I GEOGRAAFIA
1.
Gibraltar
2.
Guatemala
3. Araabia Ühendemiraadid (varem Lepinguline Omaan)
4. Darmstadt (keemline element nr. 110 on darmstadtium Ds, mida hakati naljatades ka „policiumikskutsuma, sest Saksamaal on ju politsei väljakutsenumbriks 110).
5. Sheffield (jalgpalliklubid Sheffield Wednesday ja Sheffield United, tragöödia (96 hukkunut) toimus 1989.a. aprillis Hillsborough Stadiumil FC Liverpooli ja Sheffield Wednesday matši ajal, kõigele lisaks asutati just Sheffieldis 1857.a. maailma esimene ametlik jalgpalliklubi).

II KIRJANDUS, TEATER, MUUSIKA
6.
Juristid
7.
Albert Camus
8. Aleksei Turovski
9. Arefa
10.
Napoleon (Napoleon Sonata) - 1805 pühendas Paganini oma soosijale ja protektorile, Napoleon Bonaparte õele Elisa Maria Anna Bonaparte Baciocchi LuccaleArmustseeni“, mis oli kirjutatud kahele viiulikeelele (mi ja la). Teised keeled võeti viiulilt selle esitamise ajaks ära. Teos tekitas suurt furoori ja krahvinna nõudis nüüd maestrolt juba sonaati, mida mängitakse vaid ühel viiulikeelel. Võtsin selle väljakutse vastu“, rääkis Paganini, „ja mõni nädal hiljem kirjutasin g-keelele (sol) sõjaväelasliku sonaadi „Napoleon“, mille kandsin ette õukonnakontsertil 25. augustil“. Ühele ja kahele viiulikeelele loodud teosed said alguse sellest, et ühel kontserdil purunesid virtuoosil viiulil järjest keeled, kuid muusik ei lasknud end sellest heidutada ja lõpetas teose kurioossel kombel ühel keelel mängides.

III VARIA
11.
Kõige enam kaldu olev ehitis (-5,2 kraadi)
12. Kölni vesi (EdC) odekolonn
13.
Kalle Aasamäe
14. Balsapuust palke, millest parv oli ehitatud (Polüneesia kombe kohaselt antakse puule, enne kui see maha raiutakse, ka nimi), tavaliselt mõne jumala nimi (näiteks Rangi oli Taevaisa ja tema abikaasa Papa Maaema). Balsa tähendab hispaania keelesparv’; balsapuit on valge ja väga kerge ning seda kasutatakse ka korgi aseainena ja soojusisolatsioonimaterjalina masinatööstuses; balsast ehitasid indiaanlased parvesid pikemateks meresõitudeks.
15. Kalevipoeg

IV SPORT
16.
Rahvusvaheline Paraolümpia Komitee (International Paraolympic Committee)
17. Asuvad kõrgemal kui 2500 m merepinnast.
18. Niki Lauda. Seoses Air Lauda harukontori avamisega Tallinnas.
19. Janek Mäggi
20. Ljukin. Valeri Ljukin ja Anastassia Ljukina (USAs paremini tuntud kui Nastia Liukin).

V MÕÕTÜHIKUD JA MÄRGID
21.
Puugid
22.
Süld, arssin
23.
Söötühik
24.
3000 meetri taksitusjooks. 12 jalga on vesitakistuse pikkus ja 3 jalga on tõkke kõrgus
25. Küsimärk (USAs on levinud eelarvamus, et filmide ja telesaadete pealkirjades tuleb vältida küsimärke, mis nagu oluliselt mõjutaks kassa täituvust. Sellega seoses meenutatakse eelkõige filmiWo concored Roger Rabbitt?“ (1988), mille pealkirjast koristati lavastaja Robert Zemeckise käsul küsimärk ja muudeti ka veidi filmi pealkirja - „Who Framed Roger Rabbitt“ (ilma küsimärgita). Niisamuti kirjutatakse näiteks ilma küsimärgita filmi „Dr. Whopealkiri. Ka populaarne telemäng „Who Wants to be a Millionaire“ on küsimärgita (see võeti ameeriklaste eeskujul muide üle näiteks ka Suurbritannias)

