1.

1. Fotol olevat iskut on sageli peetud Jossif Stalini tegelikuks isaks. Nimelt olevat ta ühel oma reisidest juhtunud viibima sobival ajal ja sobilikus kohas, et ühe kingsepa rahuldamata naisele laps teha. Kes on see mees? Väline sarnasus on igatahes muljetavaldav.

 

 

2.Päritolult on tegu kõrvitsaga, kuid sellel  kaunil köögiviljal on au omada ka peenemakõlalist nime.Millist?

3.Tegu on ebahariliku fotoga väga tuntud taiesest. Taiese nime eest saab 1 punkti.Taiese autori eest mõlemad kaks! Kes on siis autor või kuidas on taiese nimi?

 

4. Fotodel olevalt mehelt on Eesti keeles ilmunud kokku kümmekond teost.Mainin ära romaanid “Pühapäevalapsed”, “Hea tahe” ja “Erakõnelused”. Näidendi “Lärmab ja veiderdab” ning tütrega kahasse kirjutatud teose “Kolm päevikut”. Kes? (Meest seob Eestiga muugi.)

 

5. Küsimus sarjast-„ küsime neid asju jälle!“. Kes on pildil?

6. Kes on daam maalidel? Eluaastad 1601-1666. Ühel maalil on teda kujutatud täies hiilguses teisel lesepõlve pidavana.

 

 

7.Milline Hispaania piirkond on kaardil märgitud tumedana?

 

8. Fotol on I maailmasõja aegne õhuäss(mundris) ja tema järgi nime saanud vigurlennuelement. Kes?

 

 

9.Kes on pildil olev maailmarekordiomanik?

 

10.Elupaigaks on sel linnul kuivad karjamaad, raiesmikud ja niidud(kraavides ei ela).Ta kõnnib sageli kiirel sammul maapinnal, aga võib ka puutüvel ronida. Lennul meenutab oma kontrastse ruuge-mustakirju sulestikuga kirevat liblikat, vehkides tihedalt laiade tiibadega. Rändlinnuna lahkub meilt juba augustis ja tuleb tagasi aprilli teisel poolel.Rahvapärase nimetusena on kasutusel ka Toonetutt.Lemmik toitumiskohaks võib pidada sõnnikuhunnikuid.Mis lind?

 

 

 

11. Keda kallistab Andrus Ansip? Tegu on vaieldamatult oma ala tuntuima nimega Eestis.

 

12.Küsime Viljandis sündinud (1968) eesti kunstnikku, kelle töid näete.Üks töö kannab pealkirja-„Tüdrukud võtavad suhu Mõisaküla lähistel“(tüdrukud on küll tõenäoliselt selles tsisternautos pildi alumises paremas nurgas)Minu arust vihjab see töö geograafiliselt ka kunstniku perekonnanimele. Kes on kunstnik?

13. Pildil olevat kaardikombinatsiooni nimetatakse pokkeris „Dead man s hand“. Just sellised kaardid olevat olnud peos legendaarsel Metsiku Lääne kangelasel kui ta 2.augustil 1876 aastal Deadwoodis, Dakota territooriumil, Jack McCalli poolt  selja tagant kaardilauas maha lasti. Kes oli see kuulus püstolikangelane, keda on filmides mänginud teiste seas mänginud ka Cary Cooper, Charles Bronson, Jeff  Bridges ja Sam Shepard?

 

14. Pildil on paljuküsitud Helena Bonham Carter koos abikaasaga, keda on minu arust märksa vähem küsitud, kuid kes on vaieldamatult oluliselt säravam nimi.Kes on Bonhami abikaasa?

15.Kuigi praegu teeb NBAs ilma karm Alaska kutt Carlos Boozer on fotodel olev mees on kõigi aegade esimene alaskalane NBAs.1994 aastal valis MBLi pesapalliliiga draftis küsitava San Diego Padres, kuid mees eelistas korvpalli ja Duke ülikooli ning tegi ilmselt õigesti.1999-2002 Clevelandi Cavaliers, aastast 2002 Euroopa klubid Treviso Benetton, Istanbuli Efes Plsen, Moskva Dünamo ja Moskva CSKA. 2006 aasta Euroliiga meister. 1998 MM pronks. Kes?

