusatajale. Kes oli naiste seas suusaradade valitsejanna kolm hooaega jutti? Muide, rohkem pole see nelja olümpiamedali omanik MK-sarjas kokkuvõttes esikolmikusse jõudnud.

 

47. Marion Jones, Cathy Freeman, Jennifer Capriati, Serena Williams, Annika Sörenstam, Kelly Holmes, Janica Kostelic ja tänavu Jelena Isinbajeva. Millise loeteluga on tegemist? Nimekiri on lõplik.

 

48. Täna Eestiga mängiv Inglismaa jalgpallikoondis kohtus 36 aasta (1872-1908) jooksul vaid teiste briti koondistega (Šotimaa, Wales ja Põhja-Iirimaa). Mandri-Euroopasse võeti esimene turnee ette alles uuel sajandil - 6. ja 8. juunil 1908 mängiti ühes Euroopa riigi pealinnas selle maa koondisega. Esimene mäng võideti 6:1, teine kaks päeva hiljem koguni 11:1. Nüüdseks on need kaks koondist kohtunud 17 korda (viimati oktoobris 2005 MM-i valikturniiril), Inglismaa on võitnud 10 mängu, vastane 3. Küsitav riik on saanud MM-võistlustelt pärast II maailmasõda ühe pronksi ja olümpialt enne sõda hõbeda, viimati jõuti MM-i finaalturniirile 1998. Sama MM-i valikturniiril kohtuti kahel korral ka Eestiga ning mõlemad mängud võideti. Kel oli au esimese mittebriti koondisena inglastele vastu astuda?

 

49. Seitse või enam NBA meistritiitlit on mängijana ette näidata üheksal korvpalluril. Seejuures vaid üks neist ei kuulu seltskonda, kes enamuse oma meistrisõrmustest kogus 1950-60ndatel Boston Celticsi ridades. Kes on see hüüdnime Mr. Big Shot kandev 208 cm pikkune mängija, kes oma tiitlid on saavutanud Houston Rocketsi, Los Angeles Lakersi ja San Antonio Spursiga?

 

50. Kes on see kolmekordne maailmameister ja ühekordne Euroopa meister? Oma riigi parimaks sportlaseks valiti ta aastatel 1986, 1987 ja 1991.

 

Vastused:

1. Tokyo 1964, Mexico 1968

2. Aleksandr Popov

3. eagle

4. Soome

5. Daniel Novikov

6. Jaan Talts

7. Nigel Mansell

8. racketlon

9. Thomas Lange, Iztok Cop

10. Alfred Oerter

11. Kenny Dalglish

12. Rootsi

13. Harald Tammer

14. Veronica Campbell, Valerie Vili

15. Purjetamise Laser-klassi märk

16. Erika Salumäe, Erki Nool

17. Ungari

18. Jacques Anquetil

19. Suzuki

20. Heart of Midlothian

21. 15

22. Johan Cruyff

23. Kanepi

24. London 1908

25. Bob Bryan

26. veepall, kriket

27. Washington

28. Richard Pulst

29. Markku Alen

30. Edward Eagan

31. Saksamaa

32. 9

33. Kaarlo “Kalle“ Anttila

34. Sacramento

35. Mai-Maret Višnjova-Otsa, Ene Jaanson-Kitsing

36. Andrea Henkel

37. Guy Drut

38. Austraalia

39. 2000

40. Marko Luhamaa

41. Luis Delis

42. Poola

43. Vladimir Kramnik

44. istusid protesti märgiks pärast matši lõppu ringis

45. Arvo Kivikas – orienteerumine

46. Marjo Matikainen-Kallström

47. Laureuse spordiauhinna laureaadid naiste hulgas

48. Austria

49. Robert Horry

50. Werner Günthör