VI POLIITIKA
26.
Aserid, Teheran (Iraan)
27. Hispaania
28.
Vladimir Jakunin
29. Fidel Castro
30. Illuka (vasakul) ja Saare vallad - Illuka vald on tuntud Kalevipoja muistendite rohkuse poolest. Legendaarne Eestimaa kuningas leidis oma lõpu vaenlase käe läbi Kuremäel ja on rahvajutu järgi maetud Kivinõmme metsa. Vapi punane värv ja mõõk räägivad muistsest kuritööst, kroon (eeposes on kuningakssaamisel mainitud kuldset kübarat, kuid kuna Kalevipoja täpset tegutsemisaega on võimatu kindlaks teha, siis on kasutatud Euroopas tuntud kuningavõimu sümbolit - krooni.) sümboliseerib legendaarset hiidu - kuningat Kalevipoega. Hiiu jalgadega on seotud ka Konsu järve tekke muistend. Saare valla vapi ideestik tuleneb Kalevipoja sangarikujuga seotud kohamuistenditest. Teatavasti asuvat muistse vägilase mõõk kohalikus Kääpa jões. Kodupinnas ja -vetes peitubki see ürgjõud, millest tärkab ikka jälle uus elu (okaspuutaim) ning pärineb valla töökate inimeste varanduslik ja vaimne õitseng. Sinine värvus on vee kuid ka ustavuse ja vaimsuse võrdkuju, roheline värvus on looduse, samuti nooruse ja lootuse sümbol.

VII LOODUS
31.
Ämblikud
32.
Üksküürkaamel, laama ja alpaka
33. Angervaks
34.
Putuktoidulised
35.
Jõehobu

VIII VARIANTKÜSIMUSED
36.
Klosetipotid (tööline ei suutnud sellisel potil juba füüsiliselt kaua istuda ja pidi peagi oma töökohale naasma; lisaks konveieri tööstuslikule esmakasutuselevõtule üritas Henry Ford muidki ideid rakendada).
37. Vürst Gleb Svjatoslavovitš läbis teekonna kaldast kaldani - Kertšist (tollal kandis Kortševi nime) kuni Tmutarakanini - jalgsi ja seda mõõtmist tähistab nn Tmutarakanski kamen (talvel katab väina tavaliselt ajujää, kuid 1068. aastal oli kogu Kertši väin korralikult kinni külmunud; väina laius ulatub muide 4,5 kuni 15 kilomeetrini, suurim sügavus 18 m)
38. 30. veebruaril (Brjanski ajalehtDesnitsakirjutab: „Nina Dmitrijevnale sai osaks sündida päeval, mida kalendris pole“. Artiklis jutustatakse passilauas juhtunud kurioosumitest).
39. Sõna STOP kõlab juutidel üpris sündsusetult (kui lugeda sõna STOP tagurpidi, saaksime sõna POTS, mis jidiši keeles on mehe suguorgani üks rõvedaid nimetusi; kuigi juudid loevad vasakult paremale nagu enamuses teisteski maades, pole siiski julgetud taolise kalambuuriga riskida)
40. Budapesti vabastamise eest (kuna Ungari osales II maailmasõjas Saksamaa poolel, kandis medal nimeBudapesti vallutamise eest“ (За взятие Будапешта“), orden asutati 9. juunil 1945.

IX JÄRVAMAA
41.
Ambla (Ampla Maria)
42. Karl Otto Johannes Hesse, kes on Hermann Hesse isa
43. Norra
44.
Vene (elagu Vene vabariik)
45. Andur

X AJALUGU
46.
Jää ja 14% saepuru või puiduhakke segu
47. Tyr
48. Julius Caesari (keisrilõige ehk sectio caesarea, mida sellel 1506. a-st puugravüüril kujutatakse, sai nime just selle Rooma keisri järgi; keisrilõige on kirurgiline meetod loote ja platsenta väljutamiseks läbi emakaseina) Antiikaegadest on pärit legend, et Julius Caesari ema Aurelia sünnitusel suri, tulevaneisamaa isa“ (pater patriae) aga ise jäi ellu tänu arstide operatiivsele vahelesegamisele. See legend on ajalooga siiski vastuolus, sest Juliuse ema oli keisri valitsemisajal täie elu ja tervise juures. Selle eest on säilinud dokumente, mis annavad tunnistust sellest, et keiser Julius Caesari valitsemisajal tehti sünnitaja surma korral lapse päästmine läbi emakaseina kohustuslikuks (lex caesarea). Kuni 17. sajandini (kuid on levinud nimetusena kasutusel ka tänapäeval) kutsutigi sellist operatsiooni keisrilõikeks. Nimetuse võttis 1598.a. oma sünnitusabiõpikus esmakordselt kasutusele Jacques Guillimeau (1550-1613).
49. Perseus, kes sai kuulsaks eelkõige Medusa pea maharaiumisega (Perseuse ja Andromeda vanema poja nimi oli Perses, keda peetakse pärslaste esivanemaks)
50. Abi eest NSVL tuumapommi väljatöötamisel.