 

16. “80% maailma naistennisistide esisajast on paksud emised, kes ei vääri meestega võrdset auhinnaraha! OK! Vabandan vaid 75% on paksud emised“ See on ühe tipptennisisti, Wimbledoni võitja tuntuim tsitaat.

Mehel on muidugi naiste osas ehk latt väga kõrgele aetud, sest tema abikaasa on endine tippmodell ja näitleja  Daphne Deckers-kes on osalenud ka näiteks Bondi filmis „Tomorrow never dies“. Muuseas maailma naistennisistide top saja hulgast võib leida ka küsitava tennisisti lihase õe.

Kes on see shovinistlik sigatennisist?

 

 

 

17. Näete ühe linna vappi ja vaadet.Küsitavas linnas asuvad maailma põhjapoolseim ülikool, maailma põhjapoolseim  täismõõtmeline 18 auguga golfiväljak, maailma põhjapoolseim õlletehas ja maailma põhjapoolseim moshee. Linnas tegutseb maailma põhjapoolseim, riigi kõrgliigas mängiv jalgpallimeeskond, maailma põhjapoolseim sümfooniaorkester ja maailma põhjapoolseim cheerleaderite tantsutrupp.Seega igati tore linn! Spordisõpradele on kindlasti abiks teadmine, et samal ajal kui jalgpallurid Bovar Karim ja Sead Ramovic moshees palvetavad, saab nende eestlasest meeskonnakaaslane libistada kohalikku õlut Mack. Mis linn?

 

 

18.Pildil oleva mehe  vast tuntuim töö viib Rotherhitest Wappingisse.Päevas 40 sigarit suitsetanud mees  jättis endast igatahes maha niipalju võimsaid märke, et rahvas asetas ta riigi kõigi aegade suurimate kodanike valimisel auväärsele teisele kohale.Kes on see ahelsuitsetaja?

 

19.Mis vili?

 

20.Kes laulab?

 

21. Fotodel olevate meeste väidetavast gaysuhtest on valmimisel film pealkirjaga „Little Ashes“.Kes on need mehed?

 

 

22. Maalil on kujutatud Lady Godivat oma lemmikhobi harrastamas.Millises linnas võis Lady Godivat alasti ratsutamas näha?(ega see vaatamine just kõige õigem tegevus, pole sest „peeping Tom“ olla sellest pimedaks jäänud)? Neile kes Lady Godivat ei mäleta on ehk abiks see, et tegu on II maailmasõjas enim kannatada saanud Briti linnaga.

 

 

23. Ma ei tuleks tavaolukorras iial selle peale, et küsida Eesti mälumängus normaalsetelt Eesti meestelt, pesapallurist neegrit aga kuna see neeger pidada viimasel ajal panema seda  blondi kõrvalpildilt-siis ma lihtsalt pean teda küsima! Seega kes on see neeger?
MBLi  MVP 1990, 1992, 1993 ja 2001-2004.

 

 

24.Näete ühe iseseisvusele püüdleva territooriumi embleemi ja iseseisvusliikumise lippu(millisel on suured eeldused saada iseseisvuse kättevõitmisel riigilipuks)Territooriumi suurus on 18 575 km2 ja elanikke on natuke üle 240 000de.Territooriumi populaarsein spordiala on vaieldamatult rägbi. Nimetage see territoorium!

 

25.Näete maailma kõrgeima minaretiga mosheed.Mosheesse peaks korraga mahtuma vajadusel 105 000 palvetajat ja minareti kõrgus on 210 meetrit.Arhitektiks on prantslane Michel Pinseau.Moshee kannab teisel pildil oleva isiku- riigi endise valitseja nime. Hoone valmis 1993 aastal kuigi oli planeeritud valmimaks 4 aastat varem, tähistamaks valitseja 60 sünnipäeva.Nimetage see 3,1 miljoni elanikuga linn, kus moshee asub ja valitseja nimi.

