1. Fotol oleva mehe käes on korvpalli Euroliiga kõigi aegade punktirekord ühes mängus.1996 aastal viskas mees Madridi Reali eest mängides Bologna Kinderi vastu 63 punkti, tabades 28st 2 punkti viskest 24.(Näiteks supersnaiper Nicos Gallis ei suutnud Euroliigas kunagi enamat 46 punktist!)1987 aastal Sacramento Kingsi poolt NBAsse valitud mees lõigi tõeliselt särama Madridi Realis, kus ta moodustas koos Arvidas Sabonisega nn Euroopa „Twin Towersi“ ning võideti ka Euroliiga 1995. Oma karjääri siirdus mees lõpetama Hispaaniast Kreekasse, kus tema tee ristus mitmel moel Martin Müürsepaga. 1999 aastal mängiti Saloniki Arises koos  Kreeka mv Play Offi ja jõuti poolfinaali - koos oldi ka Arise tulemuslikeimad mängijad. Küsitav oli just lahkunud Ateena AEKst, kuhu järgmisel hooajal siirdus  mängima  Müürsepp, kes asus elama just selle mehe endisesse majja-saades eelmiselt omanikult muuhulgas päranduseks ka kaks hiigelsuurt koerakuuti. 2000 aastal Arises mängitud hooaeg jäi küsitavale ka profikorvpallis viimaseks.Kes?

 

 

2. Fotodel on 2008 aasta sügisel maailma seksikaimaks naistennisistiks valitud iludus. Kes?(WTA rankingus 2008 aasta lõpus oli ta 29. kohal.)

 

 

3. Fotol on UEFA Womens Cup, naiste klubijalgpalli kõrgeim auhind, mis mängiti esmakordselt välja 2001-2002 hooajal. Nimetage Euroopa tugevaim naiste jalgpalliklubi, milline on võitnud selle karika kokku kolm korda-nii esimesel kui ka seni viimasel hooajal 2007/08 ning lisaks ka 2005/06? Klubi tähtmängija on Birgit Prinz.

 

 

4. Fotol esiplaanil olev Eesti saalihokimängija on ainus eestlane,  kes mängib saalihokit kõrgeimal võimalikul tasemel - ainsas täisprofessionaalses saalihokiliigas Shveitsis Winterhuri HC Rychenbergi meeskonnas. Kes?.

 

 

 

5. Näete Mexico OMi peadisainerit, kes kujundas legendaarseks saanud olümpialogo ja kogu olümpia visuaalse kontseptsiooni. Kunstnik kerkis taas laineharjale kui ta valmistas Obama valimisplakati “Obama 08”. Kui mehe nimi ei meenu, siis võite lihtsalt kirja panna Ronald Reagani esimese abikaasa perekonnanime. Teda te ikka teate, sest tegu on ajaloo siiani ainsa hilisemast USA Presidendist lahutanud naisega. Kunstnik?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.  2.

 

 

3.    4.

 

5.          

 

 

 

 

 

 

6. Fotodel oleva mehe käes on kehtiv tunnikümnevõistluse maailmarekord 7897 punkti.Nagu näha pole atleet keelanud oma keha ka kunstilistel eesmärkidel kasutada. Kes?

 

 

7. Alates 1989 aastast on 5 Jaapani naisiluisutajat tulnud maailmameistriteks naiste üksiksõidus - need on Midori Ito, Yuka Sato, Shizuka Arakawa, Miki Ando ja pildil olev valitsev maailmameister. Kes?

 

8. Fotol on ainus Baltikumi jalgpallur, kes on võitnud UEFA Meistrite Liiga. Kes?(tõsi finaalmängus istus küsitav varumeeste pingil, sest peatreener eelistas tema asemel vahetusest mängu lasta Benny MacCarthy)

 

9. Kes on see sportlik politseinik?

 

10. Fotodel on linn, millises Tartu Kalev tuli  korvpallis NSVL meistriks. Linna peaväljak on muuseas maailma suuruselt 7. linnaväljak.Huvitav fakt on ehk ka see, et linna hetke tugevaim korvpallimeeskond mängib alles riigi tugevuselt 3. liigas. Mis linn?

 

 

11. Need kaks fotodel olevat meest kujundavad suurel määral ühe spordiala käekäiku. Kes on need markantsed sporditegelased?

 

12. Fotodel on Tour De Francel, Vueltal ja Girol kokku 42 etappi võitnud rattur, kelle segased suhted astmaravimiga Salbutamol on viinud mehe niikaugele, et peale Fassa Bartolost  ja Millramist vallandamist on ta sunnitud hetkel pedaalima vähetuntud klubis L.P.R. Brakes-Ballan. Kes on see astmaatik?