XI TEADUS JA TEHNIKA
51.
„Proton”, Malaisia
52. Wilhelm Ostwald, Czeslav Milosz, Aaron Klug
53. Valguse kiirust vaakumis (Berliinis on valemile püstitatud ka mälestusmärk).
54. Hambaarstid (tegemist on hambaarsti puuriga; esimene illustratsioon on pärit 1728.a. ilmunud Pierre Fauchard’i raamatust „Le chirurgien dentiste“; Fauchard’i peetakse kaasaegse stomotoloogia isaks; teine, üleskeeratav hambapuur leiutati 1864.a. George Harringtoni poolt)
55. Number 4 (Hiinas, Jaapanis ja Koreas on levinud tetrafoobiahirm number nelja ees. See foobia on tekkinud sellest, et number nelja tähistav hieroglüüf on kõla poolest sarnane hieroglüüfiga surm. Samas on number 8 aga õnnetoov number).

XII ARHITEKTUUR
56.
Kalevisiseujula; „Kalevispordihall.
57. Kanepi Jaani kirik, aotäht (ka hommikutäht, koidutäht, Petlemma täht)
1831. aastal süütas kiriku välk. Praegusel kujul on Kanepi kirik 1877. aastast. Kirikus on altarimaal "Kristus ristil" (A. Bauer 1857) ja pseudogooti stiilis altar, vabariikliku kaitse all on kaks puust küünlajalga (1810) ning 18. sajandist pärinev kasest tugitool. Kiriku teeb eriliseks ka see, et torn asub lõunaküljel, mujal kirikutes on see lääneküljel. Omapärane on kirikus veel see, et pühakirja tekstid seintel on võru keeles.
Kiriku tornitipus on aotäht. Legend jutustab, et Kanepi kiriku ehitamine polnud meeldinud Vanapaganale ja ta kiskunud rajatud müüriosad öösel maha. Abi selle vastu teadnud Piigaste tark, kes soovitas seitse kanapoega kirikuseina müürida. Seepeale jätnud Vanapagan müürid rahule.
2002. a. suvel remonditi koguduseõpetaja Margit Laili (olümpiavõitja Erki Noole õde ja 2007. aasta Aasta ema austava tiitli pälvinu) ajal restaureerimisfirma Fransiscuse poolt Kanepi kirikutorn. Selle tipus oli aastatel 1893-1961 von Stackelbergide poolt kingitud kullatud rist, mis läks kaduma, kohalike poolt keevitati pärast sõda uus rauast rist, mis oli torni tipus kuni aastani 2002. Restaureerimisel leiti kirikutornist torni tipus esialgselt olnud aotäht, mis kiriku andmetel oli kingitud kirikupatrooni von Ungern-Sternbergide poolt. Kirik pühitseti 1810. a. Ristija Johannese nimeliseks. 2002. aastast ehib Kanepi kiriku torni taas 17 kiirega aotäht.
Aotäht om saanu Kristusõ sündümisest. Hommogunõ ja õdagunõ aotäht om. Ku aotäht kaos, sõss omma' rassõ' ao'.
Õdangune aotäht om kuninga täht, hommongune aotäht rahva täht. Kui õdangu ilosahe past, sis kuningal hää ajastaig, kui hommongu, sis rahval.
Autähte on kujutatud ka Kanepi valla vapil.
58. Saun (ühiskondlik saun hamam või hammam Lähis-Ida ja Araabia-maades). Pildil olev saunakompleks asub Türgis Izmiri provintsis asuvas Selcuki linnas. Praegu
eksisteerivad hamamid võivad olla aga vägagi nooblid ja luksuslikud.
59. Etioopia
60. Brunei