 

a.b c d.

26. Kohe hakkab Kim Carnes esitama teile 80te hitti Betty Davise silmadest. Millisel pildil on Betty Davise silmad?Ülejäänud piltidel on Carole Lombard, Ava Gardner ja Lauren Bacall

27. Fotol olev relv on teatud ringkondades nii populaarne, et on paigutatud isegi RAF terroriorganisatsiooni embleemile.Tegu on 9 mm mudeliga MP5.Relv on kasutusel ka  teiste seas ka Soome kaitseväes ja politseis.Kümned riigid kasutavad relva aga erivägede ja taktikaliste üksuste arsenalis. Nimetage tootja!

 

 

28. Neil maalidel on kujutatud kahte silmapaistvat, Ameerika mandril tegutsenud, vastasleeridesse kuulunud väejuhti, kes mõlemad langesid samas lahingus päevaste vahedega 1759 aasta 13. ja 14. septembril. Nimetage need mehed!

 

29. Ka väikesed moslemitüdrukud( ja poisid) tahavad nukkudega mängida.Sestap lõigi Damaskuses paiknev mänguasjatootja NewBoy Toys  moslemilastele islamiga igati kooskõlas oleva nuku.Barbiet peetakse araabiamaailmas üldiselt näruseks juudinukuks ja uus toode peaks endas kandma kõiki islamimaailma väärtusi.Kuidas on selle moslemibarbie nimi?

30.Näete piltidel küllaltki „uut „ koeratõugu. Tõustandard leidis rahvusvahelist kinnitamist alles 1951 aastal.Peamiselt kasutatakse koera linnujahil, kus tema ülesandeks on lind üles leida ja ajada, lastud lind seejärel jahimehele tuua(aporteerida). Tänapäeval kasutatakse seda koeratõugu ka laialdlaselt narkokoertena. Umbes pooled Eesti narkokoerad on just seda tõugu.Mis koeratõug?

 

 

31.Maalidel on kujutatud varaseimat teadaolevat gay-ikooni.Homme peaks saama 1721 aastat sellest kui küsitav märtrisurma suri.Lisaks pededele peaksid tema poole palvetama ka sõdurid, sportlased ja noored. Kes?

32.Fotol on tubli NAKlane, kelle sulest ilmus möödunud aastal  Haige raamatu sarjas huumorikogumik „Lendas üle Marmortahvli,“kust on pärit ka järgnevad tsitaadid:

“Meenutame kas või Eesti esimest gay-komuuni elu kajastavat romaani “Naksitrallid”, mille Eno Raud sai tsensuuri tingimustes avaldada samuti ainult lasteraamatu vormis.” (Lk 60.) “Ilma projekti ja taotluseta langes talu aga hirmsate repressioonide ohvriks. Isegi peretütre pilt võidi rate.ee-st maha võtta.” (Lk 64.)

Kes on see kirjamees?

33. Näete ühe linna südant 1930dail ja tänapäeval, samuti linna vappi.Mis linnaga on tegu?

 

34.Näete bonsaivormi ühest taimest samuti taime lehte.Selle taime õitsemine põhjustab tavaliselt regioonis kus see parasjagu toimuma juhtub näljahäda, sest rotid hulluvad õite magusast lõhnast ja asuvad nende taimede poole amokki jooksma, hävitades kõik oma teel.Õnneks õitseb taim haruharva.Mis taim?

 

35.Üks riik hindab oma kirjanikku ja kunagist esifeministi Camille Colletti(1813-1895) nii kõrgelt, et on paigutanud kirjaneitsi pildi lausa sajasele rahatähele.

Mis riigi esimeseks feministiks loetakse Camille Colletti?

 

36.Fotol olev Elav legend, sünninimega Mladen Sekulovich, võib lisaks oma hiigelsuurele ninale uhkustada sellega, et on kolmes filmis mänginud koos Marlon Brandoga.(On The Waterfront, A Streetcar named Desire ja One Eyed Jacks)Oscari sai ta parima meeskõrvalosa eest Trammifilmis.