 

13.Kes?

14.Kes?

15. Vasakpoolsel fotol oleva skulptuuri modelliks oli juudipoiss Boris Gurevits, kes tuli hiljem Mexico olümpiavõitjaks vabamaadluses(palun mitte segi ajada Boris Gurevitsiga, kes sai olümpiakulla Helsingi OMi Kreeka-Rooma maadluses). Kes on selle tuntud skulptuuri autoriks ja mis linnas skulptuur asub? Näete ka sama skulptori ilmselt kõige tuntumat tööd.

 

 

16.Kes on see üks Euroopa tunnustatumaid korvpallikohtunikke, kes on korduvalt vilistanud mänge ka Eestis ?-viimati Portugal - Eesti kohtumist sel sügisel. Augustis oli ta ka üks olümpiafinaali vilistanud kohtunikest.

 

17. Fotol on Arie Haan. Endine Hollandi vutikuulsus, praegune tunnustatud treener-Mees on lisaks paljudele klubidele juhendanud ka Hiina ja Kameruni rahvuskoondist ning on hetkel samuti ametis ühe rahvusmeeskonna peatreenerina. Küsimegi mis riigi peatreenerina? Lisavihje oleks see, et tegu on oma maailmajao pindalalt suurima riigiga, milline pole iial võitnud ühtegi OM medalit.

 

18. Pildil olev mees on ainus, kes on siiani suutnud oma distantsil võita kaks olümpiakulda. 24 aasta jooksul oli ta vanim taliolümpiamängudel individuaalkulla võitnud mees. Tema selle rekordi ületas alles Torino OMil skeletonis kulla võitnud Duff Gibson. Kes?

 

19. Fotol olev vanahärra on oma lemmikalal esimene maailmameister aastatest 1997-98, järgmisel MMil 1998-2000 võitis ta hõbeda. Kes?

 

20. Fotol olev tütarlaps polnud enne seda kui Madridi Real määras ta äsja Madriidi saabunud David Beckhami assistendiks, mitte keegi - tal polnud isegi silikoone. Nüüd on ta tabloidlehtede jaoks superstaar, keda kutsutakse telesaadetesse, kellele pakutakse filmirolle ja kirjastuslepingiuid. Hiljuti alustas ta ka lauljakarjääri. Kes on see tibi?

 

21. Fotol on tõenäoliselt maailma kõige kõvem löömamees-Tema käes on hetkel nii WAMMA(World Alliance of Mixed Martial Arts) kui ka PRIDE Fighting Champioshipsi(sama asja Jaapani versioon)raskekaalu maailmameistritiitlid.1997 aastal judos Venemaa meistriks tulnud sportlane vahetas rahalistel põhjustel ala ja on saavutanud 10 aastaga sellise renomee, et 2007 aasta MMil Sambos loobusid nii tema veerandfinaali kui finaalivastane matsist temaga, poolfinaalivastaseks olnud bulgaarlane pole peale 40 sekundilist matsi küsitavaga aga siiani suurde sporti naasnud.Ka mehe nooremad vennad on samal alal tuntud tegijad. Üks koguni niivõrd, et istus 3,5 aastat röövimise pärast vangilaagris.Mis on selle mehe nimi, keda te pimedal tänaval kohata ei tahaks?

22. 1947 aastal valis Tsehhoslovakkia ajaleht Rude Pravo maailma parimate sportlaste valimisel Heino Lipu 6. kohale.Esikoha sai pildil olev tenniselegend, hilisem profitennise eestvõitleja ja ATP esimene tegevjuht.Kes on see profitennise isaks kutsutud mees?

 

 

23. Näete ühe olümpialinna vappi. Tõenäoliselt on tegu ainsa linnavapiga maailmas, millel on kujutatud suusatajat. Mis linna vapp?

 

 

24. Kes on see “Kõige kuumem soojendaja”?

 

   

 

 

25.Fotol on tõenäoliselt kõige nimekam naistriatleet maailmas. Kes?

 

 

 

26. Pildil oleva noormehe surmas olid süüdi kolm komponenti-veredoping, kaasasündinud südamerike ja Jaromir Jagr isiklikult.Nimetage selle Vene hoki suureks tulevikutäheks loetud noormehe nimi.

 

27. Parempoolsel pildil on Samuel L. Jackson, vasakpoolsel aga atleet, kelle imagost on Jackson” Pulp Fictioni” tarvis vaieldamatult inspiratsiooni saanud.

