INDREK SALIS - MÄLUGIGANT 2007

 

V Hardi Tiiduse Memoriaalil võitis „Mälugigant 2007“ tiitli tuntud tallinlane Indrek Salis.

Võitjale kuulus Gravex Balti spetsiaalne karikas, „kuldmedal“ ja peapreemia, mille pani välja Eesti Entsüklopeediakirjastus-kinkekaart 2500 krooni väärtuses. Indrek Salisel oli see juba teine kord võita Mälugigandi tiitel. Esimest korda oli see 2003 aastal.

Seekordse võistluse eripreemiaks oli võitjatele Raehärrade Jahipeolaud, mille oli välja pannud Tallinna Keskaegne Restoran Olde Hansa. Süüa ja juua võis piiramatus koguses: karu- ja jäneseliha, lõhe mitut moodi ja üle tosina erinevate külmade ja soojade toitude kõrvale pakuti margiveine, Olde Hansa firmanapse jne., jne.

Eesti tugevaimate mälumängurite vahelist heitlust, mis toimus Pirita Vaba Aja Keskuse peeglisaalis juhtisid Jaan Loide, Peeter Kubo ja Eduard Rihm. Esitati 100 küsimust kümnel eri teemal. Auhinnalaua juurde pääsesid üldarvestuses kümme parimat ja teemaplokkide võitjad. Küsimused olid valitud küllaltki krõbedad, sest tegemist oli ikkagi tuntud mälukorüfee Hardi Tiiduse Memoriaaliga.

Üldvõitjaks tulnud Indrek Salis kogus 91 punkti (200-st võimalikust) ning oli ka parim spordi-, teater & film ja teadus & tehnika teemades. „Hõbemedalile“ tuli Anne Ehala Haapsalust (65 punkti), kes oli parimaks muusika ja kirjanduse tundjaks. „Pronksmedali“ said Ove Põder Tallinnast (parim geograafiatundja) ja Margus Maiste Haapsalust (oli ka parim ajalootundja). Nemad kogusid 61 punkti. Järgnesid 54 punktiga Alar Heinaste (parim teemal „Mees“) ja Tauno Vahter. Esikümne lõpetasid Alar Särgava, Eik Sagen, Leino Pahtma ja Andres Allpere (parim kunsti teemas). Taivo Rist oli parim looduse teemas ja Kaido Lasn teemas „Naine“.  Meie mäluturniiri noorima osavõtja ja parima koolinoore auhinna võitis Tallinna 21. Keskkooli 8 klassi õpilane Maria Metsaorg, kes on tuntud mitmekülgse sportlasena (muide Harjumaa meister kergejõustikus).

Meie koostööpartneriteks olid Eesti Entsüklopeediakirjastus, Tallinna Kultuuriväärtuste Amet, Tallinna Keskaegne Restoran Olde Hansa, Gravex Balti, Pirita Perearstikeskus (tasuta hambaravi!), Loksa Ravikeskus, Pirita Linnaosa Valitsus, Pirita Vaba Aja Keskus, Pirita Klooster, Pirita Selver, Pirita Arvutiäri SpinTek, Pirita kauplus Extreme Sport, Pirita Veinipood In Vino Veritas, Pirita Top Spa, Kristi Vahtre Kiirlugemiskool, Muinsuskaitseamet, Eestimaa Spordiliit Jõud, raamatukauplus Rahva Raamat, kirjastused Tea, Eesti Raamat, Huma, Allecto, Digipraktik Alt MV OÜ, Ersen, Ingri, Olion, Grenader, Eesti Ekspressi Raamat, DVD tootjad Sonatiin OÜ ja Filmshop, muusikariistade firma Stanford Music, Loodusemuuseum, Eesti Lastekirjandusekeskus, kunstnik-graafik Illimar Paul ja portselanimaalija Helina Tilk. Jazzkaar, Draamateater, NO 99, Von Krahli Teater, Linnateater ja Theatrum.

Täname kõiki toetajaid!

 

Eduard Rihm