Ta on võtnud vastu teisegi Oscari 1971 kui Oscarigalalt  puudus F.J. Schaffner, võttis ta vastu tollele määratud Oscari filmi „Patton“ eest, kus ta ise kehastas kindral Omar Bradleyd.eesti televaataja tunneb teda aga detektiiv Mike Stonena telesarjast „San Francisco tänavad“Ta on olnud ka Academy of Motion Picture Arts and Sciences president.Tema abielu on Hollywoodi üks pikemaid, ta on olnud Mona Greenbergiga abielus 67 aastat. Kes on see 1912 aastal sündinud mees?

37.Fotodel olev mees oli suur koerasõber.Inimestega ta nii hästi läbi ei saanud.

Kes?

38.Fotodel on kaks meest, kelle ees ja perekonnanimi erinevad teineteisest ühe tähe võrra.Üks neist oli suurepärane sportlane ja keskpärane treener. Teine oli keskpärane sportlane kuid  temast sai suurepärane treener. Nimetage vähemalt üks mees?

39. Milline shampanjabränd võib ennast alates aastast 1973(Live and let Die), reklaamida kui James Bondi shampanja?

 

40.Näete maali“ Tütarlaps pärlkõrvarõngaga.“ Samanimelises 2003 aasta filmis mängis tütarlast Scarlett Johanson ja teda maalinud kunstnikku Colin Firth. Kes on kunstnik?

41.Näete kaadrit filmist „Splash“. D.Hannahi kehastatava tegelaskuju nimi, mille merineitsi võttis tänavanime järgi, muutus USAs ülipopulaarseks.2006 aastal oli see naisenimede seas levikult kolmas peale Emmat ja Emilyd.Kuni 1994 aastal linastunud filmini seda nime tüdrukunimena ei kasutatud ja ka poisinimena oli see ülimalt harva esinev. Küll on aga tegu USAs laialt levinud perekonnanimega, millise kandjaid võib leida isegi presidentide seast .Mis nimi?

42.Fotol on Felix Salten(1869-1945).Mees kirjutas oma elu jooksul hulgaliselt lühijutte, novelle, stsenaariume, libretosid ja reisikirju. Tõelise kuulsuse aga tõid talle lastejutud Bambi jt, milliste põhjal Disney tegi oma kuulsad joonisfilmid.Oluliselt vähem tuntum on aga fakt, et 1906 aastal avaldas ta pseudonüümi all veelgi tuntuma töö, milline on tõlgitud paljudesse keeltesse.Saksamaal on teose põhjal tehtud aastatel 1970-1994 tervelt 11 filmi, on valminud muusikal ja seda on korduvalt välja antud populaarse audioraamatuna. Eesti keeles on küsitav teos ilmunud ühes ajakirjandusväljaandes järjejutuna.See, et just Salten antud teose kirjutas selgus alles paarkümmend aastat tagasi.Millise raamatu mees 1906 aastal avaldas? 2 punkti saamiseks piisab ka pseudonüümist.

43. Jean Patou(1880-1936)moemaja poolt loodi, 1935 aastal, pildil olev maailmas üks enimmüüdud parfüüm.Parfüümi autoriks oli Henri Almeras.Sellest  parfüümist rohkem on maailmas müüdud vaid legendaarset Chanel no 5 te. Kui parfüümi nimi ei meenu, siis on kasu sellest kui olete kursis kõrgushüppe ajalooga olümpiamängude tasandil.Nimetage parfüüm!

 

44.Kuidas nimetatakse sellist sushit, mille valmistamisel vormitakse kõigepealt riisisit pätsike ja seejärel pannakse lisand sinna peale?

 

45Küsitava lahingu käigus leidis kurva lõpu ka viimane Plantagenetite soost kunn Richard III(vasakul) ja seda hoolimata suurepärasest pakkumisest –”Pool kuningriiki hobuse eest!”. Mis lahingus hinnati hobust nii kõrgelt? No kui lahingu nimi ei meenu, vaadake tibi(paremal) ja kirjutage ta perekonnanimi. 2 punkti saate ikka!