Kes on see aastatel 1964 kuni 1980 viitel OMidel võistelnud sportlane, kes võitis ühe OM kulla ja ühe pronksi? Esmakordselt olümpial startides oli ta reamees, 2002 aastaks, mil ta Chicago O Hara lennujaamas südamerikke tagajärjel ootamatult suri, oli ta tõusnud koloneli auastmesse.

 

28.Näete tuntud jalgpalliklubi logo. Mis klubi?

29. Fotol on ainus eestlane, kes mängib käsipalli kõrgeimal võimalikul klubitasandil-Euroliigas. Kes?

 

30. Näete tööhoos duumasaadikuid-nimetage mõlemad!

 

 

31. Fotodel olevast tütarlapses räägiti lisaks sportlikele saavutustele peamiselt kolmel põhjusel-üks on fotodel näha, teine põhjus oli (spordi)poliitiline ja kolmas põhjus oli see, et ta nurjas olümpiamängudel juhusliku kokkupõrkega nii enda kui ka teise suurfavoriidi medalivõimalused.  Kes on see naissportlane?

 

32. 2008 aasta lõpetas fotol olev valgepallur ATP rankingu 37.kohaga. Karjääri kõrgeim koht on tal 13.(2006 juuli). Tema abikaasa on riigi esireket sulgpallis, kes pidi nagi Kati Tolmoffgi Pekingi OMil leppima 1. ringiga. Nimetage nende ühine perekonnanimi!

 

33. Fotol on Läti parim naissportlane 2008 aastal. Kes?

 

34. Fotol on mees, kelle häält me teame märks paremini kui nägu. Kes?

 

35. Fotodel on Mexico OMil kümnevõistluses 6. koha pälvinud mees, kelle elutööks võib lugeda Gay- olümpia ellukutsumist. Seega on nüüdseks juba AIDSi surnud mees “pede-Coubertin.” Mis on selle mehe nimi?”

 

 

36. Neeger on mänginud kolmedel järjestikustel Jalgpalli MM finaalturniiridel.Tibi aga säras möödunud talvel suusamaailmas. Mis on nende ühine perekonnanimi ?

 

 

37. Fotodel on aastast 1996 NHLis mängiv leedulane, kes erinevalt kaaslinlasest(Elektrenai) Darius Kasparaitisest on jäänud oma kodumaale truuks.2004 aasta maailma karikal kutsuti teda küll Venemaa koondisesse, kuid mees keeldus ja esindab siiani  võimalusel Leedu rahvusmeeskonda.Möödunud aasta novembris ületas mees uudiskünnise kui viskas oma praeguse klubi New Jersey Devilsi eest mängus Tampa Bayga 4 väravat.Devilsiga seob meest 6 aastane leping mille jooksul ta peaks teenima 20,4 miljonit USD. Nimetage see Leedu hokimees!

 

38. Millise firma palle kasutab  FIBA Euroliiga käesoleval hooajal?

 

39. Fotol on Eesti naissportlane, kes on valitud neljal korral omal alal Eesti parimaks ja korra ka Soome parimaks. Kes?

 

40. Fotol olev mees suutis oma tippajal õhus püsida kauem kui Michael Jordan või Dwight Stones.Hetkel ta enam eriti kõrgele ei hüppa ja on tegev pigem filmi ja telemaastikul - näiteks sai teda näha “The Sex and the City” viimasel telehooajal Carrie kunstnikust austajat kehastamas.Küsitavaga sama perekonnanime kandev sportlane on olümpiamängudelt võitnud hõbeda ja pronksi ning hoidnud u kaks aastat enda käes ka numbriliselt väga ilusat maailmarekordit. Kes?

 

 

41. Nimetage see ohtrat meediatähelepanu pälviv neeger!

 

42. Fotodel on 9 kordne maailmameister kolmes erinevas masinaklassis aastatest 1961- 67. Ühtlasi on ta ainus neljas masinaklassis (125, 250, 350, 500cm2)GP sõite võitnud mootorrattur.Küsitav hukkus koos oma tütrega 1981 aastal autoavariis.Kes?

 

43. Kes on selle superpatriootliku naeratuse omanik?

 

44. Selle Eesti laskmiskuulsuse, mitmekordse maailmameistri järgi on nimetatud üks laskeasend. Nimelt olevat ta olnud esimene, kes lamades laskmises olevat tõmmanud ühe jala põlvest kõveraks. Praegu ei kujuta vist keegi eriti teistmoodi lamadeslaskmist ette?Kes?

 

 

 

 

 

 

 

45. Fotodel on kahekordne olümpiavõitja, kes osales sel sügisel USA “Dancing with the stars” sarjas.Maksim Tshmerkovskiga tantsinud olümpiasangar rebestas aga oktoobris treeningul oma Achilleuse kõõluse ja pidi saate katkestama. Sportlikele tulemustele see vigastus suurt mõju ei avalda , sest peale teist olümpiakulda oli sportlane võtnud nö vaheaasta.Kes?

 

46. Fotol olev naisterahvas olevat esimene, kes kasutas klappuiske.Sportlikud tulemused jäiod tal siiski tagasihoidlikuks.Maailmameitrivõistlustelt sai ta kamaluga pronkse ja ühe hõbeda EMilt on ka kaks kulda. Temaga sama perekonnanime kandev kiiruisutaja võitis aga Naganos hõbeda ja Torino OMil kulla.Kaks sama perekonnanime kandvat jalgpallurit on mänginud ka Hollandi jalgpallikoondises(üks neist mängis Hollandi koondises ka viimasel EMil.Ka Uus-Meremaa koondisse on kuulunud sellenimeline vutimees. Nimede ohtrus pole hämmastav, sest tegu on Hollandi enimesineva perekonnanimega. Mis on selle daami perekonnanimi?

 

47. Fotol on üks endine Premier League hinnatuim kohtunik, kes purustas on paljulubava karjääri 2006 aasta Jalgpalli MMil Horvaatia –Austraalia mängu vilistades.Selgelt Austraallasi soosinud mees suutis selles mängus muuhulgas näidata ühele ja samale mängijale kolme kollast kaarti ning lugeda määruspäraseks ilmselgelt suluseisusituatsioonist löödud värava.Kes?

 

48. Fotodel on kaks Euroopa korvpallilegendi Drazen Petrovic ja Fernando Martin.(fotod ekraanil) Lisaks sellele, et nad mõlemad hukkusid parimas mängijaeas autoõnnetuses seob neid elulooliselt ka see fakt, et NBAs mängisid nad mõlemad ühe ja sama klubi eest. Petrovic1989-91 ja Martin 1986-87.( Kummaline on ka see et Martini valis 1985 aasta draftis just New Jersey Nets-kus mängis hiljem ka Petrovic.Martini vahetas Nets aga kohe küsitavasse klubisse.)Klubi ebaõnnestunud draftivalikutest on aga legendaarseim 1984 aasta oma, mil valiti teisena Sam Bowie, mis aga tähendas, et  Michael Jordan jäeti Chicago Bullsile, Charles Barkley Philadelphiale ja John Stockton Utahile.
Nimetage see korra siiski ka NBA meistriks tulnud klubi?

 

 

49. Meie olümpialasi. Kes?

 

50. Pildil olev jalgpallur on Kreeka mõistes küll kõva tegija-näiteks on ta löönud oma praeguse koduklubi Ateena Panathinaikose eest 63 mängus 31 väravat(dets 2008)ja olnud ka 2006 aastal Kreeka liiga edukaim väravakütt. Ka osales ta Kreeka koondises  viimasel EMil kuid küsimus on siiski mõeldud osalejate tähelepanevõime kontrollimiseks. Olen paljude teie silme all mitu tundi tema nime kandva jalgpallisärgiga ringi promeneerinud. Kes on see jalgpallur?

 


 

 

Vastused:

 

1.Joe Arlauckas

26.Aleksei Tserepanov

2.Julia Kirilenko

27.Willie Davenport

3.FFC.Frankfurt

28.FC Santos

4.Roman Pass

29.Sten Toomla

5.Lance Wyman

30.Alina Kabajeva, Josif Kobzon

6.Robert Zmelik

31.Zola Budd

7.Mao Asada

32.Jarko Nieminen

8.Edgaras Jankauskas

33.Anete Jekabsone-Zogota

9.Allar Raja

34.Tiit Pekk

10. Harkov

35.Tom Waddell

11.David Stern/Ralph Elphinstone

36.Kalla(Raymond ja Charlotte)

12.Alessandro Petacchi

37.Dainius Zubrus

13.Maria Mutola

38.Nike

14.Timo Simonlatser

39.Katre Laanes

15.Jevgeni Vutsetits/New York

40.Mihhail Barõshnikov

16.Carl Jungebrand

41.Robinho

17.Albaania

42.Mike Hailwood

18.Magnar Solberg

43.Chris Bosh

19.Aadu Treinbuk

44.Ernst-Eduard Rull

20.Rebecca Loos

45.Misty May-Treanor

21.Fjodor Jemeljanenko

46.Tonny de Jong

22.Jack Kramer

47.Graham Poll

23.Lillehammer

48.Portland Trail Blazers

24.Sven Sander Vene

49.Grete Treier

25.Jennifer Lopez

50.Dimitrios Salpingidis