 

46.Fotodel on erinevad vaated ühele maailma tõenäoliselt tuntumaile trepile. Millises linnas see trepp asub?

 

47.Kes?

 

48.Fotodel on näha ühe automudeli ajalugu esimesest põlvkonnast kuni viimase kuuendani.Esimene seda nime kandev auto sõitis liinilt maha 1953 aastal.Nimetage automark ja mudel.

 

49.Pildil olev elukas kuulub Aafrika viie ohtlikuima imetaja hulka. Koos lõvi, leopardi, elevandi ja ninasarvikuga moodustatkse nö „Big Five“ Kui jahimehel õnnestub kõiki viit looma tabada või safarituristil fotokaamerasse pääda nimetatakse sellist edu Aafrika suureks slämmiks.

Mis on selle viiest suurest inimesele ohtlikuimaks peetava eluka nimi/liik?

 

50. Pildil olev mees on lisaks oma põhitegevusele olnud kibe käsi ka maalimises-igatahes Autoportree on küll väga hästi välja kukkunud. Kes on pildil?

 

51.Kuna mälumängurite seas on ka palju kaardimängusõpru, siis on järgmine küsimus neile pühendet.Kes on maali

„Kaardimängijad“  autor?

 

52. Paljud supermodellid on proovinud maitsta ka näitlejaleiba.Tavaliselt edutult. Piltidel oleva daami näol on tegu meeldiva erandiga. Kes on see näitleja, endine supermodell, kes on ehk meelde jäänud eelkõige Mel Gibsoni filmiabikaasadena Surmarelvast ja Lunarahast?

 

53. Fotodel on Viini firmamaiustus ja kohvik, millise seinte vahel hoitakse juba 1832 aastast, kiivalt saladuses selle aprikoositäidisega shokolaadikoogi retsepti.Kuidas on selle hõrgutise nimi? No nimi on muidugi tuletatud koogi väljamõtleja Franzu perekonnanimest.

 

54.Tütarlaps fotolt on üks sharmikamaid tippsuusatajaid.Maailmameistrivõistlustelt on tal täiskomplekt medaleid , kõik on võidetud teatesõidus.Fotol osaleb ta reklaamikampaanias rasedusvastastele plaastritele.Ta on löönud kaasa ka  Big Brotheri  telesaates.Tema poseerimine napis rõivastuses meesteajakirjale FHM tõi kaasa tüli riigi suusaliiduga ja ebaterve huvi tema veetleva persooni vastu-nimelt varastati ta kodust sülearvuti, kus oli märksa avameelsemaid pilte kui need, millised FHM avaldas.Sportlikele tulemustele pole need seigad siiski pärssivalt mõjunud pigem vastupidi.Urmas Välbele meeldib küsitav kohe nii palju, et pani oma pisitütrelegi sama eesnime, mis küsitaval.Kes on see kaunitar?

 

55.Kuulete pildil oleva helilooja loomingust kaht laulu „Sõnadeta laulude“ tsüklist . Küsitava loomingust on ehk enam tuntud Shoti sümfoonia ja Itaalia sümfoonia ja veel muudki.Kes on see filosoofi lapselaps ja pankuri poeg?

 

56.Fotodel on tuntud inglise näitekirjanik ja näitleja, kes on saanud tuntuks oma ajalooliste monodraamadega.Tema sulest on pärit ja tema poolt kuulsaks mängitud ka Rein Langi sünnipäeval rahvusvahelise skandaali tekitanud „Adolf“.( Vanemuise etenduses, lavastaja Ervin Õunapuu, kehastas Adolfit Indrek Taalmaa).Samuti  lavatükid „Chaplin, „Isa ja poeg“, „Bacon“, „Kean“ jpt.Kes?

 

57.Fotol on traagilise elusaatusega mässuline Ameerika filmidiiva(1913-70), kelle elust on tehtud kolm filmi ja kirjutatud kolm raamatut ning ohtralt publitsistikat. Eesti vaatajale on tuntuim 1982  G.Cliffordi lavastatud film, kus küsitavat kehastas suurepäraselt Jessica Lange, kes pälvis rolli eest ka Oscarinominatsiooni.

Naise elust ei puudunud 1930dail ei ateistlik-kommunistlik maailmavaade, alkohol, narkootikumid jm tollal ühiskonnale vastuvõetamatu. Igatahes paigutati mässuline näitleja sundravile vaimuhaiglasse, kus tema peal katsetati nii shokiteraapiat kui ka väidetavalt isegi lobotoomiat.Aastatepikkuse sundravi lõppedes, üritas näitleja veel come backi ja suutiski mõnda aega teha  TV karjääri.Küsitavast on kirjutanud laulu Nirvana, Culture Club ja Everything But the Girl. Prantslanna Jeanne Gautier võttis oma iidoli perekonnanime enda lavanimeks ja Courtney Love kandis abielludes K.Cobainiga just sellele näitlejannale kuulunud kleiti. Kes on pildil?

 

58.Fotodel olev kaunitar alistas 2007 a Epeevehklemise MMi poolfinaalis meie Irina Embrichi ja tuli ka maailmameistriks. Ateena olümpialt on tal naiskondlik hõbe.Kes on see Saksamaa olümpialootus?

59.Panama kanal kulgeb 33 km ulatuses mööda kaardil näidatud tehisjärve, milline loodi kanaliehitustööde käigus 1907-13, järvega samanimelise muldtammi rajamisel Chagresi jõele. Valmides oli tegu maailma suurima tehisveekogu ja suurima muldtammiga. Järves asub ka mitmeid saari, millistest suurim ja tuntuim on Barro Colorado saar, kus asub Smithsonian Tropical Research Institute kodu. Nimetage järv, mis on oma nime saanud lähedalasuva linnakese järgi!

 

60.Fotodel olev kaunitar hakkab teile kohe ka laulma.Kellega on tegu?

 

 

 

 

Vastused.
 
>> 1. Nikolai Przewalski
>> 2. patisson
>> 3. Muhhina Veera-Tööline ja Kolhoositar-
   4. Ingmar Bergman
>> 5. Mirtel Pohla
>> 6.Austria Anna
>> 7.Astuuria
>> 8.Max Immelmann
>> 9.Julia Petsonkina
>> 10.vaenukägu
>> 11.Peep Pree
>> 12.Raul Rajangu
>> 13.Wild Bill Hicock
>> 14. Tim Burton
>> 15.Trajan Langdon
>> 16.Richard Kraijcek
>> 17.Tromso
>> 18.Ishambard Kingdom Brunel
>> 19.Jõhvikas(kultuurjõhvikas)
>> 20.Fergie
>> 21.Garcia Lorca ja Dali
>> 22.Coventry
>> 23.Barry Bonds-(põrutab Piret Aavat)
>> 24.Uus Kaledoonia
>> 25.Casablanca, Hassan II
>> 26.C
>> 27. Heckler & Koch
>> 28.kindral Wolfe ja markii Montcalm (Quebeci vallutamine)
>> 29.Fulla
>> 30.vene spanjel
>> 31.Sebastian
>> 32.Veiko Märka
>> 33.Kaliningrad, Königsberg
>> 34.bambus
>> 35.Norra
>> 36.Karl Malden
>> 37.J.E.Hoover
>> 38 David Platt/Blatt
>> 39.Bollinger
>> 40 Jan Vermeer van Delft
>> 41.Madison
>> 42.Viini Hoora Elulugu, Josephine Mutzenbacher
>> 43.Joy
>> 44.Nigiri
>> 45.Bosworthi lahing, Kate Bosworth
>> 46.Odessa
>> 47.Edinburghi Hertsog Philippe
>> 48.Chevrolet Camarro
>> 49.Kahvripühvel
>> 50.Bob Dylan
>> 51.Cezanne
>> 52.Rene Russo
>> 53.Sachertort
>> 54.Vibeke Skofterud
>> 55.Mendelssohn -Bartholdy
>> 56.Pip Utton
>> 57.Frances Farmer
>> 58.Britta Heidemann
>> 59.Gatuni järv, tamm
>> 60.Carla Bruni /madame Szarkozy?